Všemocný (2011)

Bradley Cooper, zatím jsem nedal žádnému filmu s ním 5 hvězd, ale mám ho někde hned za mými TOP10 herci, a tady je skvělý. Robert De Niro je taky skvělý ostatně jako vždy. A navíc ten film vypadá i po letech pořád vizuálně skvěle. Zejména ty hluboké záběry pomalu až do nekonečna jsou moc pěkné. Ale co až dojde NZT? Je to v podstatě o tom, že Eddie Morra (Bradley Cooper) se z losera stane týpek, co už má v podstatě jenom štěstí, i když cesta je ze začátku trnitá. A to všechno díky nové droze NZT, která emormně zbystřuje paměť a analyzační schopnosti, a kterou je potřeba analyzovat a mít dostatečnou zásobu.

Zrodila se hvězda (2018)

Jeden z mála filmů, kde mi fakt fakt nevadí jeho délka. Na to, že je to režijní počin přímo od Bradleyho Coopera, tak je to fakt fakt působivé.

Nedotknutelní (2017)

Chceš udělat remake? No dobře, ale takhle fakt ne.

Ikony Kamila Střihavky - Oskar Petr (2024) (epizoda)

Nutno říct, že Oskar Petr má ušlechtilou sbírku kytar. Jeho sólová dráha mě moc neoslovila, ani Marsyas jsem nikdy neposlouchal, ale nelze mu upřít, že jiným napsal skutečné pecky. No a o tom to tak nějak je. No a to, co si kluci zahrajou nakonec, to bylo působivé.

Pirát (1958)

Režie: Anthony Quinn. Jednou a naposledy, protože ono to moc nevyšlo. Dodíval jsem se do konce, ale je to celkem nuda, ty dialogy jsou děsivé, Yul tu má hroznou čupřinu a většinou je to točené jakože v exteriérech, ale jsou to šílené kulisy. Dabing ČT 2024.

Zlaté rybky (1977)

Na to se skoro nedá koukat, všichni jsou strašně vážní a zbytek je vata. 3,5/10

S kuchařem kolem světa - Japonsko (2008) (epizoda)

Japonská posedlost rybami a všemi možnými mořskými potvorami na talíři je fascinující. Už je to trochu archivní, ale i z dnešního je pohledu je pro nás japonská organizovanost a technologie jak z jiné dimenze. A nakonec Okinawa, jeden z cílů na mém seznamu.