Ikony Kamila Střihavky - Dan Bárta (2022) (epizoda)

S Danem Bártou se dlouhodobě míjím, jeho rebelské období, kdy chtěl všechny přeřvat na začátku devadesátek, je dávno pryč.

Ikony Kamila Střihavky - Radek Pastrňák (2022) (epizoda)

Radek se nám za ta leta dost zvětšil do prostoru, ale jinak co se týká jeho hudebního umu, tak nějak zamrznul v těch devadesátkách a to je v jeho případě vlastně dobře, že tzv. nepodlehl módním vlivům.

Červený trpaslík - Skokan (2017) (epizoda)

Tenhle díl se povedl, protože končí dost netradičně. Kryton si zase hrál a vytvořil přístroj umožňující kvantové skoky mezi paralelními vesmíry. A jak to dopadlo? Každý člen posádky má na disku uloženou svou osobnost pro případ, že by z něj byl hologram. Dave Lister potřebuje osobnost obnovit, takže se nakonec dostane do fáze, kde začíná úplně první díl.

Červený trpaslík - M-Corp (2017) (epizoda)

Potřebuješ kredit na to, aby ses mohl vrátit ze zkušebního módu. Ale kde ho vzít? Nemáš, zaplatíš věkem. To se stane, když loď dohoní update systému, kdy vše koupil M-Corp. Pak totiž zmizí Rimmer, kocour i Kryton, Dave zůstane sám a nechá se nalákat právě do zkušebního módu.

Svatej z Krejcárku (1969)

Zajímavý film víceméně o tom, že tu Magdu chtějí tak nějak všichni a ona taky už měla kde co kde s kým. I s řidičem Martinem. A ta její děcka mají stejného tatínka? To poslední čmoudlé zcela jistě ne. A v její síti uvázne i Lájošek. A v tom je vlastně ten příběh tragický.

Jeden den ve Španělsku (2018)

Španělsko je po Francii 2. nejnavštěvovanější zemí světa, jak za mořem, tak za památkami. Vedle toho tu od devadesátých let vznikají v blízkosti moře čtvrti s domky evropských důchodců. A pak jsou tu zóny s různě dokončenými nebo nedokončenými desítkami tisíc domů a hlavně bytů z doby před finanční krizí 2008/2009. To jsem viděl poprvé v Top Gearu a nevěřil jsem. Stejně jako Německo i Francie je na štíru s elektřinou, přitom by značně ušetřili v časovém pásmu stejném pro GB a Portugalsko, ale taky jsou poměrně daleko se soláry. Na Štíru jsou i s vodou na celém východním a jižním pobřeží, kde se intenzivně zemědělsky hospodaří a to si tu postavili multipěstírnu El Ejido, kde dělají hlavně přištěhovalci z Afriky. I když je ve vnitrozemí poušť a polopoušť, je Španělsko neuvěřitelně zelená a barevná země a aby taky ne, když je to 2. nejhornatější země Evropy po Švýcarsku. A pak je tu od 14 do 16 siesta.

Červený trpaslík - Robokracie (2017) (epizoda)

Stahovat "e-náklad" z neznámé lidi volající o pomoc přímo na hlavní disk se nemusí vyplatit. Antivir sice zafungoval, ale všechny stroje vč. automatů na jídlo jsou ve stávce. Takže kdo vyhraje volby jako zastánce strojů, slizký Rimmer s kocourem nebo Kryton s Listerem? Po vzoru nejen amerických voleb se rázem strhne nelítostná kampaň, během které se vytahuje kde co. A proto se nakonec na scénu dostane ten strašně užvaněný starý toustovač známý z prvních sérii, aby nerozhodné volby rozhodl.

Červený trpaslík - Časová vlna (2017) (epizoda)

Jakási loď plná pomatenců, kteří si zakázali veškerou kritiku, se řítí do planety, kterou chvíli před tím nazvali planeta Rimmer. Takže hoši z trpaslíka se ji pokusí zachránit a nejde to úplně hladce.