Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (3 083)

Na cestách (2020) odpad!

Po piatich minútach som usúdil, že toto nepotrebuje moju pozornosť a išlo to len ako podmaz. A aj ako ten to bolo nezáživné, plne zberačov, príbehu pre deti a milionov dolárov spláchnutých do záchoda. Och, na kiu piču toto niekto natočí? ODPAD!

Godzilla vs. Kong (2021)

Ako, nečakal som veľa a hlavne som na to chcel ísť na 4DX. Nešiel som, čo sa asi odrazí na celkovom hodnotení. Povedzme si na rovinu, toto má tak dementný dej, že jedine 4DX to mohlo trochu zachrániť. Od prvého vynorenia až po záver bola Godzillka za tú zlú, hlavne že 2 filmy pred tým im bola dobrá a spojenec. A hej, opičák, padesát rokov o ňom nikto nepočul, zrazu sa stal prerastenec nádejou pre ľudstvo. Toľko k deju. Efekty. Neónkový Honk Kong ( btw. keby všetky filmy boli real, založil by som si tam stavebnú firmu a cuckal by som si drinčíky niekde v Karibiku ) neprekvapil, nepotešil. Bolo jasné že ich stred bude silno deštrukčná podívaná, no bola len taká, priemerná. Trochu to zachraňuje prvé kolo, súboj vo vode tu ešte nebol. A čo iné ešte tento film vie ponúknuť? Previazanosť a rozšírenie univerza? No to bolo už len vyvrcholenie toho všetkého a aj tak to neprinieslo nič nové. Koniec koncov, digitálny bordel a dutá zem nezachránia film, v ktorom čakáte epické súboje a dostanete posunkovú reč a slzavé emócie. Zostávam teda v línií hodnotení ako pri predchádzajúcich filmoch, ale pocitovo som sklamaný a čakal som viac. Tak ako som sa pred tým poznamenal pri dvojke, že Godzillka je OP, tak ju nerfli ale poriadne a pridali to opičákovi. Balanc teda zase žiadny. Sklamané 3 z 5

Mortal Kombat (2021)

MK sa vždy okolo mňa nejak tak mihalo. Niečo sa niekde objavilo, niečo som zazrel, theme song samozrejme, hry ani vizuálne, neskôr všelijaké krátke seriálčeky, veď to poznáte. Nikdy sa ku mne nedostal ale ucelený materiál, čo to je, kto tam je, prečo to je a tak. Toto bolo presne natočené tak, aby tomu pochopil hlavne človek ako ja. Nie fans, ale ja. Preto je to možno aj trochu dlhšie, ako sa čakalo. Všetko sa vysvetľuje, postavy s nám postupne objavujú, zisťujeme, o čo tam vlastne ide. Dobre. Ale od filmu s touto tématikou som však čakal súboje, ktoré by ma dvihli zo stoličky, comba, kopy, niečo, čo som ešte nevidel. Súbojov bolo pomerne dosť, žiaľ ani pri jednom som si nepovedal, že wow. A presne ako aj pri Power Rangeroch, ústredná zvučka zaznie až tesne pred koncom. To sa ale takto nerobí. Na druhej strane, je to zábavné. Nenudil som sa, vizuál pekný, počítačový, užijete si ho, lebo šak to obsadenie je na facku. Musím uznať, že soundtrack to ale malo parádny, fatality krvavé až hrôza a final fight bol také žmurknutie pre milovníkov MMA. Kino tomu dalo asi o trochu lepší feeling a ja som bol spokojný. Silné 3 z 5 ( CinemaCity Polus )

plakát

Tiché místo: Část II (2020)

