Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Recenze (9 607)

plakát

Vražedné šifry (2012) (seriál) 

Lacině působící a nijak zajímavá detektivní série. Vydržel jsem 2 díly, během kterých se nestalo nic, co by mě jakkoliv udrželo.

plakát

Jak jsem poznal vaši matku - Série 7 (2011) (série) 

Dostavuje se mírný pocit únavy materiálu. Stále fajn, některé epizody výborné ale jako celek zatím nejslabší série a viditelná scenáristická vyčerpanost.

plakát

Lučšije v adu (2022) 

Team deatmatch z Ruska. Milovníci multiplayerových akcí si užijí své. Jako film nefunkční jako instruktážní video pro military fetišisty asi ok.

plakát

V plamenech (2022) 

Očekával jsem katastrofický napínák a dostal komorní slátaninu o dvou hercích.

plakát

Pohotovost: NYC (2023) (seriál) 

Lenox Hill měl zajímavější postavy a jednotlivé příběhy mě vtáhly více. Pořád ale velice zajímavý dokument z prostředí newyorských doktorů.

plakát

Stvořitel (2023) 

Poslední velký film roku 2023 je po vynikajících trailerech tady a kdo měl kvůli přítomnosti Garetha Edwardse obavy ... ten měl bohužel pravdu. Stvořitel mi často připomněl začátky Neilla Blomkampa, který dokázal vytvořit za relativně málo peněz, krásné a fungující světy, které měly svou vnitřní logiku. Stvořitel skutečně vypadá famózně a rozhodně více připomene Camerovna než libovolnou aktuální komiksovku. Roboti působí jako skutečné fungující stroje, stejně tak veškeré dopravní prostředky a hlavně je vše zasazeno do skutečného světa a přestože se většinou pohybujeme na polích nebo vesničkách, působí to výrazně lépe než hangár s modrým pozadím. V tomto ohledu je zde vše na svém místě ale velice brzy divák pochopí, že událost roku se před ním neodehrává. Úplně bych neodsuzoval ohraný příběh cesty dospělého a dítěte, nebezpečným světem, jelikož i na tomto jednoduchém tématu se dá vytvořit unikátní film (zdravíme Potomky lidí) ale zde je toho špatně více. Edwards nedokáže pracovat s herci a tím pádem vznikají naprosto nezajímaví hrdinové, ke kterým si divák nedokáže vytvořit vztah a už vůbec neuvěří vztahům jejich. Když pak dochází k dojemným momentům, které by měly donutit diváky uronit slzy, dostaví se spíše ironický smích a že se na emoce tlačí více než je zdrávo, ukáže natahovaný konec s naprosto zbytečnou tečkou (ti co viděli, určitě ví). Bohužel tyto chyby jsou natolik zásadní, že rozbíjí jinak oku lahodící podívanou, která nešetří velkolepými momenty, které ale nemají dostatečnou váhu, vzhledem k výše uvedeným problémům s postavami. Vznikla tak rozporuplná podívaná, která s velkými rozpaky dokáže ukojit hlad po blockbusterech a možná je i mírnou satisfakcí za odsun druhé Duny, ale nedostali jsme to, co bylo slibováno a přitom by to nebylo tak těžké dotáhnout. Profackovat líné scénáristy i Edwardse, který se tentokrát nemůže vymlouvat na zásahy ze strany studia jako v dobách Rogue One (které Edwardsovi rezervy měly také výrazné). P.S. Hans Zimmer absolutně nevýrazný.

plakát

Nikdo tě nezachrání (2023) 

Zpočátku příjemné strašení a film u kterého jsem si říkal, že jsem si takový řadu let přál. Bohužel po první dvacetiminutovce se příběh vydává výrazně jiným a nezajímavým směrem, který rozehrává další vrstvy o traumatech minulosti a nakonec přejde do hodně pitomého konce, který chtěl být nějakou přemýšlivou tečkou. Promarněna šance.

plakát

Alibi na klíč: Den D (2023) 

Vtipnější a svižnější než první díl, ale stále s takovou kadencí fórů, která je dost kolísavá. Vše přesně v duchu Lacheauova bláznivého humoru, který přináší ve výsledku citlivé téma přípravy svatby do kterého vrší jeden větší průser než druhý. Některé scény vynikající, jiné slabší, další trapné. Na sobotní odpoledne ideální.

plakát

Ďáblova svatyně (2019) (seriál) 

Zpočátku slušně rozehrané, ale zbytečně roztahané do osmi dílů, které ve výsledku nemají moc co nabídnout. Hrdinka tak neustále chodí po lesích, potkává různé postavy a rozpletá spletité nitky, které ale nedají dostatečně uspokojivý celek, završený otevřeným koncem. 50%

plakát

Kostlivec (2023) 

Technicky velice povedené strašení, které příjemně leká, hraje si s kamerou  a celkově velice dobře funguje. Bohužel jak už to bývá, tvůrci mají tendenci vše vysvětlovat a zbytečně tak ničí celkovou mytologii kolem monstra, kterou kompletně zabijí akčním koncem. Pořád ale jeden z lepších hororů tohoto roku.