Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (3 043)

Avantgarda (2020)

Páči sa mi, že Jackie chodí do náročných produkcií, ktorú ale nie sú len tupé akčňáky a bojovky, ale poukazujú aj na globálne problémy. Tu vidieť hodiny práce na CGI efektoch, choregrafiách, je to skvele situované po svete, zaujímavé prostredia a mladí, šikmí bijci, ktorý sa toho neboja. Je ale smutné, že je to lepší film o autách ako posledné diely FaF. Chan už má svoje odbojované, ale ako mentor funguje skvelo. Opäť vtipné, s rozumnou minutážou, neustálou akciou a gradujúcim dejom. Rád by som dal viac, ale niektoré efekty boli rušivé a myslím, že už sú lepšie spôsoby, ako to naanimovať. Nebol som však znechutený a ani sklamaný. 3 z 5

plakát

‘Ohana: Rodina je poklad (2021)

Pred 10-15 rokmi by to rozjebalo píplmetre v sobotu doobeda na Markíze. Lebo presne vtedy sa vysielali takéto dobrodrúžne rodinné teen píčoviny. Netflix to len zobral, stokrát natočenú story, obalil do prebytočných peňazí, nezmyselne natiahol a z hrobu vykopali Bobbyho Sixkillera, čo bola jediná potešujúca vec. Snáď si to nájde divákov v mladších ročníkoch, ktoré už nevedia, čo sú sobotné doobedia na Markíze. 1 z 5

Zázrak v horách (2017)

Pekná teen rozprávočka pre deti, kde hlavnú úlohu hrá lietajúca krava a Sudtirolská príroda. 1 z 5

Blow the Man Down (2019)

Ďalšie dno od Amazonu. Neviem, či tto mal byť remake nejakej severskej krimi artovky alebo načo sa to hrali, ale pocitovo to malo tri hodiny, príbeh nikoho nezaujímal, stále na obraze nejaký geriatrik trúsiaci múdro a vražda sem, vražda tam. Stráta času. 1 z 5

Bolest (2017) odpad!

Už keď som videl že je to dráma a na čt art, bolo mi jasné, že to bude jedným slovom píčovina, dvoma slovami nepozerateľnáá píčovina. Ani za tých nemcov nemôžem dať hviezdu, lebo ich tam bolo málo a krátko. ODPAD!

Černý víkend (2019)

Keďže som videl skvelý dánsky originál Tiché srdce, nevedel som sa na tento film pozrieť očami, ktorými by si to zaslúžil. Nesedel casting, neprekvapilo ma to, nemalo to ten feeling, ale opäť len preto, že som videl originál. Určite pre niekoho to bude skvelé. Ja tomu dám len súcitne dve za pokus a Sjúzan, ktorá tam ako jediná neprekážala. 2 z 5

Troop Zero (2019) odpad!

Cigani, buzeranti, deti, zlý scenár a trápny pocit v jednom filme. No to ma teda pojeb. Amazon začína prerážať dno ešte viac jak Netflix. ODPAD!

The Report (2019)

Zaujímavé, že toto nedostalo viac pozornosti od oscarov. Náhoda, nemyslím si. Moslimani mohli byť radi, že vtedy Bíber ešte nespieval. Nič viac by netrebalo a priznali by sa k všetkému. Film z kategórie, že bud si  to dáte    alebo nie. Nič medzi tým. Dve hodiny sa tam ušatému potkanovi nezavrú ústa, veľa sa tam rieši, veľa vecí sa odhaľuje. Od polky to už podľa mna nemalo ten drive, skôr sa tam už sledujú tie zákulisné, demokratické hry. Vôbec nie zle je pekné, že vedia vytiahnuť špinu aj na seba. Od Rusov sa takého filmu nikdy nedočkáme. 3 z 5

Ava: Bez soucitu (2020)

No toto bola sračka. A pritom som sa na to tešil. Zase raz zapálený obsadením. Až neskoro som si všimol, že to zbúchal môj "obľúbenec" Taylor a všetko do seba zapadlo. V akčnom thrileri zo sveta zabijakov mám dosť u piči rozoberanie postáv až do takejto hĺbky. Taktiež neočakávam dramatické vsuvky z rodinných vzťahov, ale krv, lámanie kostí, taktické vesty a ukážku, ako zabiť tak, aby to vyzeralo ako nehoda. Sem tam nejakú Malkovičovú vtipnú hlášku a Farellove mrkanie obočím. Dostal som ale úplny drís, kde agenti sa správajú nelogicky, čajka prežila niekoľko klinických úmrtí, viac sa kecá ako bojuje a čím dlhšie to išlo, tým menej ma to zaujímalo. Toľko premrhaného potenciálu a peňazí. Dvojku nie, prosím. 1 z 5

Budapešťský podraz (2020)

Naivné. To je to slovo, ktoré hľadáte. Celý dej, zápletka, plán, všetko bolo naivné. Ich motivácia bola vycucaná z prsta. Čakal som aspoň trochu nejaký zvrat, ktorý by ma zaujal. Namiesto toho som dostal ďalšiu maďarskú nevtipnú trapošinu, kde sa posere všetko, čo sa posrať má, kde sa humor varí z vody a kde dej nemá čím zaujať. Akonáhle príjimete fakt, že je to sranda a nie vážny film o nejakom heiste s vtipnými scénkami, nemá to čím udržať vašu pozornosť. K žehleniu ideálne. 1 z 5