Pellik

Pellik

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3
    • 27.2.2017  00:24
    Banshee (TV seriál) (2013)

Chvalabohu že som sa o tomto seriáli nedozvedel skôr, ale polroka po poslednej klapke 8. epizódy 4. série. Pozrel som všetky 4 série behom 2 týždňov. Mimoriadne vydarený seriál, plný akcie, erotiky, zvratov, prekvapení. Dokonale vybraní herci pre jednotlivé postavy. Čo viac dodať, 5 hviezd bez mihnutia oka.

• 27.2.2017  00:16

Krajina, zvuk, to bola fantázia. Dej a DiCaprio, nič moc...

• 27.2.2017  00:08
    John Wick (2014)

Reeves, akcia, vtípky, hoci o dej veľmi nešlo. Takto mal vypadať Max Payne...

• 26.2.2017  11:33

Dámy a páni, Mel Gibson je späť. Pre mňa najlepší film roka, Garfield herec, Gibson režisér. Vidieť film vo formáte Superscreen bolo filmovým orgazmom.

• 26.2.2017  00:11
    Toni Erdmann (2016)

Zaujala ma tak posledná polhodina filmu, škoda.

• 26.2.2017  00:08

Barabáš opäť priniesol niečo nové - téma horských nosičov. Popri tom skvelá hudba a naše krásne Tatry, fantázia.

• 26.2.2017  00:04

Výborná sonda do života speváka Riša Müllera.

• 26.2.2017  00:01
    Příchozí (2016)

Film vás núti premýšľať aj dlho po jeho zhliadnutí.

• 25.2.2017  23:48
    Sonita (2015)

Výborný dokument, ktorý vás nenechá chladným ani na jednu sekundu. Dej má spád a určite sa pri ňom nebudete nudiť. Je až neuveriteľné, v akej dobe to žijeme: my berieme hudbu ako samozrejmosť, inde je zakázaná, potlačovaná, ba až trestaná. Smutné.

• 25.2.2017  23:44
    Paterson (2016)

Milé, hlavný hrdina sa volá Adam Driver a vo filme je bus driver. Žiaľ, čakal som viac, oveľa viac. V kine som prespal štvrtý deň, jednoducho to boli dni ako cez kopirák. 3 hviezdy dávam za výkony hercov, inak nuda.

• 25.2.2017  23:40
    Muzzikanti (2017)

Áno, aj v dnešnej dobe sa dá natočiť kvalitný hudobný film. Síce je z ČR, ale za to s veľkým SK podielom. Dej má spád, hoci niektoré odbočovacie línie mi pripadali zbytočné. Hudba, to je gro filmu a tá je veru skvelá. Cmorikovi by sa hodila tvrdšia hudba narozdiel od sladkej, ktorú hráva v súčasnosti. Jarda, tak to je pán muzikant. Celkovo som už dávno nevidel tak dobre natočený hudobný film cz/sk produkcie. Klobúk dole.

• 9.7.2011  22:59

Crowe opäť dokázal, prečo je Pán herec. Netušil som, že ide o remake, ale ak si pozriem pôvodný film, asi nebude tak dobrý. Príbeh do poslednej sekundy nepustí diváka z kresla, nechýba tu akcia, neočakávané zvraty či prekvapenia. Film vyznie až neuveriteľne reálne. Snáď jediné dve veci chceli trošku dopracovať - koniec a väčší priestor pre Neesona.

• 1.7.2011  23:26

Krutý, ale pravdivý pohľad na najväčší masaker od druhej svetovej vojny. Autentické, mnohé nezverejnené zábery ukazujú neuveriteľnú udalosť modernej doby.

