Mládeži nepřístupno (2013)

Neda sa to ohodnotit ako klasicky film, kedze dej tvoria jednotlive scenky, ktore na seba nenavazuju. Vacsinou som sa len prizeral a snazil sa pochopit o co v tejto traposine vlastne ide. Niekedy sa fakt nestacim divit na co sa nechaju pre prachy nahovorit aj herci svetoveho formatu. A tu neobstoji ani argument, ze filmy tocia pre prachy. Ani vtipne to extra nie je, kedze podareny vtip tam je fakt len sem tam. Aj to musi byt fekal.

Orphan (2009)

Tak toto bol teda tiez poriadny naklad. Prva polka sa sice niesla v duchu rodinneho filmu. Az ked mala zmija zacala naplnat svoj nacviceny plan, tak to zacalo mat poriadne grady. A rozuzlenie ma fakt dostalo, necakal som taku premenu. Prekazal mi trosku tupy otec rodiny. Clovek by cakal ze manzel bude asi najviac verit manzelke, ale kedze ide o horor, trosku tuposti nie je na skodu. Velmi sa mi pacilo aj to akym sposobom bol vykresleny nerovnovazny vztah Esther s malou sestrickou. Finale stoji za to a neraz som mal zimomriavky aj na pate. Suma sumarum, kvalitne natoceny horor so zaporakom akeho filmovy svet este nevidel.

Insidious (2010)

Podla mna jeden z najlepsich novodobych hororov. Hlavna myslienka je neopozerana, nepamatam si film s podobnou zapletkou. Absencia drahych efektov filmu neskodi, skor mam pocit, ze som filmu uveril viac. Hlavny "netvor" bol spraveny zaujimavo a poslednu pol hodinu som asi ani nedychal. Ocenil som taktiez prekvapive sceny, pri ktorych ma trhalo ako male dieta pri svojom prvom horore. Bal som sa happyendu, ale scenarista nesklamal a pekne to na konci rozbalil. Snad sa dvojku podari dostat na platna kin.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Ocakaval som nieco fakt "prevratne". Isiel som sa vsak unudit pri niektorych scenach, ktore trvali dlho a nic sa v nich nedialo. Samozrejme, ze ludia v 68. z toho museli byt uplne mimo. Efekty boli zvladnute fajn, ale ostatne ma nejako nevzalo.Po vsetkych tych odporucaniach som viac menej sklamany.

Léto s liškou (2007)

Ak chcem vidiet zvierata, tak na to mam NatGeo Wild. Vizual a hudba potesi, ale celkovo ma to nejako neoslovilo. Fakt dost slabe. Bez deja a hlavne velmi naivne. Autori si asi povedali, ze sme vsetci prihluply, ked si mysleli, ze na takyto "vztah" skocime. Aj ked ako tak pozeram, ostatni na to skocili. Nepochopim to hodnotenie.

Sejmi je všechny (2007)

Mam rad Owena a tymto filmom si ma opat raz ziskal. Zahral si poriadneho borca, ktory kosi jedneho protivnika za druhym. Pri tom mu stacila len mrkva a mrte nabojov. Jedna z poslednych "prestreliek" bola neskutocna, tym samozrejme nechcem podcenit ostatne. No strielat z medzi prstov tym, ze ruku vlozite do ohna je excelentny napad. Za tuto scenu si tvorcovia vypytali jednu hviezdu navyse. Obaval som sa tohto filmu, no nakoniec som ostal prijemne prekvapeny.

Sněžní pavouci (2007) (TV film)

Ten kill pavuka hlavou jelena bol nezabudnutelny. Palec hore. Sice to ma hodnotenie zasluzene, hodina a pol ubehla celkom slusne. Podla mna ide o celkom sympaticku haluz. Bavil som sa.

Argo (2012)

Super natocene. Ben Affleck to fakt vie. Filmu sa da vytknut len to, ze dlhsie trva kym sa rozbehne akcia. Potom je to uz lahodka. Mam rad filmy, kde citit napatie, emociu - bez zbytocnych vystrelov a vybuchov. Uznanie v tomto pripade prislucha aj CIA, kedze ARGO bola podarena akcia, klobuk dole pred realizatormi. Aj ked si neodpustim poznamku, ze svetu by bez ich posobnosti bolo urcite lahsie. Benovi, vsak urcite drzim palce pri dalsom reziserskom pocine.

Byl jednou jeden polda (1995)

Taka priemerna ceska komedia. Jedna hviezda vdaka obsadeniu Simony Krainovej. Ta to veru osviezila. :)

Haló (2012) (pořad) odpad!

Takto asi vyzera dno humoristickej sceny. Sem tam sa vsak pritrafi nieco vtipne a vtedy sa da pousmiat. Neni to vsak typ programu, ktory by som cielene vyhladaval a celkovo to vyzera velmi tupo. Na Slovensku sa uz zabudlo ako sa robi kvalitny humor. Kde su casy Lasicu a Satinskeho?? Zvladal som este politicku satiru spred par rokov, ale toto je uz fakt ubohe. Dangl sa asi boji, ze by ho prestali tie nase trapne TV vysielat, tak sa znizuje k takymto projektom. FUJ!!!