Slavná alba: Peter Gabriel - So (2012) (TV film)

Jakože legendární album z osmdesátých let? No jak pro koho, některé songy znám, ale podle mě Peter Gabriel udělal i lepší věci.

Případy 1. oddělení - Rozčtvrcená (2014) (epizoda)

Rozčtvrcená na rozjezd. Matka ho odložila do kojeňáku a to v něm zůstalo. Ale jinak takový díl na rozjezd, co nám lehce představí vyšetřovací tým.

Skryté skvosty - Vila Stiassni (2022) (epizoda)

Vila, která byla v dobách papalášů zcela nedostupná. Nenabídne ten lesk a okázalost vily Tugendhat, ale rozhodně zajímavá je. Jsou tu zmíněny 3 významné brněnské vily z prvních 30 let 20. století, ale je jich tu samozřejmě mnohem víc.

Skryté skvosty - Grabštejn (2022) (epizoda)

Ano já pamatuju Grabštejn ještě jako zcela nepřístupný a jako sídlo armády, kde byl ještě v devadesátkách můj spolužák na vojně. A když je vůle, výsledky stojí za to, i když i nadále bude tento hrad a zámek tak trochu ve stínu Frýdlantu či Sychrova.

1917 (2019)

Těch poutavých a hezky udělaných filmů z první války ještě pořád není tolik. Krom těch dokumentárních se ni v podstatě vybavuje jen TV film Ztracený prapor (2001). A ty hvězdy jako Colin Firth, Benedict Cumberbatch či Mark Strong tu mají jen malé roličky, ale rozhodně ne nedůležité. Pěkně udělané to bylo a jak vidno, ten čas na té frontě plyne úplně jinak. Podstatné ale je, že mě to zase tak nenadchlo, je to tak někde na úrovni filmu Dunkerk (2017).

Drsný chlapík (1983)

Charismatický Lino a nestárnoucí Claudia tady jako pár. Je to takové celkem vlažné dobrodrůžo. Kdysi už jsem to viděl, ten vodopád mi to připomněl.

Mladý Sherlock Holmes (1985)

Já už jsem to kdysi viděl, ale stopu to nenechalo téměř žádnou. Furt nic, furt nic, takový film spíš pro děcka a pak najednou ke konci scéna jak z Indiana Jonese. Celkem zábavné jsou haluze Watsona s dortíky.