Divoši (2012)

Na jednej strane mexický drogový kartel, na druhej strane dvaja pestovatelia trávy a bloncka s IQ planktónu. V skutočnom svete by na konci tohto príbehu boli 3 zakrvavené hlavy + 3 torzá + 6 horných končatín + 6 dolných končatín. A žiadny happy end. Tu bolo potrebné nudiť sa viac ako dve hodiny aby sa divák dozvedel, že všetko dobre dopadlo, dobrí vyhrali, zlí prehrali a hrdinovia spolu ešte dlho šťastne žili niekde v tropickom raji až kým nepomreli. Vo filme nebolo s kým sympatizovať, hrdinovia boli naivní šašci, z kartelu nesálala ani tá najmenšia hrôza a nebezpečenstvo, dialógy absolútna nuda, žiadny zvrat či prekvapenie. Ako paródia by to nebolo zlé, len by to chcelo pre-obsadiť napr. Adamom Sandlerom a Owenom Wilsonom.

Dvojí přežití (2010) (pořad)

Výborný a poučný seriál o technikách prežitia, ktorý konfrontuje v osobách Davea a Codyho nielen rôzne prístupy k rizikovým situáciám, ale tak trochu i samotnú filozofiu prežitia v prírode. O survival a bushcraft sa zaujímam dlhodobo a len krútim hlavou nad tým, aké bezduché hodnotenia tu niektorí (najmä fanúšikovia Beara Grillsa) dokázali dať. Viac sa rozpisovať nebudem - skutočne výstižne to napísali Dragoni a Lhurgoyf

Mustang (2001)

Pavol Barabáš síce natočil krásny dokument o neobjavenom kráľovstve Mustang, ale zároveň mu tým urobil aj "medvediu" službu. Po zhliadnutí som sa nevedel zbaviť trpkého pocitu, že aj toto dielo svojou (hoci i maličkou) čiastkou prispieva k zániku a budúcej komercializácii čarovného Mustang-u. Ak však odhliadnem od morálneho rozmeru, dokumentárna hodnota tohoto diela je určite vysoká.