Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (7 723)

plakát

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Přestože mě film vyloženě neurazil ani neunudil, jako většinu diváků, přesvědčil mě, že už se nikdy nebudu těšit ani věřit filmu, který jde na VOD. Už ani nedokážu spočítat, na kolik filmů jsem se za poslední rok a půl těšil ale vždycky byly zklamáním. A zklamáním je i nový Tom Clancy a to o to větším, když si přečtete jména všech zúčastněných. Naprosto znuděně napsaný, zahraný a hlavně zrežírovaný film, u kterého je vidět profesionální technická stránka, ale i naprostá neochota, aby byl výsledek zajímavým nebo dokonce zábavným filmem.

plakát

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Hodnocení poslední epizody Star Wars mě dlouho odrazovalo a dlouho jsem se na něj psychicky připravoval, přestože jsem se uklidňoval tím, že mnohými nenáviděný 8 díl, považuji za jeden z nejlepších. Bohužel u Vzestupu Skywalkera musím souhlasit s většinou a pořád bude mé hodnocení ještě hodně vysoko, protože si v mých očích Star Wars nezaslouží podprůměrné hodnocení, přestože je zde skoro všechno špatně. Nebudu se dlouho rozepisovat a napíšu, že se jedná o nejhorší díl a možná i celkový počin z této série a pokud bych vynechal výborné triky, není zde asi nic, co by diváka zajímalo nebo dokonce bavilo a já byl celou dobu udiven, co se stalo, že vše dopadlo, takhle špatně. P.S. kdyby zde zemřeli všechny hlavní postavy, bylo by mi to úplně jedno a nechápu, kde se stala chyba, když všechny postavy už vidíte ve třetím filmu a teprve teď vás začnou takhle srát.

Shorta (2020)

Syrové až dokumentární zpracování je fajn, děj už bohužel nikoliv. První třetina, která je takovou seznamovačkou s postavami a okolím je velice dobrá a vtahující. Ve chvíli, kdy se má příběh rozjíždět, mě film přestával čím dál více zajímat a konec už mě úplně minul a nic ve mně nezanechal.

plakát

Babylon Berlín (2017) (TV seriál)

Špinavá atmosféra neskutečně vtahující, stejně jako úžasná výprava. Ale už v půlce první série, je přestalo zajímat, co se v příběhu děje a stejně ukradené mi byly i všechny postavy. A že jich není málo. Přál jsem si aby se mi to líbilo a opravdu jsem se i snažil, ale Babylon Berlin je přesně ten typ seriálu, který když vás tak do třetího dílu nechytne, už se mu to nepodaří.

Napětí (2021)

Slušný indie horor, který ze začátku potěší výtečnou atmosférou, která v moderních hororech není samozřejmostí, ale bohužel s přibývajícími minutami začne přecházet do jiného hororového žánru, než bych jako divák chtěl, až tak trochu vyšumí do prázdna. Za tu první půlku si ale průměrné hodnocení zaslouží a kdyby film tolik neuhnul, bavil bych se určitě více.

Mortal Kombat (2021)

Nové zpracování legendární počítačové rubačky Mortal Kombat, vzbuzovalo velké očekávání a už od začátku se vědělo, že opět bude cíleno hlavně na milovníky počítačové předlohy, kterým navíc byl přislíben velký přísun brutality, kterou je hra pověstná a původní filmová podoba o ní byla ochuzena. A co říct k výsledku, asi to nemohlo být lepší. Nový Mortal Kombat nepřepíše dějiny akčního filmu, nepřináší nic zajímavého pro videoherní neznalce a existuje spousta filmů s lepší akcí. Já se ale bavil a to překvapivě dobře, film odsýpá, herci jsou v rámci možností fajn a dlouho jsem u filmu nezažil, že bych měl pocit, že skončil dřív než bych si přál. Možná film celou dobu slibuje něco, co nakonec divákovi nenabídne, ale já byl spokojen a bavil jsem se jako dlouho ne.

Nikdo (2021)

Dnešní doba akčnímu žánru moc nepřeje a ta covidová se svými VOD platformami už vůbec ne. Proto je požehnáním, když se objeví akčňák, který ví čím chce být, diváka ničím nezdržuje, je svižný, zábavný a svou viditelnou hloupostí vlastně nijak neurážející. A takový je Nikdo. Před 20 lety by se nejspíše ztratil a většina diváků by si řekla OK, ale raději si znovu pustím Skálu. Ale v dnešní době to je zázrak a pohlazení po duši nejednoho fandy.

plakát

Chai dan zhuan jia 2 (2020)

První díl byl celkem slušný akčňák. Druhý už je zbytečně překombinovaný a hlavně ne tak zábavný. Mizerné triky nemůžou chybět.

The Rescue (2020)

Čínský katastrofický film se vším co si pod ním divák může představit. Nezajímavé postavy, předvídatelný děj, přepálená nerealistická akce a mizerné počítačové triky. Při vypnutém mozku docela snesitelné, ale přestože se to snaží tvářit seriózně, je to strašně tupý. A Čínani neumějí hrát.