Cry Macho (2021)

Smekám před Clintem a před tím, co za svůj život dokázal a že je stále natolik při síle, že si troufne natočit a odehrát další celovečerní film. Cry Macho bude nejspíše jeho rozlučka a bude se na něj vzpomínat ne jako na dobrý film výjimečného herce a režiséra, ale jako na jeho poslední. Chápu, že si to chtěl takto natočit ale film to bohužel není dobrý.

Choking Hazard (2004)

Chápu, že to je jen taková nadšená klukovina, ale na mě to nefungovalo a když jsem se nenudil, jen jsem nevěřícně zíral.

VFW (2019)

Obdiv ke Carpenterovi je zde více než patrný a jako pocta tomuto hororovému mistrovi, respektive jeho klasice přepadení 13. okrsku, funguje film dobře. Potěší brutalita i slušné gore, ale ve chvíli, kdy akce ustane, jsou viděl velké tvůrčí rezervy se hrou s postavami. Ale Lang se snaží a myslím, že by si zasloužil více podobných rolí.

Carnival Row (2019) (seriál)

Pokud by se to po celou dobu drželo v kolejích fantasy detektivky s hororovými prvky, byl bych nadšen. Takhle se zde neustále cpe téma rasismu a xenofobie a seriál se zbytečně zaměřuje na postavy, které děj nikam neposouvají a naopak ho brzdí. Atmosféra i výprava velice fajn.

Sweet Girl (2021)

Kdyby neexistovala Hra o Trůny a Aquaman, byl by Momoa na úrovni Stevena Seagala a svůj herecký um a čich na projekty ukazuje i zde. Utahaný akčňák, který je béčkem jak z devadesátek ale snaží se být něčím zásadnějším. Bohužel akce je naprosté minimum, nevypadá moc dobře a zápletka i její vyvrcholení je směšná.

Severní Marseilles (2020)

Realisticky zpracovaná kriminálka, která bohužel naplno nevyužívá silné téma. O něco zajímavější než nedávní Bídníci, ale čekal jsem něco silnějšího.

Broadchurch - A Town Wrapped in Secrets (2013) (série)

Překvapivě působivá detektivka z ospalého anglického městečka, která se stejnou měrou zaměřuje na šokující vraždu malého chlapce, tak i na rodinné drama a následky tohoto hrůzného činu na několik na sobě nezávislých obyvatel. Tvůrci si s diváky krásně pohrávají, neustále předhazují falešné stopy aby nakonec přišly s šokující emocionální ránou. Jsem zvědav na další dvě série.

De Oost (2020)

Pro mě nudný válečný film, který se místo velkolepých bitev, soustředí na morální dilemata z války. Pár působivých scén tu je, ve výsledku mě to ale i vzhledem k tématu, nechalo chladným.

Slizoun Pete - Série 3 (2019) (série)

Poslední série možná trochu zbytečná, nejslabší ale jako zakončení povedeného seriálu, dostatečně povedená. Poslední série nemá napínavou druhou polovinu jako ta první ani strhující úvod jako ta druhá. Naopak je po celou dobu až překvapivě pomalá a řešící věci, které divák moc nepotřeboval. Chybí zde i dostatečně komplikovaný a propracovaný podvod a některé věci jsou zbytečně urychlené. Příznivce seriálu, tak úplně nezklame, ale pokud sledování ukončí druhou sérii o nic nepřijdou.

James Cameron: Příběh sci-fi - Monstra (2018) (epizoda)

Pokec a pohled do minulosti od mistrů v oboru. Stejně jako v případě prvního dílu mi zde chybí něco navíc. Ale pořád mě ty dědulové a jejich vzpomínky baví.