Takže po dlhých šestnástich mesiacoch som sa o5 dostal do kina. A rovno na maratón jednotky a dvojky v predpremiere. Povedal som si, že dvojku chcem vidieť určite v kine, tak snáď som sa nenakazil. K filmu. Dvojka chce byť lepšia, väčšia, napínavejšia, s novými postavami a prostredím, ako každá jedna klasická dvojka. Väčšinou to ale dopadne tak, že je horšia. Toto ale nie je tento prípad. Okrem toho, že je napínavejšia, s novými postavami, prostredím a s ešte lepšími jumpscarami, prináša aj niečo, čo jednotka postrádala a síce dej. Niečo sa deje, postavy konajú, o niečo sa snažia, posúvajú sa atď. To mi pri prežívaní a každodennosti jednotky chýbalo. Má to však aj temnejšie stránky. Postavy, hlavne ten brčkavý zmrd, konajú nelogicky, opäť sú tam hluché (haha) miesta a väčšina postáv stále len rumázga. Musím ale povedať, že čakať sa oplatilo. Časť II určite naplnila moje očakávania a to je hlavné. Otázka ale teraz znie, chceme ten spin-off? Alebo trojku? Nejakú epickú bitku na záver? Bol by som nerád keby to z hororovej roviny sklzlo do tupého akčnáku. Rozhodne, dvojka je super, choď na to do kina, nežer pri tom nachosky a maj rúško. Stojí to za tie love. 4 z 5 ( predpremiera, CinemaCity Polus )

Vůně (2020)

V akom vesmíre je toto komédia? Francuzskom? Cením námet, konečne nejaká zaujímavá profesia vhodná do inkognita. Nejak tak to uplynie, neni to otravné, ale keď to skončí, svet je krajší. 1 z 5

Suspiria (2018) odpad!

Čo to kurva...? Ľudia, neberte drogy. ODPAD!

Kyslík (2021)

Myslím si, že Rohy asi už neprekoná. Týmto určite nie. A pritom ja mám rád tieto filmy, že vykonávaš príkazy, nevidíš nepriateľa a tak. Ale toto ma nestrhlo. Od začiatku, pre pozornejšieho diváka, je jasné, minimálne že načo sa pozeráme. Potom asi hodinu trvá zistiť, kde sme a v tom momente to stráca moment prekvapenia a efekt upútania pozornosti. Vôbec mi nezáležalo na tom, či prežije alebo čo sa s ňou bude diať. Tie 4 vonkajšie zábery ale boli pekne graficky urobené. Netflix skúsil aj tento formát, u mna s týmto dejom a prevedením nepochodili. Ale kotlety som si nešklbal. 2 z 5

Žena v okně (2021)

Začal som to pozerať, hovorím si, je to podľa asi nejakej dobrej knihy, hneď hľadám vychytávky na druhý plán a zvraty. Pozerám so záujmom. Po hodine si ale hovorím, čo to kurva je? Nie a nie sa rozbehnúť, nie a nie doniesť a ukázať nejaký záchytný bod aby divák vedel alebo aspoň začal tušiť že čo. Záujem opadol. A čím ďalej to išlo, tým viac z toho bol len klasicky TV film thrillerového typu. Bez zásadného zvratu, s otrlým koncom a vyvrcholením príbehu, ktorý už vlastne nikoho nezaujímal. Joe asi nemal do čoho pichnúť tak na toto kývol. Pozitívum ale je, že blond robí Julku mladšou. Sklamanie. 2 z 5

Beautiful Boy (2018)

Komu nit rady, tomu niet pomoci. Jak na strane feťáka, tak na strane rodičov. Ale zahraté to bolo skvelo. 1 z 5

The Aeronauts (2019)

Toto vôbec nebolo zlé. Divák si uvedomí, aký klaustrofobický môže byť jeden balón. Prestrihať a vyhodiť vysvetlovačky, tie mohli mať vlastný film. Bolo by to kompaktnejšie a možno o trošičku viac napínavejšie. Inak ale kamera skvelá, obsadenie tiež, kostýmy super, trochu je to ale ladené do rodinného štýlu a nie thrilleru, nevadí. Na veľkom plátne to muselo vyzerať skvelo. 3 z 5