• 30.6.2011  23:26

Téma les nie je nezaujímavá, ale musí sa podať v nejakom originálnejšom kabátiku, keďže tých filmov je pomerne dosť. Žiaľ, z celého filmu si pamätám len dokonalé bruško Katriny Bowden :)

• 30.6.2011  23:21

Nič ma tu nezaujalo - nevýrazná hudba, stupídne dialógy, "perfektná" kamera. Film o invázii mimozemšťanov a pri tom som ich takmer nevidel, dosť zvláštne. Dojímavé scény so mnou ani len nepohli, keďže to bolo všetko robené na silu, bez akejkoľvek myšlienky. Pre mňa je tento počin predstaviteľom typického amerického braku - žiadny dej, len efekty, výbuchy, katastrofické scenérie. Vlastne ani neviem, či si tento film zaslúži dve hviezdy...

• 28.6.2011  23:06
    Pochod milionů (TV film) (2007)

Žiaľ typický tv film - nuda, nuda, nuda. Chcelo to viac pohrať sa so scenárom a výsledok mohol byť diametrálne odlišný.

• 28.6.2011  23:02
    127 hodin (2010)

Ja nemám slov. Fantastický film po vizuálnej, hudobnej i filozofickej stránke a to všetko podľa skutočnej udalosti. Nikdy nezabudnite povedať, kam sa chystáte...

• 5.5.2011  17:57

Zmes komixových filmov odetá do moderného kabátu s nálepkou 3D. Opäť ďalší film z rýchlokvasnej americkej produkcie zameranej na vizuálnu stránku na úkor originality. Tri hviezdy za niektoré podarené vtipné pasáže.

• 28.4.2011  22:36

Jackie Chan ako som ho nikdy nevidel - vážny, bez povestného úsmevu, podarených kúskov...Presne tieto veci mi chýbali v tejto snímke.

• 28.4.2011  22:31
    Faster (2010)

S komentárom Lateefa sa nedá nič iné len súhlasiť. Mňa zaujalo prvých 10 minút filmu a hudba, ktorá je žiaľ nerovnomerne rozložená. The Rock má naviac ako točiť takéto doslova jednorázovky.

• 28.4.2011  22:25

Tri príbehy v jednom filme a tak to žiaľ aj dopadlo. Najviac ma zaujal Redford, ale to je všetko.

• 28.4.2011  22:21

Spojenie teen romantického príbehu a sci-fi žánru vyznelo u mňa dosť rozpačito. Na jednej strane ma zaujal dej, na strane druhej ale nepresvedčilo samotné prevedenie. Chýbala mi tu väčšia kreativita v podobe mimozemšťanov, pás nábojov na hrudi mi skôr pripomínal Stalloneho v Rambovi ako skutočného zabijaka z inej planéty. Uvidíme, čo prinesie dvojka, keďže koniec filmu k tomu smeroval.

• 16.4.2011  18:03
    Ross Kemp: Mezi piráty (TV seriál) (2009)

Investigatívny novinár Ross Kemp sa tentoraz vydáva na cestu po stopách pirátov do troch hlavných oblastí pirátstva. V prvej časti navštívi Adenský záliv, kde spozná tamojšiu situáciu na fregate britského kráľovského námorníctva Norththumberland. Jeho cieľ - stretnutie s pirátom zostane ale nenaplnený. Ten sa nenaplní ani v druhej časti v Nigérii. Vrchol prichádza až v poslednej časti, kde mu rovno skupinka pirátov porozpráva podrobnosti o svojej činnosti, neminie nás ani krátky rozhovor s manželkou jedného z pirátov. Napokon sa Ross opäť vráti do Adenského zálivu, kde sa dozvedáme zaujímavé skutočnosti z úst somálskeho piráta. Táto časť bola pre mňa najzaujímavejšia, celkovo ak urobím priemer, hodnotím dokument 4 hviezdičkami.

• 8.4.2011  23:07

Film o modernom fenoméne menom Facebook. Kto na ňom nie je, nech zdvihne ruku. Ja som tam niečo vyše roka, dlho som sa mu ale úspešne bránil, ale späť k snímke. Podľa mňa nedozrel ešte čas na natočenie filmu o sociálnej sieti. Hodnotiť istý fenomén len na základe pár rokov mi pripadá nielen dosť odvážne, ale vidieť tu aj snahu vytrieskať doláče, ako to vedia len Amíci. Dej ma rýchly spád, ale miestami pôsobí dosť zvláštnym, bližšie neopísateľným dojmom. Preto viac ako 3 punkty nemôžem udeliť.

