Smrt Gagarina: Odtajněno (2011)

Zajímavé. Dokument uvedl 5 verzí, co se vlastně mohlo stát, od srážky s meteorologickým balonem přes kolizi s SU-15 či SU-17 až po UFO. A zajímavá informace na konec, v nějakém moskevském bunku jsou uloženy všechny nalezené artefaktu ze zříceného letadla do několika zapečetěných sudů, prý pro šetření dalších generací.

Karolína (2021) (TV film)

Slušný. Mě by jen zajímalo, podle čeho si jí v 16i letech tehdy Třeštíková vlastně vybrala. 7/10

Poslední závod (2022)

Je to jen remake filmu Synové rok (1956) s mladým Bekem a Valou? No to asi ne, ale i tak jsem na vážkách, zase tak úplně mě to neoslovilo. Příběh zná snad každý a autoři se ho snažili udělat tak nějak košatější a výpravnější. Jenže po počáteční spoustě vaty je závod samotný znázorněn jen tak zkratkovitě, s tím si mohli dát práci lepší. Skvělý Olda Kaiser, ale stačí to na 4 frčky? Třeba to někdy příště přehodnotím. 6,5/10

Místo zločinu České Budějovice (2023) (seriál)

Noo oproti Ostravě to je trochu horší. Ústřední postavou tu je David Novotný, ostatní jen tak přicmrndávají. Taky jsem čekal, že Pavla Beretová dostane větší prostor, ta tu krom začátku skoro není vidět. 5,5/10

Místo zločinu České Budějovice - Žeton (2023) (epizoda)

Poslední díl, uteklo to celkem rychle. Tentokrát střelec z Německa střílel v Česku, ale tak nějak jsou v tom zase nějací Jugoši ... Autor chtěl obohatit děj, tak se tady posupně vyobrazují střípky z minulosti majora Karla Dvořáka (David Novotný). Tady sice dojde k jakému si rozklíčování, ale podle mě to bylo úplně nadbytečné. 5/10

Odvaha (2016)

Jošt Moravský na Moravském náměstí je v poho, on si na to místo i celkem slušně sedl. Tohle je dokument taky pro ty, kdož nechápou, kam se podělo těch 7 míčů, protože tohle do té finální podoby není práce jen jednoho sochaře. Začátek je celkem nuda, ale jak se pak blíží dokončení sochy a následná instalace, tak to už je docela zajímavé.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Idris Elba jako padouch, něco jako napůl terminátor a hračky jak od batmana.  Tentokrát jde o to zničit vir. Je tu vlastně jen Dwayne, Jáson a k němu přidají jeho sestru. Je to dokonce o něco lepší jak 8ička.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Na malou chvíli se tu, a to mě nešálil zrak, objeví Luke Evans, padouch ze 6ky, tentokrát jako parťák Jásona. No a Jáson se to pere jako zamlada. A o čem že to bylo, jaderný kufřík? Jde spíš o to děcko. 5,5/10

Chobotnice - Epizoda 4 (1984) (epizoda)

Začít kontrolovat účty v bankách už není legrace, takže je na konci unesena dcera komisaře Cattaniho. Profesor Sebastiano Cannito (Jacques Dacqmine) z policejní akademie a ten, kdo dosud držel ochrannou ruku nad Cattanim, se začíná vybarvovat. On je taktéž členem zvláštního spolku, který vede profesor Gianfranco Laudeo (Paul Guers).