Mistrovská úroveň (2020)

Časová smyčka už se objevila v komedii, sci-fi, hororu a teď to tvůrci zkouší využít v akčním béčku. Frank Grillo každý den bojuje s bandou zabijáků a snaží se zachránit svět, ženu a porazit Mela Gibsona. Prolog je výborný, hýří nápady, Frank Grillo je cool a akce nevypadá vůbec zle. Bohužel nabušený úvod vydrží asi tak 15 minut a pak přijde nutná vysvětlovačka, která tempo zpomalí a přestože film chytí druhý dech, už to není taková jízda, jakou by si divák přál. V dnešní době se jedná o malý zázrak, ale přeci jen jsem čekal trochu více. Gibson silně nevyužit.

Vzývající ticho (2007) (TV film)

Pro fandy horolezectví povinnost, pro ostatní poutavé dílo.

Zpráva (2019)

Vizuálně a herecky povedené, ale dané téma by určitě šlo zpracovat poutavější formou. Takhle to bylo takové plytké a bez nápadu, prostě jen hezky zpracovaná látka, bez režijních nápadů.

Drsný město (2020)

Olivier Marchal je takový francouzský Michael Mann, jen se více zaměřuje na (nepříliš zajímavé) postavy než akci a děj a přesně to je hlavní problém, který s jeho filmy mám. Postavy jsou temné a málokdy čistě kladné, akce je minimum a děj komplikovaný a pomalu plynoucí. Toto splňuje i Rogue City. Je fajn vidět, že se stále točí staromilské filmy, které jako by vypadly ze 70. let, ale pokud Vás nezajímají postavy, ani to jak to s nimi dopadne, je to problém. A občasná realistická akce, to nezachrání.

Knihy smrti (2020)

Clive Barker je pro filmový svět těžký materiál a zde to je vidět. Je fajn, že vznikají poměrně originální horory, ale k originalitě potřebuji i zábavu a tu jsem zde bohužel nenašel. Krev by byla, napětí ne.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Komorní pojetí katastrofického filmu? Nakonec proč ne. Ric Roman Waugh se opět spojil s Gerarde Butlerem a natočili blížící se konec světa pohledem naprosto obyčejných lidí, kteří nezachraňují svět ale své nejbližší. Nečekejte zkázy známých měst ani nadsázku. Zde vše směřuje k neodvratnému konci a jen málokdy se objeví střípek naděje. I přes minimální rozpočet a ambice působivý film, který má jedinou vadu a to tu, že na něj po shlédnutí rychle zapomenete, přestože na něm nenajdete výrazné vady.

Spree (2020)

Kritika současné teen společnosti ve zvrácené ale nijak šokující podobě, kdy se tvůrce neustále snaží ukázat, že dnešní virtuální zábava je zlo. Film nejen, že nudí ale často zachází na kraj trapnosti.

Strážce pořádku (2010) (seriál)

Není to ten typ seriálu, ke kterému sednete a přes víkend sjedete 2 série. Pořád bych ho ale viděl na TV obrazovce raději, než 90% žánrově podobné konkurence. Olyphantovi to sedí, jako žádná jiná role.

Vlastníci (2019)

Vhodnější spíše do divadla (však se jedná o divadelní hru) ale i na TV obrazovce nijak neurážející satira o různých formách lidské demence. Jestli jsem to pochopil správně.

Risk (2020)

Jeden z těch stravitelnějších akčních výletů Scotta Adkinse. Pokud divák naivně neočekává herectví, nebo promyšlený děj, může se slušně pobavit, díky řemeslně zvládnuté akci.