Drákuloviny (1995)

Možná že si to ty 4 špičatý puntíky nezaslouží, jenže na druhou stranu mi to spravilo náladu poté, co jsem odtrpěla asi tak polovinu paskvilu od Coppoly, než mě to softporno přestalo bavit docela.

Dracula (1992) odpad!

Nejspíš jsem úzkoprsá, ale já bych to definovala asi tak, že tímto filmem Stokerův román nikoliv poupravili, ale spíš popravili. Až když jsem si přečetla předlohu, mohla jsem dojít k celkem uspokojivému závěru, že i ten Jonathan nebyl žádný blbec, kterého z něj dělá bezradný výraz Keanu Reevese, ale docela sympaťák, jemuž lze fandit. O ostatních postavách ani nemluvě. Coppola si zřejmě při práci na Kmotrovi nevšiml, že mu podstrčili scénář od nějakého úchyla s obsesí na krev, který do té doby smolil patrně jen náměty na porno.

Mořská příšera (2022)

Nebylo to vtipný, nebylo to napínavý, nebylo to originální a ani animace se nevymykala běžnému kreslenému standardu obřích hlav a kukadel. Kulisy tak hloupé, že to oklame leda děti do pěti let, které (snad) nad tím vším balastem jako jsou černí důstojníci a "chlapácké" ženské nebudou znechuceně vrtět hlavou, ale u mě to definitivně udělalo tečku nad produkcí Netfliksu. Nejen že si tohle nepustím po druhé, ale pro příště jakmile uvidím v úvodu tohle logo, vypínám ještě než stačí ostatní producenti vytasit svoje transparenty.

Jamamba (1985) (TV film)

Možná je ta pohádka trošku blbá a naivně udělaná, ale na papíře by vypadala normálně a herci se snažili. Teda ti "hodní", protože paní Adamová byla tradičně fantastická a její "Vyju hlady, vyju hlady, žeru ptáky, psy i hady. Žeru zvěř a žeru lidi, kdo mi padne do drápů, toho rozsápu." slyším a vidím do dnes, i když jsem to 20 let neviděla.

Lilo & Stitch (2002) odpad!

Když je čas a chuť, snažím se s dětmi dohánět resty neviděných disneyovek, ale tohle byla jednoznačná ztráta času. Elvis, Havaj, emzáci i ten jakože hluboký smysl funkce rodiny mne dokázali nudit celou stopáž filmu. Nebylo to roztomilé, nebylo to vtipné a jako pestrá podívaná dost slabé. Jediný povedený fór bylo označení Země jako přírodní rezervace pro udržení zdravé populace komárů (a nás jako jejich potravy).

The Taming of the Shrew (1976) (TV film)

Plné hodnocení nedám a to z jednoduchého důvodu. Fyzické nasazení které vesměs mladí herci nasadili je sice úžasné a to, jak sypou zdánlivě z rukávu ty úžasné Shakespearovy litanie, je obdivuhodné, kostýmy by taky ušly, obsazení je sympatické, nicméně ty zvuky a ksichty které přidali do výpravy dělají z klasické divadelní komedie pokus o sitcom, což se dá snést na první dobrou, jenže když si to člověk pustí víc než 1x, najednou mu s tím začnou opravdu lézt na nervy.

Divoch (1936)

Jak jen to slušně...Rolf Wanka byl bezpochyby fešák, ale ten jeho úsměv na mne vždycky působil nepřirozeně, neřkuli slizce, což obvykle dorazil tím, že promluvil. Nancy byla možná sošná, nicméně její šklebení, případně hysterický smích bylo čiré utrpení a v mnoha okamžicích jsem si přála, aby si to (když už měl někdo ten nešťastný nápad s jejím obsazením) prohodila s Trudi, která je mi alespoň sympatická, i když herecky si holky mohly podat ruce. Jediný vtipný moment celého filmu tak bylo Pištěkovo závěrečné platichaření s výstřely a výkřiky ve snaze přivolat zpět nafučeného ženicha. Kromě toho mi hlava nebere, jak strašlivě muselo od roku 1936 postoupit globální oteplování, protože si i po dlouhých letech stále ještě živě pamatuji strašlivé a dusné noci a neméně rozpálené dny Jadranského podnebí, takže když mi hrdinové před očima hopkali po krk zafačovaní do oděvů, ve kterých by směle přežili i mírné mrazíky, o důkladných pyžamech a prošívaných dekách na spaní nemluvě, polil mne s hrůzou i pot jen při té představě.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Nuda v housce s dvojitou oblohou. Já jsem teda po shlédnutí byla tak dokonale přehlcená žrádlem, lidmi, sociálních sítí i tou vlezlou muzikou, že bych si dala maximálně tence namazanou topinku s česnekem v důkladně vypolstrované cele. Nebo na pustém ostrově zaručeně bez internetu.

Čekání na Patrika (1988)

Ten film je fakt ukrutnej. Když si zacpu uši v momentech kdy hraje nějaká hudba (takže prakticky pořád) dal by se ještě jakž takž snést, jenže pořád mám ještě před očima ty příšerný osmdesátky a to už je opravdu zločin proti lidskosti. Dvě hvězdy bych ucedila za Vanďas, kterej je vlastně pořád stejnej, i když teď už trochu opucovaněji. Ale Matásek v roli maminčina ňoumy v dobách, kdy už rok fungoval Orlík...? Za takovou paroli bych se styděla víc než za celou kariéru s kapelou, takže i ta jedna je s odřenýma špičkama.

Podnikavá dívka (1988)

Bejvaly doby, kdy mi to připadalo jako taková poměrně roztomilá romantika "jak chudá přičinlivá dívka ke štěstí přišla", ale dneska mě tyhle vypravěnky jak holky a kluci z vólstrýtu šmelej s prací někoho jiného a šikovnějšího spíš nuděj. Perličkou je tam jen Kevin Spacey v roli feťáckýho slizouna. Že by záchvěv budoucnosti? Alespoň že ji v závěru neposadili do WWC ale jen na dohled od nich.