Zakladatel (2016)

Veľmi aktuálna téma o tom ako musí byť človek v súčasnom svete dravý, mať ostré lakte, a ísť aj cez mŕtvoly, aby získal čo chce. O tom ako pošliapať sen jednému a nebáť sa ukradnúť nápad druhému. O tom ako má niekto tučné konto a stále nemá dosť. Veľmi poučný film. Dozvedela som sa veľa nových informácií, o ktorých som nevedela. Prešla ma chuť aj na hambáče a kávu z mekáča. Kam zmizli nejaké morálne hodnoty?

This Beautiful Fantastic (2016)

Už od čias Amélie z Montmartu až doteraz som nevidela takýto pekný príbeh. Film, ktorý nerozčúli, nevystresuje vás, nemá prehnaté efekty a zahreje pri srdci.Vhodný na nedeľné popoludnie pri káve s koláčikom. Zbožňujem tieto typy hlavných hrdiniek krásne čudných, romantických, ktoré sa snažia zapadnúť do dnešného chaotického sveta,ale aj napriek tomu zostávajú sami sebou.Potešila ma hudba a tá záhradka za domom bola jednoducho úžasna.

Všechno nebo nic (2017)

Ak po polhodine začnete viacej sledovať módu a scenériu vo filme, tak asi to nieje dobré znamenie. Myslím si, že taká múdra, pekná a úspešná žena akou bola vo filme Linda by si nevšimla takého nudného, povrchného developera. Nezachránili to ani erotické scény.

Něžnost (2011)

Triezvy a hlavne realistický romantický film, o živote a láske, o stratách a nádejach. Celkom chápem, že Nathalie našla skôr zaľúbenie v Markusovi než v príťažlivom šéfovi. Markus bol k Nathalie pozorný, milý, nežný, vedel si ju získať svojim humorom a mali sa o čom stále rozprávať. A hlavne Nathalina duša zomiera spolu s jej manželom, a až Markus jej znova prinavrátil chuť do života.

Coco Chanel (2009)

Inšpirujúca, neskutočne tvorivá a výnimočná žena s veľkým Ž. Charakter tejto ženy, jej povaha a myslenie sú vo filme jasne podané. Jednotlivé scény filmu ukazujú, že bola silnou, nezávislou, šarmantnou ženou, ktorá sa vymykala svojej dobe, a hlavne, že jej život nebol prechádzka ružovou záhradou, lebo si okúsila aj chudobu a bohatstvo, poníženie a slávu. Hudba bola príjemne snová, herecké obsadenie sympatické. Užila som si najmä vizuálnu stránku filmu - kostýmy, interiéry a vonkajšie prostredie. Jednu hviezdičku strhávam akurát za to, že nás film ešte hlbšie nevtiahol do niektorých etáp života Coco Chanelovej, napríklad neopísal jej obdobie života počas vojny. Až tak ďaleko sa rozprávanie filmu nedostalo, a končí snáď na začiatku jej kariéry módnej ikony. Film sa mi možno natoľko páčil kvôli tomu, že som sa stotožnila s hlavnou hrdinkou a jej túžbou po láske. Síce sa presadila vo svete kde dominovali len muži, a bola úspešnou a slávnou, túžila celý život hlavne po láske.