Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (10 132)

plakát

Policejní odznak - Série 2 (2003) (série)

Kvalitativně stále výborné, se svižným rozjezdem a celkově nabušenějším dějem, který přímo navazuje na první sérii. Zamrzí jen stále viditelný, menší rozpočet.

plakát

Poslední večery na Zemi (2018)

Vizuálně podmanivé dílo plné dlouhých až nekonečných záběrů, ve kterém forma absolutně drtí nepříliš zajímavý obsah. Dlouhé záběry mám rád ale druhá půlka už byla jen na efekt. Ale pozoruhodný art.

Stíny v ráji (1986)

Za posledních pár týdnů jsem viděl tolik Karismakiho filmů, že mi tématy splývají v jeden. Tady si jen pamatuji, že byl o popeláři a že se mi docela líbil.

Modrý kaftan (2022)

Standardní festivalovka, kde chce ženatý muž ve středních letech, zprasit mladého zaměstnance. Čekají nás neustálé upřené pohledy, pláč, letmé dotyky a erotické, homosexuální napětí. Naštěstí to je herecky dostatečně silné na to, abych se při sledování nechtěl zabít.

plakát

Cizinci: Kapitola 1 (2024)

Vyčpělý Renny Harlin přináší pokračování dnes už zapomenutého, komorního hororu Oni a i těm největším fanouškům ukazuje, že už na to prostě nemá. Cizinci: Kapitola 1 jsou klišoidním, spotřebním a lacině vypadajícím hororem, kde se půlku filmu nic neděje a když už začne nějaký horor, je to mdlé a podpořené příšernými hereckými výkony.

Nesmírný (2024)

Režijně nepovedený a příběhem nezajímavý příspěvěk do série detektivek z oddělení Q.

Back to Black (2024)

Pěkně vypadající ale hodně opatrný životopis, který bouřlivý život známé zpěvačky zpracovává tak, aby nikoho neurazil. Hodnocení poté hodně záleží na vztahu diváka k danému interpretovi, což je u daného žánru základ.

Žádná maličkost (1984)

Neznámá osmdesátková teen komedie, která je absolutně o ničem. Žádný vtip, Cryer je spíše otravný než zábavně roztomilý a děj se příšerně a hodně nudně vleče.

plakát

Tváří v tvář smrti (1986)

Zapomenutá gangsterka, která dnes zaujme jen jako doplnění začátku kariéry Seana Penna případně mladého Sutherlanda. Jako film slabé a lépe zpracované v jiných, žánrově podobných filmech.

Extáze (1991)

Zvláštní film, který začne jako eroticky nabitá vztahovka a v půlce se překlopí do mysteriózního, křesťanského bizáru