• 5.4.2011  22:19
    A-Team (2010)

Veľa akcie, veľa naháňačiek, niekedy až žalostne primitívne efekty, to je A-Team. Čakal som niečo zmysluplnejšie a priamočiarejšie. Vďaka pár dobrým vtípkom hodnotím ako slušný priemer.

• 31.3.2011  22:33
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Téma eutanázie je stále aktuálna a problematická. Je to správne alebo ide o zločin? Môže niekto, jeden človek rozhodovať, kto zomrie a kto nie? Aj keď je tento titul tv filmom, zanechal vo mne hlboký dojem. Samozrejme aj vďaka Al Pacinovi, ktorý osobu doktora Jacka Kevorkiana zvládol bravúrne. Niektoré scény boli dosť drastické, nič pre slabé povahy, ale samotný život je krutý, tak to treba brať...

• 26.3.2011  17:13
    Juno (2007)

Tento film musíte jednoducho vidieť. Ellen Page dokonale hviezdi, dej je jednoduchý, ale pri tom tak realisticky podaný, až to vyráža dych. Zanechal vo mne príjemné pocity, určite sa k nemu budem veľmi rád vracať.

• 17.3.2011  11:57
    Afghan Star (2009)

Fenomén Superstar dorazil aj do Afghanistanu. Keďže skončila vláda Talibanu, je opäť povolený spev, hudba a tanec. Žiaľ, to posledné ale nie v tv. Kvôli tomu sa jedna súťažiaca dostala do problémov, dokonca jej hrozili smrťou. Film obsahuje tiež zábery zo 70. rokov, kde naplno prekvitala kultúra, ženy neboli zahalené burkami. Toto všetko je ale minulosť a množstvo negatívneho z čias Talibanu sa tu zachovalo. Pre nás to je nepochopiteľné, ako môže byť zakázaný tanec v tv. Je to prirodzené, normálne. Je otázne, či rýchly prechod ku demokracii pomôže preklenúť mnohé staré a diskriminujúce tradície v krajine.

• 17.3.2011  11:47

Snímka sa premieta pod názvom "Zem bez ľudí". Ide o smutný príbeh pôvodných obyvateľov Masajov, ktorí majú zakázané vstúpiť do národného parku. Nesmú tam tiež loviť divokú zver, hoci zahraniční turisti si tam kedykoľvek prídu a za desiatky tisíc dolárov môže odstreliť slona, hrocha či leva. Zábery na ich tváre a ten pocit pána nad tvorstvom zdvíha priam zo sedadla. Svetový unikát, akým národný park Serengeti určite je, dovolí takéto priam nehumánne zachádzanie. Je zarážajúce, akým spôsobom sa tento park ničí a stráca svoju pôvodnú krásu. Keď si človek nedokáže vážiť prírodu, ktorá mu dala život, nezasluhuje si žiť na tejto planéte...

• 17.3.2011  11:37

Z môjho pohľadu zaujímavo poňatý dokument o moderných problémoch Kene ako štáte s vysokou korupciou. Koľko finančných prostriedkov putuje do tohto afrického štátu, jeden by sa divil. A predsa sa strácajú, nenachádzajú resp. len v malej miere toho pravého koncového užívateľa. Na jednej strane sledujeme príbeh akejsi obnovy chudobnej štvrti na okraji Nairobi, na strane druhej problémy miestnych ľudí a jej dopad s príchodom zahraničného farmárčenia. Modernizácia má žiaľ jednu zásadnú chybu - presadzovanie svojich záujmov na úkor zaužívanej kultúry a tradície. Film nám poskytne názory z oboch táborov, hlavne zo strany cudzincov v oblasti fariem je zrejmý len čisto záujem zarobiť na domácich čo najviac bez ohľadu na ich zdravie či životný priestor. Dozvedel som sa veľa zaujímavých skutočností, ku ktorým sa človek bežne nedostane z moderných masovokomunikačných prostriedkov.

<< předchozí 1 2 3