Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Thriller
  • Dokumentární

Poslední recenze (27)

plakát

Nechte zpívat Mišíka (2017) 

Já jsem z tohoto dokumentu Jitky Němcové nadšen. Bylo v něm vše, co tam mělo být od početí Vladimíra jeho matkou s americkým vojákem, pátrání po osudu otce, dětství, rok 68, hudební začátky Mišíka, setkání s básníkem Kainarem, tvrdá normalizace a zákaz vystupování, 1. manželství, rozvod, 2. manželství, zapojení všech tří Mišíkových dětí do dokumentu, poslanecká zkušenost, zhoršující se zdravotní stav, zjištění, kolik má Mišík sourozenců v Americe, prostě vše. V dokumentu zaznělo i mnoho písní z Mišíkovy kariéry, velký prostor byl dán bilančnímu rozhovoru Mišíka s Radimem Hladíkem, který bohužel zemřel dříve, než byl dokument hotov. Bylo tam i ukázáno vlastenectví Mišíka, který si nikdy nezadal s komunistickým režimem, ale ani s osobou Miloše Zemanoviče, když odmítl státní vyznamenání z jeho rukou jako nesouhlas s některými jeho kroky a postoji. Celý dokument vyzněl jako příklon Mišíka i Němcové k západní angloamerické demokratické společnosti, v které přece vznikla ta krásná rockenrollová hudba. V současnosti, když řada našich spoluobčanů se vyznačuje větší sympatií k putinovskému Rusku, než k USA, je nutné tento dokument z tohoto hlediska také ocenit. Na závěr mojí recenze se musím zmínit asi o nejemočnější scéně dokumentu, když se Mišík seznamuje s vydíráním jeho matky státní tajnou bezpečností, která ji chtěla donutit k spolupráci vyhrožováním, že mu syna vezmou a dají do dětského domova. Bylo vidět, jak to Mišíka hluboce zasáhlo. Ne, ten bolševickej režim byl opravdu odpornej a je mi fakt líto lidí, kteří by si přáli jeho návrat.

plakát

Ztraceni v Mnichově (2015) 

Musím hned na začátku napsat, že film mne dost nudil a v jeho půlce jsem to vzdal, takže vlastně hodnotím jen tu shlédnutou půlku. Historická fikce natočená jako polodokument. Já bych se zde do hodnocení tohoto filmu ani nepouštěl, kdyby se nejednalo o tak citlivé téma Mnichova 1938. Asi před deseti lety jsem shlédl na čt2 pořad, kde jakýsi historik mluvil o Daladierovi, že Mnichovskou dohodu podepsat nechtěl, ale že musel dodržet demokratické rozhodnutí francouzského parlamentu, který o jeden jediný hlas rozhodl o podepsání. Připomíná to kauzu článku o Peroutkovi, kterou se tak neslavně proslavil náš podařený pan prezident, ale já si fakt nepamatuju rok vysílání, ani jméno historika, ani název pořadu. Možná to bylo v Událostech, komentářích, nebo v Historii.cs, fakt nevím. Mohl by toto někdo zjistit a dát mi vědět? Pokud chcete vědět více, tak o tom píšu v mé knize Bradla v šuplíku, kterou mají knihovny v ČR. Klidně tady uvádím i mobil na mne 777012657. Pane Zelenko, nechtěl byste mne kontaktovat? Ve své knize píšu i o vás. Můžeme ten Mnichov prodiskutovat.

plakát

Učitelka (2016) 

Kromě asi pěti minut někdy v druhé třetině filmu jsem se opravdu nenudil. Bylo mi jasné, že film musí mít reálný základ, že si Petr Jarchovský vše nemohl vymyslet. V podstatě jsem zažil na vlastní kůži něco podobného po roce 1968, kdy můj otec byl vyškrtnut z KSČ, a já byl před pololetím 9.třídy ještě nesmyslně zkoušen chemikářem-cíleně, i když mi na vysvědčení vycházela dvojka. Nakonec mi dal trojku, já to tehdy obrečel, a pak si mně zavolal ředitel školy do ředitelny a sdělil mi, že s průměrem 1,7 se přece nemůžu hlásit na gymnasium, kam mne taky nevzali. Řada mých vrstevníkú touží po návratu zašlých časů. Tito pomýlenci by měli na tento film jít povinně!

Poslední hodnocení (246)

Nechte zpívat Mišíka (2017)

17.07.2017

Co dokáže lež (2016) (TV film)

14.06.2017

Kamenné srdce (2016)

01.04.2017

Přihrávka (2016)

27.03.2017

Pokušitel (2016)

27.03.2017

Tábor padlých žien (1997)

02.02.2017

Ztraceni v Mnichově (2015)

30.10.2016

Učitelka (2016)

25.07.2016

Večerní zvony (1986)

24.05.2016

Reklama

Ovládací panel