Tulák z širých plání (1973)

Clint Eastwood přijíždí do města jako záhadný cizinec. Jako snad ve všech westernech kouří doutník, na všechny okolo vrčí a občas procedí mezi zuby nějakou hlášku. Tady navíc chvíli po příjezdu odpráskne tři nejlepší pistolníky ve městě a ojede první ženskou, kterou potká. Prostě dobrák od kosti :) Dál děj popisovat nebudu (stejně už je tu popsaný hodněkrát), spíš se zaměřím na Clinta - jako herec naprosto suverénní, ale režie trošku pokulhává. Film má místy trošku slabší tempo, takže je chvílemi mírně nevyvážený. Vynahradí to ale pointa, která je opravdu zajímavá (a trošku mrazivá). Celkově spokojenost a za mně nějakých 70%.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Nějaké mouchy ten seriál má (občas přehnané moralizování, a třeba na Aldovi je vidět, že s rolí hodně zestárnul, natáčelo se hodne dlouho...), ale já ho upřímně miluju. Po celou dobu si udržel úroveň (vyloženě se mi nelíbí snad jen černobílé díly s rozhovory s tvůrci), a dodnes patří mezi to nejlepší ze seriálové tvorby. Mimochodem musím vyzdvihnout vynikající český dabing.

Bostonský případ (1968)

Ani ne tak samotné vyšetřování, které je poměrně rutinní, ale hlavně psychologický rozbor vraha, táhne tenhle snímek. Jakmile se totiž na scéně objeví Tony Curtis, začnou se dít věci. První půlku naštěstí celkem táhnou originální postupy jako rozdělování obrazu stejné scény na několik částí, a tak se člověk nenudí. Druhou půlku pak táhne, jak už bylo řečeno, sám Tony Curtis, který je doslova fenomenální. Zamrzí snad jen vykreslení vyšetřujících policistů (tedy žádné), naopak českého diváka potěší Jiří Voskovec v roli senzibila.

Upír Nosferatu (1922)

Hodnocení je do značné míry zkreslené, už kvůli tomu, kdy film vznikl, a jaký měl pro kinematografii význam. Na dnešní poměry to horor moc není. spíš se u toho dobře pobavíte (hlavně v těch pár momentech, kdy se na scéně objeví Max Schreck). Ty čtyři hvězdy jsou hlavně z úcty, 90 starý film se prostě v dnešní době dost těžko hodnotí.