• Thriller

Děti (2020)

Moderný taliansky film o modernej dobe, moderných deťoch, moderných vzťahoch a moderných problémoch. Klasicky taliansky ukričané ale pozeratelné. Má to prekvapivo silné momenty na zamyslenie, ktoré zrkadlia dnešnú dobu. Z princípu tomu nemôžem dať 3, ale silné 2 z 5

Letní kemp (2021) odpad!

Na toto som zjavne už starý. Veľmi. ODPAD!

Zaujetí (2017)

Má to presne dva plusy. Rozumnú minutáž a neprefláknutý dej. Inak ma tie neustále drísty a vzťah medzi nimi nezaujímal. Z tohto pohľadu klasická dráma podľa šablónky. Ako podmaz fajn. 2 z 5

Stíny smrti - Meurtres en pays d'Oléron (2018) (epizoda)

Ďalšie vraždy a ďalšie ustrice. Spletitejšie, so zaujímavou ústrednou dvojkou a akože nečakaným vrahom. Nečakaným preto, elbo som to mal len ako podmaz a veľmi som sa nesústredil. Všetky tieto filmy sú však na jedno kopyto a po pár minútach to viete vydedukovať. 3 z 5

Stíny smrti: Dědictví (2019) (TV film)

Vraždy, ktoré boli viac zamotané, ako som u nich zvyknutý. Nebolo to ale na škodu. Zápletka ma s hriechmi minulosti ma ale neoslovila a nenadchla. Na zabitie času však fajn. 2 z 5

Nebezpečné touhy (2019) (TV film) odpad!

Veľký, mocný, nezmyselný dríst. ODPAD!

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Tak som to dal. Je to našťastie tak spravené, že je len veľmi málo nudných pasáži, stále sa niečo deje, dej je v pohode a minutáž pekne ubieha. Na druhej strane, opäť ten pocit, že DC má efekty z druhej ligy. Aj keď to nebolo už také tmavé, stále sú tam prepálené scény, stále je to miestami veľmi umelé. A najdôležitejšia vec, nestrhlo ma to tak, ako napr. Infinity war, čo ma požulo, vypľulo a nechalo tak. Chýba tomu tá kulervúcnosť. Rozhodne toto už ako tímovka fungovalo, "stalin" je frajer stále a WW v lodičkách v gréckej jaskyni bez pavučín všetkých prekvapila. 4 z 5

Gagarin: První ve vesmíru (2013)

Neviem brať ruské filmy a ruskej histórií vážne. Tu si aspoň dovolili dve-tri vetičky proti systému a to chcelo odvahu. Inak je to také výpravné, preskakujúce z jednej dejovej linky na druhú. Našťastie sa to nenesie v nejakých filozofických rovinách rozoberania človeka, čo ide do vesmíru. Dekel mi to nevzalo, ale ani nepobúrilo. 2 z 5

Lockdown (2021)

Presne taká píčovina, jak celý lockdown. To je presne ten film, ktorý ti ukáže skutočnosť, ktorú žiješ, len je okolo neho hype, lebo bol natačaný v ťažkých podmienkach. Takéto film tú už ale sú a volajú sa drámy. Výpovedná hodnota rovnaká, ostriháš pri nich ovcu a nič ti nedajú, o nič neprídeš, len tu, pod kamery v najpopulárnejšom obchodnom dome, skúsiš čorknuť diamant a dúfať, že to bude v pohodičke. Ach zlatá prvá vlna. 1 z 5