REC (2007)

Pseudodokumentární lekací zombie horor: Byl jednou jeden dům, kde nejprve říkají zombíkům "buď klidný" a nastavují krky. Ani v hektické druhé polovině "dokumentární" kameraman nezapomíná točit, jakoby měl Go-Pro na hlavě. Alespoň, že začne používat kameru pro noční vidění. Dobrý konec.

Rozpolcený (2016)

Překvapení. A jsem čím dál radši, že se nedívám na obsahy ČSFD, před shlédnutím, když prozrazují víc, než malé množství zápletky. Začátek sice jako: "hm, další Ulice Cloverfield 10?". postupně se ale stupňuje poutavost i napětí, až téměř do konce filmu. Snad jen to dost trapné cameo na závěr, ale co, lepší 4*, za dobře propracované nápady a dobrý výkon, který podali James McAvoy a "ta mladá Björk" Anya Taylor-Joy (i její dětská verze).

Hlava nehlava (2004) (TV film)

Dnes, konečně zdechnul. Další z těch, co je vina nikdy netrápila.

Válka o planetu opic (2017)

Animace jsou už prakticky dokonalé. Škoda scénáře, který střídá dobré chvilky s hromadou klišé a nemožných pitomostí. Rozebírat je by trvalo. Scenáristický robot splácal, co kdy kde fungovalo a dokonce nechybí ani roztomilý Glumo-Yar-Yar. Patetická hudba napoví, kdo jsou ti praví stateční američtí osadníci. ...P.S.: renonc, ne?

Anthropoid (2016)

Jsem rád, že vznikl velkofilm o prakticky jediném povedeném atentátu na jednu z hlav nacistické hydry (Asi 47 nepovedených atentátů na Adolfa Hitlera by mohlo svádět k domněnce, že boží mlýny jsou na prd). ...Do samotného atentátu je tempo mdlé a příliš se nedaří vybudit pocity strachu a hrdinství. Část po atentátu je o poznání lepší i kamerou. Barevně i pocitově je Anthropoid s přibývajícími minutami stále lepší! ...P.S.: natočeno dle dostupných pramenů, ale skutečně neměli dlouhou dobu okupanti granáty, které by hodili na kůr? (Zřejmě úporná snaha dostat parašutisty živé) Zmatené pobíhání vojáků po kostele připomíná spíše Wollfenstein. Nechce se mi věřit, že další a další vojáci Wermachtu chodili postupně, po jednom, po schodech, smrti vstříc.

Expresní zásilka (2012)

Tak, thriller asi ne, ale akční, to jo. Chceš-li hodně cyklohoniček, hodně New Yorku a to hodně dohromady. Jak udělali některé proplétačky dopravou NY, to mi hlava nebere. Triky? Nejsou vůbec poznat.

Inferno (2016)

Adaptovat tak obsáhlou knihu, jakou je Inferno Dana Browna a zhustit to vše do dvou hodin, aby to alespoň trochu připomínalo předlohu, to je tedy úkol (asi jako adaptovat Stephena Kinga :). Ron Howard to kočíruje celkem slušně a svižně. půlhoďku před koncem sice dochází dech a závěr je úplně jiný, ale co, aspoň mohou být čtenáři překvapeni :-)

Drone (2017)

V krátké době druhý film, který se zabývá lidmi, kteří "hrají videohry v reálu". To, co může na někoho působit jako překombinované mi naopak přijde reálné "nedokonalostí" scénáře. Absenci provařených hvězd také vítám. ...PS: Jak vidím, hodnotím proti většině. No, co naděláme. Kdybych věděl dopředu, že to natočil tento režisér, který předtím napáchal příšerné filmy, nebo četl zdejší recenze, tak bych se na Drone asi taky díval s velkým despektem.

Blade Runner (1982)

Malarkey - celé je to o emocích. O schopnosti či neschopnosti je prožívat. A zda a kdy mohou vyklíčit i u těch, kterým nebyly naplánovány.