Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (3 655)

Jiná smečka (2021)

Prečo naši čípeš bratia vedia natočiť drámu pútavo. Tak, že si nešklbem kotlety, nemám chuť sa dopichať plastovou vidličkou ale nepovažujem pozeranie do steny za lepší program. Prečo len naša kinematografia je taká? Iná svorka je rodinná dráma o vzťahu dcéry a jej otca. Čokoľvek poznáte na túto tému od nás, hoďte do koša. Dá sa to vyrozprávať aj takto. Aj amatérsky herec dokáže zadeliť, aj Gábor vie povedať pár súvislých viet ale hlavne, emócia príde, netreba na ňu tlačiť a umelo ju vyvolávať. Dokonca aj s deťmi sa dá pracovať tak, že ich nemáte chuť utopiť. Veľmi príjemne ma tento snímok prekvapil. Aj my by sme potrebovali nejaký filter, ktorý by vyberal dobre filmy a posielal ich do sveta. Zatiaľ väčšina spoza Dunaja boli veľmi fajn a zaujímavé snímky, čo sa o našich hnojoch povedať nedá. Veľmi rád nadhodnotím. 3 z 5

plakát

Kingsman: První mise (2021)

Táto séria je pre mňa jak za trest. Tu chceli zjavne zachraňovať prestrely z predchadzajúcich dielov, tak to potiahli do minulosti. A, aj tak to dokázali skurviť. Nebavilo ma to, malo to pol dňa, žiadny moment, ktorý by som si zapamätal. Jedna za toľko historických osobností a udalostí pokope, jedna za nečakaný zvrat v zákope. Štvorku už prosím nie. 2 z 5

Moonfall (2022)

Ja som taký rád, že som na tomto nebol v kine. Vykusal by som sedačku. Emmerich si buď týmto vybral oddychový čas, alebo mu už vekom začalo tak kúrovac na gebuľu, že serus nazdar. Nič tu nedáva zmysel, dejová linka na Zemi ma len privádzala do výkrutu a tak celkovo, načo? 1 z 5

Uncharted (2022)

Presne ako Assassin's Creed, ani tam som nemal chuť po dopozeraní filmu si zahrať hru. Neviem, čo na to hovoria hráči. Z filmového hľadiska je úlet, kde nefunguje fyzika, nefungujú zvraty, príbeh nás síce zavedie na rôzne miesta po svete, ale neponúkne nič viac. Neviem, snáď v hrách sú tie postavy komplexnejšie a hlbšie a snáď to aj viac baví, ale nechcem to zisťovať. Dvojku svet nepotrebuje. Slabé 3 z 5

plakát

Láska pod kapotou (2021) odpad!

Nepozeratelné. Primitívny moravák sa celý film len sťažuje. Lebo pištoľ má pri hlave a musí robiť to čo robí. Nie, nebudem sa rozčuľovať ešte aj v komente, dosť som sa narozčuľoval pri pozeraní. Pre mňa je moravčina niečo, cez čo neide vlak. Zvyšok je už len bonus. Super ODPAD!

Toscana (2022)

Počas pozerania som si pripravoval obed. V momente, ked si robil sendvič som ľutoval, že som nezačal neskôr a nespravil si ho tiež. Inak suchá romanticko-dramatická dráma o vzťahoch a láske za občasného miešania. 2 z 5

Hra na Boha (2021)

Jooj, toto čo bolo? Keď som videl, že to bude porábkársky film, tak som čakal nejakú poriadnu zápalku, ktorá by mi odstrelila dekel a bavila ma. Toto bolo nemastné, neslané, rozťahané, bez tempa, bez poriadnej porábky, bez nejakých zvratov, strašne slabé. 2 z 5

Hodní hoši (2019)

Zasmial som sa na scénke s figurínou prvej pomoci a na vysokoškolskom dome. 1 z 5

plakát

Předurčena k tanci (2018)

Milión dvadsiaty film o tanci, rodinných problémoch a pokuse o ich riešenie. Absolútne to neprinieslo nič nové a veľmi dobre sa pri tom žehlí. 1 z 5

To ta monarchia (2020)

Kto na toto prišiel do kina a prečo? Keby že som psychológ, urobil by som si na tom štúdiu. Čo divákov lákalo na tomto dokumente tak, že museli ísť do kina. Ja som mal problém tento cigánsky dokument dopozerať doma, v kine by som rozkusal sedačku a vypálil bufet. Ale k veci. Čo to vlastne malo byť? Propagačný materiál pre obec? A to si dal niekto tú námahu z toho spraviť dokument a nehanbil sa to distribuovať a premietať v kinách? Nehovorím, spraviť stretko so starostami a tam im to pustiť aspon dva krát za sebou aby videli, že keď sa chce, tak sa dá, ale v kinách, toto? A druhá vec, je rozdiel byť starostom 4 roky a pol života. Pri nastavených systémoch je ten čas veľmi dôležitý. A aj tak je najtrefnejšia výpoveď čávovca v montérkach pri doma z konca filmu, ktorý celú agitku o poslušných cigánoch poslal do piče a uviedol veci na pravú mieru. A plešatému ujovi v okulároch, ktorý sa čertil, ako sa ludia nezapájajú do ich alkoholických aktivít, by som zlomil nos a dal kopačku na prsa. Ludia platia obci dane, obec ma aparát na to, aby sa starala, ja ako obyvatel dávam podnet alebo sťažnosť a obec má riešiť. Nie aby som ja dával podnet a ešte si ho aj sám vyriešil a starosta si na tom urobí PR. Na jednej strane trošku návod, ako to robiť, na druhej strane som sa len vytočil a musel som si pridať jas. 1 z 5