Mizerové (1995)

Povedená akční komedie. Smith a Lawrence mají opravdu povedené hlášky hlavní záporák je celkem slušnej hajzl akorát mi tu chybělo více akce (pořádně to lítá až na konci). Pořádná jízda přišla až o 8 let později v pokračování.

Skála (1996)

Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Originální zápletka, výborné akční scény, skvělí herci a jeden z nejlepších hudebních doprovodů co jsem u akčního filmu slyšel. Vše co pořádný akčňák potřebuje.

Chicago (2002)

Muzikálům se spíše vyhýbám ale musím uznat, že tenhle se mi opravdu líbil. Pěkné písně, skvělá hudební čísla a krásné ženy. Co víc si přát.

Gejša (2005)

Takřka 2 a půlhodinová nuda o tom jak nejspíš vypadal život Gejši. Je škoda, že materiál nezpracoval dříve navrhovaný Spielberg. Věřím, že by si s tím určitě poradil lépe.

Miami Vice (2006)

Další Mannův film o policajtech sice není tak strhující jako "Nelítostný souboj" ale i tak je vynikající. Farrel i Foxx jsou skvělá policejní dvojice a filmu dodávají šmrnc stejně jako skvělá vizuální stránka podpořena digitalní kamerou, kterou si režisér vyzkoušel už v "Collateralu" a jako bonus ve filmu nesmí chybět bezchybný hudební doprovod. Pokud máte chuť na reálně vypadající krimi se skvělými akčními scénami nenajdete lepší.

Collateral (2004)

Brilantní thriller odehrávající se z větší části v taxiku, ve kterém se vezeme s výborným Cruisem a ještě lepším Foxxem. Filmu dodává perfektní atmosféru noční LA a digitální kamera. Akce zde mnoho není a ani to nevadí ale některé scény jsou trochu slabší a kvůli nim jsem nemohl dát filmu plný počet. Ale i tak je neuvěřitelné, že thriller založený z větší části na rozhovorech dokáže být takhle napínavý.

Ali (2001)

Pro mě nejslabší Mannův film. Je sice pravda, že Smith hraje opravdu skvěle ale celý film neutáhne a i když je film o boxerské legendě moc boxu si zde neužijete. Spíše doporučuju Zuřícího býka nebo Million dollar baby.

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Strhující neakční thriller se skvělým Pacinem a výborným Crowem, který nám představuje nekalé praktiky tabákových koncernů. Film si drží skvělé tempo skoro celou dvou a půl hodinovou stopáž a jen ke konci mírně zpomalí. Herci v hlavních i vedlejších rolích předvádějí to co umí nejlépe a jako by se předháněli kdo je lepší. Kdyby film ke konci nezvolnil tempo bylo by to za čistých 5*.

Nelítostný souboj (1995)

Pro mě nejlepší Mannův film. Skvělé obsazení v čele s De Nirem a Pacinem a řadou dalších vynikajích herců spojené s bezchybnou režií. Ani jsem nevěřil, že má film skoro 3 hodiny, jelikož mi hrozně rychle utekl. Nadupaná atmosféra, skvělé akční scény (10 minutová přestřelka) ale hlavně herecký koncert policajta Pacina a padoucha De Nira. Prostě úžasný.

Poslední Mohykán (1992)

No, rozhodně to není nejlepší film Michaela Manna ale určitě to také není špatný film. Jen mě to neoslnilo tolik jako ostatní (popravdě mě téma indiánů moc nebere). Hudba, výprava i herecké výkony jsou však vynikající a pokud vás tohle téma zajímá určitě si film užijete.