ABBA Dabba Doo (1976) (TV film)

Dobový dokument z roku 1976, superkapela ABBA na vrcholu. Ještě mlaďoši. Vyhráli Eurovizi a už měli za sebou hity, které byly na vrcholu hitparád. Jsou tu i klipy z alba Arrival vydané 11. října 1976 k hitům Money, Money, Money, Dancing Queen a Knowing Me, Knowing You. Tohle jsou takové jako portréty všech 4 členů do té doby, když ještě vše bylo v podstatě zalité sluncem.

ABBA: Koncert (1980) (koncert)

Formát 4:3. Víc než koncert je to spíš takový portrét kapely při koncertním turné po USA a na samém vrcholu slávy. A songy jako Gimme! Gimme! Gimme! a tančící Frida, Knowing Me, Knowing You, kde zpívá hlavně Frida, Summer Night City mě fakt nenechají nikdy v klidu. A má rád kapely, co hrají i na živo co nejvíc přesně. Jen škoda, že, ostatně jako vždy, ČT odvysílá jen tu kratší verzi.

ABBAmánie (1977)

Rok 1977: Dnes prodává ABBA po celém světě nejvíc desek od dob The Beatles. Žijí ve Stockholmu a v létě na ostrově Archipelago. Většina písní vznikla v malé chatě při jammování u piana a s kytarou... a dál viz zdejší obsah. Je to vlastně úplně první dokument o ABBA v době, kdy byli na úplném vrcholu. ABBU mám fakt rád, ale asi jsem čekal ještě trochu víc. 7/10

ABBA: vítěz bere vše (2019) (TV film)

Nevím proč, ale od mala jsem miloval Fridu. Přitom už dávno nehráli, když jsem je jako špunt začal tak nějak registrovat. No vidíš a do dneška je ABBA prostě TOP i pro mě. Pro mě tvl hard-rockera. Přitom hráli v době punk-rocku ten jejich popík a ono to prostě fungovalo a funguje. A přitom si nevybavuju, že bych kdy koukal na nějaký jiný dokument o ABBĚ, ano jsou nějaké další, krom ABBA ve filmu (1977). 9/10

Abendland (2011)

Zajímavé, co všechno se děje v noci, určitě stojí za shlédnutí. Ale zároveň to v průběhu dost uspává až do poslední pulzující scény.

Absolutní moc (1997)

Silná trojka v hlavních rolích, Clint Eastwood, Gene Hackman a Ed Harris, co víc si přát do thrilleru? Začátek je jak za staré školy, naplánovaná loupež se trochu víc zvrtne. A pak? No pak děj zešediví a rozvleče se, že z toho nebudou víc jak 3 frčky. 55%

Absolvent (1967)

Na tolik známý příběh, že mě vlastně napadne se na něj znovu podívat někdy až třeba za 20 let. Dustin tu měl už 30 let, ale hrál jakože 21letého mladíčka čerstvého absolventa práv na Harvardu (poněkud brzo v tom jejich pochybném školském systému), o němž si rodiče mysleli, že půjde na postgraduál. Ale co se mi líbí, je dabing Ondry Vetchého z roku 1993.

...a bude hůř (2007)

Undergroundový český spisovatel Jan Pelc napsal někdy v roce 1977 román ...a bude hůř, který jsem četl ještě jako náctiletý někdy v polovině devadesátek. Tento snímek je jeho hodně dobrým ztvárněním. Černobílý snímek, kde se vedle spousty neznámých tváři objevili Radomil Uhlíř, Vladimír Škultéty a také Karel Zima, Otmar Brancuzský, Miroslav Hanuš a drsňák Hynek Čermák. Nadprůměrných 70%