Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

S Ediie Redmaynem jsem měla dlouho problém - nějak jsem mu nemohla přijít na chuť a po shlédnutí Dánská dívka mi přišel vyloženě úchylný (zahrál to až příliš dobře). Ve zvířatech mi konečně přišel sympatický. Pro ty, kteří mají rádi fantasy, je to úžasná podívaná. Kouzlí se tu víc než v Potterovi a jsou tu všichni už dospělí, což je fajn. Hodně oceňuji jemný originální humor. Spoiler: toho Deppa na konci si mohli odpustit - vypadá tam naprosto příšerně. Blond přehazovačka a asi 150 kilo v obličeji.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

O tomto filmu jsem hodně slyšela. Prý je to strašná prča. No, nevím. Je tam několik vtipných scén, ale že bych se plácala smíchy do stehen, to zase ne. Film asi nikoho neurazí, ale podle mě měli tvůrci skončit u druhého dílu. Bridget vypadá už dost staře a strhaně, a to, jak se chovala mě spíš štvalo, než že by mi přišlo vtipné. Spoiler: scéna, kdy ji táhnout už prakticky rodící jako pytel brambor snad přes půl města mi přijde doslova debilní.

La La Land (2016)

Na začátku musím přiznat, že mám slabost pro jazz a velkou slabost pro Ryana Goslinga (úžasný herec, kterému uvěřím snad každou roli). Dokonalý soundtrack je asi nejsilnějším dojmem, který si z celého filmu odnáším. Místy toho zpěvu na mě už bylo moc a přála jsem si, aby děj konečně poskočil kupředu. 127 minut je zbytečných, přesto se k La La Landu budu určitě ráda vracet a snít, co by kdyby... Je to příjemné změna vidět v kině Muzikál, který získal tolik nominací na Oscara.

Malý princ (2015)

Jelikož zbožňuji knižní předlohu, měla jsem z této filmové podoby velké obavy. Film je ale velmi milý a vše důležité, co se snažil Exupéry říci, obsahuje. S částí filmu, z mého pohledu vedlejší dějovou linkou ve druhé polovině, mám trošku problém - nějak se mi ke klasickému Malému princi nehodí, ale za tu krásnou animaci a úžasnou hudbu jim to odpustím.