• Krátkometrážní

A Horrible Way to Die (2010)

Tenhle kousek bilancuje na pomezí geniality. Nebudu tady psát, z čeho všeho jsem byl po poněkud vlažnějším začátku postupně odvařenej, ale stručně by se to dalo charakterizovat někde v rámci osy zvuk/hudba/kamera/střih/efekty - ale hlavně tam celou dobu byla ta nenápadná mrcha ATMOSFÉRA. Když už jsem si říkal fajn fajn, tak přišla pro mě naprosto nečekaná a rozsekávací závěrečná část, kdy jsem během cca dvanácti minut třikrát totálně změnil svůj tip na to, jak to teda bude. No a nakonec to bylo nejlíp, jak to bejt mohlo. Takže u mě dobrý. Co, dobrý, výborný.

Alyce Kills (2011)

tak za a) alyce je fajn a moc hezká, žádná šereda, jak tu tvrdíte. za b) má film parádní hudbu, ale za c) ani pětihvězdičkovej konec mi to výš než na lehce nadprůměrný tři nezvedl. ale strávenýho času rozhodně nelituju.

Andělé všehomíra (2000)

Když trpíte schizofrenií, není to nic moc. A když se všude kolem vás lidi sami zabíjejí trochu víc, než je zdrávo, je jenom logickým vyústěním, že se k tomu jednou taky dopracujete. Ve společnosti typa, kterej vymejšlí hudbu i texty pro Beatles a telepaticky jim je posílá - i tolik let po svým rozpadu si to ty kurvy od něj berou a na autorský práva mu kašlou- a novodobýho Hitlera, kterej ví, že bůh je mrtvej, protože ho zabil Nietzsche jedinou větou a schválně teď můžete hádat, jak ta věta asi zněla. Když si občas vyrazíte s největším a vlastně i jediným kamarádem na výlet z útesu na útes (pamatuješ? existuje ještě jeden útes..) a opřeni o jeho káru pět metrů od srázu do moře si namlouváte, že představa, že "stačí jen šlápnout na plyn a je to" je fakt docela dobrej úlet, ovšem jenom do doby, než vám zavolají, že to zas takovej úlet nebyl. Když vám hlava třeští tak, že ani vaše bicí nedokážou ten pekelnej stroj zastavit a i kdyby ho náhodou zastavily..pomohlo by to něčemu? A tak je nakonec ten noční pořad asi ta jediná útěcha, kterou máte. aspoň do doby, než popadnete stoličku a jumpnete z balkónu. Sny..na jejich dně cítíme nemilosrdný tlak skutečnosti. Pravda. A do toho všeho na konci Sigur Ros z ep Ny Batteri a koně kolabující na pláži. (repost ze září 2006 z mýho starýho blogu.)

Apollo 18 (2011)

Od režiséra EL Rey de la montaña docela zklamání. On ten film není vůbec špatnej, ale je takovej celej nějakej..nedodělanej. Ty tři hvězdy ode mě má v podstatě jen za zvolený prostředí. Takovýho nevyužitýho potenciálu! Paradoxně nejsilnější je v "obyčejných" záběrech na měsíční krajinu. Když si vzpomenu na Rockwella v Měsíci, je mi trochu smutno. Ale úplnej propadák, jak by se teď mohlo zdát dle Rottentomatoes, to rozhodně není. edit: dal jsem si to podruhý a jdu o hvězdu výš. vlastně je to hodně dobrej film:)

Atrocious (2010)

až do čtyřicátý minuty jsem si říkal "jasně jasně, to nějak klapne". no a pak se to všechno podělalo, aby se to nakonec na pár minutek zase zvedlo. měl jsem originál verzi se švědskejma hardsub titulkama a přes to mi jely anglický. jenom asi nějakou cynickou shodou náhodu mi každý jejich klení v labyrintu (a že ho bylo!) anglický titulky lapidárně překládaly jako "drugs". to myslím vystihuje úplně všechno.

Barbar Conan (2011)

Tenhle film není o žádným Nispelovi nebo Batesovi (a rovnou přiznávám, že místní všudypřítomnej hejt konkrétně na tuhle dvojici vůbec nesdílím). Tenhle film je o tom, jak moc se dokážete dostat do svejch dětskejch, potažmo zastydle pubertálních let. Pro mě to je obrovská srdcovka, kterou kromě originálu (pamatuju, jak mi naši zakazovali se na některý scény dívat) posiluje ještě onlinovka Age of Conan a doby její nejlepší slávy (rozuměj před přechodem na F2P). Pokud máte tímhle směrem našlápnuto, není asi potřeba vysvětlovat, že nějakej blbej střih nebo snad časová nesouslednost nehrajou vůbec žádnou roli. Možná to někomu přijde nevyzrálý, ale mně novýho Conana ze čtyř na pět hvězd dostala nejposlednější scéna před titulkama. Klišé nad klišé? Může bejt, ale nic to nemění na faktu, že u mě by kombinace Conan + Momoa byla na plnej počet i kdyby druhej zmíněnej celejch sto minut jenom cvrnkal kuličky.

Bitevní loď (2012)

Aspirant na sračku roku a těžká konkurence pro Battle Los Angeles. Když naběhli veteráni, málem jsem se pochcal smíchy.

Brazilský masakr (2006)

Sice je to už děsně dlouho, co jsem tenhle film viděl, ale pořád si pár scén vybavuju, proto naprosto neobvykle střelím a napálím čtyřku. Protože trojku dávám tomu, co vyšumí a nikdy si na to už nevzpomenu.

Carnivorous (2007)

a já prostě musím jednu hvězdu za nezapomenutelnej průchod ostnatejma drátama;)

Citadel (2012)

Špína. Ale parádně procítěná a tvrdě zašlapávající do země.