Smečka (2020)

Malé ale slušné sportovní drama z hokejového prostředí. Film nijak nepřekvapí a jede v zajetých kolejích, kde nechybí tlak rodičů ani šikana v šatnách, ale na druhou stranu neurazí, řemeslně je více než slušný a herecky snesitelný.

Clickbait (2021) (seriál)

Po prvním díle jsem byl trochu na rozpacích a říkal jsem si, jestli je daný materiál vhodný na 8 dílny seriál ale naštěstí mě tvůrci překvapili kolik es mají v rukávu a jak si dokáží diváka povodit. Není to nijak zásadní a viděl jsem celou řadu řemeslně i scenáristicky lepších seriálu ale bavil jsem se, udržel moji pozornost a nejednou jsem byl překvapen.

Broadchurch (2013) (seriál)

Vynikající britský detektivní seriál, který si svou kvalitu drží ve všech sériích, přestože je příběhově každá trochu odlišná. Herecky bezchybné, scenáristicky též a jako bonus seriál funguje i v rovině dramatu, který diváka po emoční stránce nešetří.

Broadchurch - The Final Chapter (2017) (série)

Dvojice svérázných detektivů z fiktivního anglického městečka a jejich nový případ. Tentokrát vraždu vystřídalo brutální znásilnění. 3. série má stále výbornou kvalitu a oproti předchozí se minimálně vrací k předchozím událostem a nestaví na nich. Jako rozloučení se seriálem důstojné a emočně opět velice silné.

Respect: Královna soulu (2021)

Nijak strhující ale řemeslně a herecky kvalitní životopisný film. Aretha Franklin byla obrovská osobnost nejen na hudebním poli a už jen kvůli ní stojí film za vidění. Jinak je to standardní životopisná klasika, které jede v zaběhnutých kolejích a nijak z nich nevybočuje. Hodnocení tak ve výsledku záleží na divákově přízni k této velké zpěvačce.

Cesta za smířením (2021)

Norská divočina, která perfektně skáče mezi komedií, thrillerem, akčním filmem a vztahovým dramatem. Film, který nepřipraveného diváka může až šokovat a nikdy není jasné jakým směrem se bude dále ubírat. Pokud se divák filmu přizpůsobí a uvědomí si, že to tvůrci po většinu času nemyslí úplně vážně, bude se bavit jak při dialozích, tak i při přestřelených krvavých scénách, které jakoby vypadly z Braindead. Jedinou ale zásadní výtku mám k nevyváženému tempu a možná zbytečné dvouhodinové délce. Pořád to je ale originální dílo, kterým Netflix příjemně překvapil a má celou řadu výborně vypointovaných a vymyšlených scén. Cesta dědy na chatu je nejvtipnější scéna, kterou jsem viděl za posledních minimálně 10 let.

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Dokument, který skvěle vypadá a zároveň nabádá k hodně hlubokému zamyšlení. Nevěřím, že by nějak zásadně změnil lidstvo a jeho chování ale při jeho sledování častokrát zamrazí.

Corpus Christi (2019)

Skvěle natočené, výborně zahrané ale tématem mimo mě a po celou dobu mě to nijak nezasáhlo.

Expanze - Série 1 (2015) (série)

První série tohoto zajímavého sci-fi seriálu mě neuvěřitelně vtáhla a přestože neoplývá převratnými triky a akce je zde minimum, nedokázal jsem se od něj odtrhnout. Výborná herecká parta, rozdělení na detektivní linku a linku jak z Firefly a hlavně parádní výprava a neustále se měnící kulisy, kdy nemá divák pocit, že se vše odehrává v jednom studiu nebo před zeleným pozadím. První sérii jsem zpracoval jak nic a v seriálu budu s radostí pokračovat.

Lovci trolů: Úsvit Titánů (2021)

Nepříliš zajímavý animák jak po vizuální, tak příběhové stránce. Pro děti málo roztomilé, pro rodiče nudné.