Lukoh

Lukoh

Chemický inžinier

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 8.11.2016  23:23

Dokument rozprávajúci príbeh prvého britského jadrového reaktora. Od výstavby, cez využitie na výrobu plutónia pre jadrové bomby a špeciálne modifikácie pre H-bombu až po incident, ktorý bol podľa doložených dát iba otázkou času. Veľký prím v dokumente hrá rozobratie politických tlakov a napätie medzi UK a USA po skončení druhej svetovej vojny. Dokument jednoznačne odporúčam k videniu pre "fanúšikov" jadrových zbraní, alebo jadrových reaktorov.

• 3.11.2016  18:53
    Čisté ruce (2015)

Celkom slušná rodinná dráma, kedy je žena iba "vydržiavanou pipenkou" starajúcou sa o deti a muž síce milujúcim manželom a otcom, no nenapraviteľným dílerom drog. Potom ako sa Syl rozhodne od manžela utiecť sa všetko stáva menej racionálnym a do popredia sa prediera agresia a neprimeraná spontánnosť.

• 2.10.2016  09:18

Dokument popisujúci veľmi dopodrobna celý život Aleistera Crowleyho. Mimo rozprávača tu hrajú aj vedľajšie postavy a postava Aleistera, ktoré sa vyjadrujú k práve rozoberanému obdobiu vlastnými slovami.

• 1.10.2016  11:50

Dokumentárny film v skratke popisujúci životnú púť a posolstvo Aleistera Crowleyho. Dokument popisuje jeho situáciu v detstve, vplyvy, ktoré na Crowleyho pôsobili počas študentského života, tragédiu jeho ženy a dcéry cez jeho aktivity na Sicílii až po smrť. Pre zvedavcov, odporúčam.

• 14.2.2016  10:53
    Bojové stroje (TV seriál) (2003)

História slávneho tanku T-34. Od jeho návrhu, cez priemyselnú výrobu až po jeho použitie pri Stalingrade, Kursku a útokoch na Nemecko. Dokument poteší originálnymi zábermi, ako aj výpoveďami skutočných posádok týchto jednoduchých, ale účinných strojov, ktoré boli nástrojom víťazstva Sovietskeho zväzu nad fašizmom.

• 11.6.2015  23:40
    NON-STOP (2014)

Keby si na začiatku filmu odpustili tú kameru bez statívu, tak by som dal 5*. Za tento totálny nedostatok 4*!

• 23.12.2014  22:20

Dobrý koncert s kopou hostí, no obecenstvo so slabou, povedal by som tak nanajvýš 5000-ovou, účasťou všetko úplne spláchlo do záchoda... :-/

• 7.10.2014  16:43
    Changes: Godsmack (koncert) (2004)

Výborný zostrih z koncertu skupiny Godsmack z Pennsylvánie s neprekonateľným súbojom na bicích. Už len kvôli tomuto jednému momentu sa oplatí pozrieť!

• 1.9.2014  11:06

Dokument popisujúci francúzske kráľovstvo od nástupu Ľudovíta XVI. na trón spoločne s Máriou Antoinettou, celé obdobie jeho vlády, jeho rozhodnutia, prípadne jeho chyby a nerozvážnosť. So všetkým týmto sa v tomto dokumente zoznámite a pochopíte, prečo bola nakoniec francúzska revolúcia nevyhnutným krokom tej najspodnejšej vrstvy.

• 21.6.2014  11:59
    Poslední hrdinové dne D (TV film) (2013)

Dvojdielny dokument mapujúci deň D z uhľa pohľadu veteránov letectva, rangerov a pechoty. Dokument nemapuje iba samotné vylodenie na francúzskych plážach, no sumarizuje aj operácie, ktoré prebiehali vo vnútrozemí po leteckých výsadkoch, ktoré boli pre celú operáciu kľúčové.

• 22.2.2014  10:44
    Srbský film (2010)

Som rád, že som tento film videl, nakoľko v budúcnosti už môžem vzhliadnuť iba filmy lepšie. :)

• 15.2.2014  10:18
    Očima vraha (TV film) (1992)

Dobrý film s výborným scenárom. Trošku béčkovejšie spracovanie, no prekvapivo dobré obsadenie tento nedostatok úplne maže.

• 6.2.2014  21:23
    Paramore: The Final Riot! (koncert) (2008)

Aj bez svojich neskorších "najväčších" hitov z nasledujúceho albumu Brand New Eyes (2009) skvelý koncert. Prekvapivo dobré po muzikálnej stránke spolu so skvelou, aj naživo, spievajúcou frontmankou. Bravo!

• 3.2.2014  00:38
    Arthur (2011)

Asi takto nejako si predstavujem skutočný život Russella Brandta. :D

• 24.1.2014  22:52
    Náhodný svědek (TV film) (1992)

Očakávania boli nízke, no prišlo príjemné prekvapenie. RDA v roly policajta, ktorý prepadne láske, kedy musí riešiť dilemu medzi porušením zákona alebo ženou. Výborná zápletka s dobrým koncom. Spracovanie Béčkové, ale odporúčam.

• 17.1.2014  08:53
    O popletenej víle (TV film) (1990)

Príbeh o skutočne popletenej víle, ktorá akoby prišla z Marsu a netuší, čo je dobré a čo zlé. Vôbec nepozná ľudí, no snaží sa im všemožne pomôcť, aj keď častokrát s opačným efektom. Jedna vec, Fialovej táto rola, absolútne hlúpej ženušky, pristane.

