Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (7 762)

plakát

Hra o trůny - Série 4 (2014) (série)

Masakr na svatbě je jedna z nejnezapomenutelnějších scén celého seriálu.

plakát

Mare z Easttownu (2021) (TV seriál)

Ospalé městečko, kde se všichni znají a neděje se zde nic mimořádného až na únosy mladých dívek a vraždu. Mare neni klasickou detektivkou a více se zaměřuje na osudy jednotlivých obyvatel a to převážně na buldočí vyšetřovatelku Kate Winslet, kterou stále dohání tragická minulost. Pro HBO další trefa do černého, kde funguje jak scénář, tak hlavně perfektní herecké výkony i těch nejvedlejsich postav. K dokonalosti chybělo velmi málo a do Kate jsem se tady regulérně zamiloval, protože byla fantastická...

plakát

Mare z Easttownu - Sacrament (2021) (epizoda)

Jako celek je seriál na krásné 4*, protože ne vše zde funguje na 100% ale po dokoukani všech dílů jsem se rozhodl zvlášť ohodnotit závěrečný díl, protože se vše krásně uzavře a závěrečný díl tak je nejen parádní tečkou silného průběhu, ale hlavně neuvěřitelně emocionální nálož, kterou jsem dlouho nezažil a pokud by podobně silné byly všechny díly, byl by to jeden z mimořádných seriálů.

Neznámá bitva (2019)

V rámci ruské produkce, snesitelnější snímek. Bitev je možná méně, než je divák standardně zvyklý, ale v tomto případě to ani nevadí a dokonce i postavy dokáží zaujmout.

Krvavá hra (1990)

Ostřejší a béčkovější Hunger Games.

Bídníci (1998)

Ani nevím, jestli dokážu spočítat počet filmových verzí této klasiky, ale tahle je rozhodně jedna z těch nejlepších.

Modelář (2020)

Je fajn, že u nás nevznikají jen tupé komedie, ale Zelenkův pokus o thriller mi bohužel také nijak nesedl.

Cruella (2021)

Na první pohled zbytečný prequel disneyovské klasiky 101 dalmatinů, ale díky šikovnosti režiséra Craig Gillespie (který režijní talent předvedl už v Já, Tonya) se jedná o jedno z největších překvapení, které jsem za poslední dobu viděl a udivuje mě, že Disney kývnul na tuhle formu, která nemá moc šancí zaujmout mladší publikum. Ve 140 minutách režisér rozjíždí svižný snímek, který je někde mezi Ďábel nosí Pradu, kriminálního heistu a filmu o pomstě. Herecky bezchybné, režijně svižné a originální a milovníci módy zažijí orgasmy při pohledu na všechny ty bezchybné róby (Oskar za kostýmy je snad jistý). Nenechte se odradit délkou ani na první pohled nezajímavou postavou. Tohle ztvárnění se opravdu povedlo a v rámci disneyovské produkce se jedná o odvážný a svěží film.

plakát

Vražedná konstelace - Série 2 (2018) (série)

V záplavě konkurence nebyla ani první série velký zázrak na poli severských detektivek a druhá série je na tom ještě o něco hůře a příběhově už to je výrazně méně zajímavé.

Armáda mrtvých (2021)

Vzhledem k tomu, že zombie žánr byl Snyderův start, spousta diváků očekávalo tímto snímkem jeho návrat od nemastných a přeplácaných komiksáren. A bohužel dostali nemastný a neostrý horor, který má pár nápadů a slušnou technickou stránku ale na dvě a půl hodiny toho nabízí žalostně málo. Já se v rámci možností docela bavil, ale nebylo to kvalitou filmu, jako spíše nedostatkem, žánrově podobných filmů. V tu chvíli jsem byl ochoten toho opravdu hodně odpustit, ale celou dobu jsem si říkal, o kolik by to bylo lepší, kdyby do toho Snyderovi, někdo trochu kovanej mluvil.