Afghan Star (2009)

Fenomén Superstar dorazil aj do Afghanistanu. Keďže skončila vláda Talibanu, je opäť povolený spev, hudba a tanec. Žiaľ, to posledné ale nie v tv. Kvôli tomu sa jedna súťažiaca dostala do problémov, dokonca jej hrozili smrťou. Film obsahuje tiež zábery zo 70. rokov, kde naplno prekvitala kultúra, ženy neboli zahalené burkami. Toto všetko je ale minulosť a množstvo negatívneho z čias Talibanu sa tu zachovalo. Pre nás to je nepochopiteľné, ako môže byť zakázaný tanec v tv. Je to prirodzené, normálne. Je otázne, či rýchly prechod ku demokracii pomôže preklenúť mnohé staré a diskriminujúce tradície v krajine.

Alf (1986) (seriál)

Hneď na úvod opravím autora obsahu - ALF pochádzal z planéty Melmac :) Neskutočne originálny komediálny seriál, pri ktorom som sa perfektne bavil. Prepáčte bratia spoza rieky Moravy, ale tentokrát náš slovenský dabing jednoznačne prevalcoval váš :) Stano Dančiak ako by sa narodil s tým nosom i ušami, jeho hlas bol hádam lepší ako samotný originál. Pokojne by som zaradil ALFa do učebnice rodinných seriálov, ktoré nikdy neomrzia :)

A-Team: Poslední mise (2010)

Veľa akcie, veľa naháňačiek, niekedy až žalostne primitívne efekty, to je A-Team. Čakal som niečo zmysluplnejšie a priamočiarejšie. Vďaka pár dobrým vtípkom hodnotím ako slušný priemer.

Banshee (2013) (seriál)

Chvalabohu že som sa o tomto seriáli nedozvedel skôr, ale polroka po poslednej klapke 8. epizódy 4. série. Pozrel som všetky 4 série behom 2 týždňov. Mimoriadne vydarený seriál, plný akcie, erotiky, zvratov, prekvapení. Dokonale vybraní herci pre jednotlivé postavy. Čo viac dodať, 5 hviezd bez mihnutia oka.

Benga v záloze (2010)

Zlákalo ma hviezdne obsadenie filmu. Veď Samuel L. Jackson má len a len dobré filmy. Motyka ale vystrelila a to poriadne. Hlavné hviezdy sa zrazu ocitli na chodníku a prišla dvojka, ktorá dokonale pochovala celý dej. Je tu pár vtipov a dobrých situácií, ale to akosi nestačilo. Nevyvolalo to vo mne zážitok, len som pozeral a pozeral a vydýchol si, keď nabehli záverečné titulky, toť vše.

Člověk bez osudu (2005)

Mimoriadne emotívny príbeh chlapca v teenagerskom veku, ktorý prežije druhú svetovú vojnu za ostnatým drôtom. Vôbec mi neprekážali malé strihy kamery, vďaka ktorým sa príbeh značne rozvinul a nabral iný rozmer. Možno sa niekomu bude zdať tento žáner otrepaný, ale film ako taký vo mne zanechal hlboký dojem.

Deník nymfomanky (2008)

Ide skôr o erotický film ako drámu :) Najprv som mal zmiešané pocity, stále sa skloňoval len sex, sex, sex. Posledná polhodinka ma ale príjemne prekvapila, prinútila človeka zamyslieť sa a zobrať si ponaučenie. Bodaj by v dnešnej spoločnosti bolo viacej žien (nemyslím prostitútok), ktoré si uvedomia, že sex je fajn ale láska, milovanie je niečo viac, čo dokáže absolútne naplniť človeka.

District 9 (2009)

Ako by som len začal, aby som zbytočne nekecal...Nijako, idem na to - TENTO FILM JE PRE MŇA VEĽKÉ PREKVAPENIE! Stále som mal ten dojem, že nejde o film, ale naživo vysielaný prenos z JAR. Neskutočné efekty, hudba, prepracovaný dej, tie postavy, pohyby, jednoducho fantázia. Taký mladý fafrnok Blomkamp natočil takýto film, neuveriteľné...

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Téma eutanázie je stále aktuálna a problematická. Je to správne alebo ide o zločin? Môže niekto, jeden človek rozhodovať, kto zomrie a kto nie? Aj keď je tento titul tv filmom, zanechal vo mne hlboký dojem. Samozrejme aj vďaka Al Pacinovi, ktorý osobu doktora Jacka Kevorkiana zvládol bravúrne. Niektoré scény boli dosť drastické, nič pre slabé povahy, ale samotný život je krutý, tak to treba brať...