• 4.1.2014  09:10

Skvelý koncert, tak ako všetky ostatné z dielne TWISTED SISTER! S.M.F.'s Slovakia: http://lukoh.yw.sk/ts.htm

• 13.12.2013  16:36
    Bunkry pro soudný den (TV pořad) (2012)

Paranoidní ľudia, z ktorých poväčšine ide strach, investujú desaťtisíce dolárov, aby si so svojimi rodinami zabezpečili podzemný úkryt v prípade nečakanej udalosti. Či už sa jedná o zbytočné vyhadzovanie peňazí alebo nie, vyzerá to na skvelý biznis!

• 13.11.2013  22:05
    Mafiánovi (2013)

Po absurdných filmoch ako American Beauty, Idiocracy a Erik the Viking sa tento film zaraďuje na môj rebríček obľúbených filmov s absurdným a nekonvenčným humorom. Silná zostava, De Niro, Pfeiffer, Lee Jones a samozrejme Besson nesklamali, priam ešte príjemne prekvapili. Plných a oprávnených 100%.

• 13.8.2013  23:26
    Mateřský instinkt (TV film) (2012)

Psychopatické dievča, ktoré sa snaží zbaviť svet všetkých chalanov, ktorí sa podobajú na jej otca, pričom jej vtieravosť by každému normálnemu človeku pripadala nanajvýš podozrivá, slávi v tomto filme úspech za úspechom. Teraz si však našla za obeť Chrisa, ktorý má mamu s lepšími schopnosťami ako ktorýkoľvek detektív z Béčkových filmov. Má teda smolu...

• 23.6.2013  16:04
    Tygří oči (2012)

Typická a ničím výnimočná dráma mladého dievčaťa, ktoré sa spamätáva zo smrti svojho otca, ktorú videla na vlastné oči. Po presťahovaní ku svojej tete do iného mesta sa zoznamuje s novými ľuďmi, ktorí jej čiastočne pomáhajú v prekonaní jej trápenia. Film na pokľudný a oddychový večer, no s náladou na drámu!

• 13.6.2013  22:40

Po vzhliadnutí asi 60-tich minút z tohoto koncertu som musel túto púť ukončiť. Bruce pre boha, nebolo tam moc tých trubiek, husiel a hlavne muzikantov? Vráť sa k štýlu čo si hrával, inak z teba bude tuctový spevák na vianočných trhoch...

• 30.5.2013  15:16

V tomto dokumente sú síce zachytené niektoré dôležité vynálezy, no úbohých 50 minút na zdokumentovanie naozaj zaujímavých projektov a vynálezov z obdobia Hitlerovej vlády skutočne nestačí. Tvorcovia by mali jednoznačne pokračovať a natočiť aspoň zo desať dielov, zaoberajúcich sa touto tématikou, aby aspoň z časti osvetlili technickú a hlavne futuristickú vyspelosť vtedajšieho Nemecka.

• 24.5.2013  10:00
    Kocour Raplík (TV seriál) (1992)

Dvojzmyselné a pochybné hlášky, platonická láska a samozrejme krvilačný pes. Takto nejako si ja pamätám jeden zo seriálov môjho detstva, Kocúra Raplíka! :)

• 13.5.2013  09:56
    Erik Viking (1989)

Láska na prvý pohľad, asi takto by sa dal popísať môj vzťah k tomuto filmu. Dej odohrávajúci sa na ďalekom severe v období stredoveku s absolútne absurdnými a často krát aj veľmi vtipnými udalosťami. Jednoducho skvelý zážitok.

• 26.4.2013  11:31

Keď som išiel na tento film myslel som si, že bude naozaj o niečom úplne inom. Nakoniec sa z toho vykľukla iba klasická naplánovaná okrádačka s nevynnými obeťami. Vo filme veľmi vadili vety ako: "ale v reklame tí ľudia po užití tabletiek vyzerajú tak šťastne", alebo "mne keď býva zle dávam si lieky XY, YZ, ZA a XZ." V reálnom živote to podľa mňa až takto prehnané nie je. Čuduj sa svete sa však nakoniec tento film môže tešiť z môjho hodnotenia vo forme ***.

• 9.4.2013  14:26
    AC/DC: Live at River Plate (koncert) (2011)

Aj keď som mal v určitých okamihoch pocit, hlavne pri pesničke Thunderstruck, že sa celý štadión pod náporom skákajúcich fanúšikov zrúti, všetci nakoniec prežili a užili skvelú šou tejto rockovej legendy okorenenú "striptízom" Angusa Younga. Nedá sa nič iné, iba odporúčať.

• 2.4.2013  21:28

Zahodiť všetky malichernosti začínajúceho vzťahu za hlavu a užívať si iba tie radostné chvíle behom desiatich dní, to je snom oboch hlavných hrdinov, ktorý sa im splní. V skutku a na moje prekvapenie naozaj vydarený filmový kúsok.

• 31.3.2013  12:01

Po filme Posolstvo Bohov prichádza Erich s "novými" objavmi na poli archeoastronautiky. Vidieť dôkazy o existencii starovakých civilizácií naozaj stojí za to.

• 30.3.2013  21:32
    Fleetwood Mac: The Dance (TV film) (1997)

Skvelý koncert, skvelej skupiny. Stačí len zapnúť a vychutnávať si každú, dokonalú skladbu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6