Pohrdání (1963)

Skvělé zpracování novely Alberta Moravii, je to Godardův první barevný film a právě barvy jsou v něm dokonalé, stejně jako přírodní kráska BB, zaujal i Fritz Lang a jako vždy vynikající Picolli, který, jestli se nemýlím, nesundal za celý film klobouk z hlavy :-)

Na východ od ráje (1955)

Skvěle zpracovaný román Johna Steinbecka,je škoda,že se do filmu nevešlo vše,hlavně Adamovo dětství,ale to by musela být stopáž filmu dvojnásobná.Za tento film si Kazan zasloužil oskara více,než za ty předešlé.

Vášeň (1954)

Italská baronka Serpieri je opravdovou vlastnenkou, nenávidí Rakušany a vše rakouské, aktivně se účastní odboje proti rakouským okupantům, její patriotismus ovšem dostane povážlivou trhlinu, když se náhodou seznámí s rakouským důstojníkem Franzem Mahlerem... Další z několika u nás neprávem a nepochopitelně opomíjených Viscontiho filmů.

Dáma ze Šanghaje (1947)

Tady jednoznačně zvítězila forma nad obsahem. Jedna hvězda navíc za skvělou závěrečnou zrcadlovou scénu.

Modrý anděl (1930)

Tenhle film byl pro mně one man show Emila Janningse,co se týče Marlene Dietrich dovolím si kacířskou myšlenku : byla to krásná,charismatická žena a skvělá barová zpěvačka,ale herečka to byla průměrná...