Avatar: The Way of Water (2022)

Asi som bol na iný film, ako všetci ostatní .... Cameron vykradol svoj vlastný skvelý Titanic, scénár a dialógy ako z tureckej telenovely, akčné scény z nejakej počítačovej hry .... Aby toho nebolo málo tak ešte aj slovenský dabing. Slabučká jedna a Avatar nikdy viac !

Denník Anny Frankovej (2019) (divadelní záznam)

Fantastické predstavenie z košickej malej scény a životný výkon Táničky Pauhofovej.

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Nesmierne dojímavý film, pritom veľmi civilne urobený bez prvoplánových vyvolávaní divákových emócií a skvelý výkon Claire Danes. Ak máte ešte aj osobnú skúsenosť s autizmom o dôvod viac, vidieť ho.

Joker (2019)

Ale áno, štyri **** a skvelý Joaquin Phoenix, len to všetko vo filme ktorý netreba nevyhnutne vidieť.

Bílé objetí (2015) (TV film)

Dokument o tom, čo predchádza alebo sprevádza fascinujúce zábery z extrémnych zjazdov štítov, žľabov - skoro kolmé svahy, slnko, prašan, vysmiati mladí freerideri... a skonštatovanie starého záchranára, že za 35 rokov nikoho živého spod lavíny nevyhrabal, len mŕtvoly....chlapec na vozíku, ktorý dopadol po efektnom skoku namiesto do toho nádherného prašanu na kameň... a chalan, ktorého zasypala lavína spolu s kamarátom s ktorým sa v lavíne držal za ruku a presne vedel, kedy umrel - on prežil, za dlhé roky sa s tým nevie vyrovnať a už nikdy potom na lyžiach nestál.

O těle a duši (2017)

SPOJLER Tak toto sa mi už dávno nestalo - držať palce čudnej autistickej hrdinke, aby sa to v tej vani neskončilo :-)

Ostrým nožem (2019)

Sklamanie, dojem ešte horší ako z Únosu - znova veľká téma, ešte menší rozpočet, čudný výber interiérov, pre "istotu" ani nenaznačené historické okolnosti, súvislosti a postavy.

Oko v oblacích (2015)

Mimoriadne silný a poučný film. Piata hviezdička za krátky vstup zástupkyne Bieleho domu.

Vetřelec: Covenant (2017)

Skvelé remeslo. Mizerný scenár. Úplne nelogické, nezmyselné, samovražedné konanie všetkých postáv okrem robotov. Zbytočný šialene krvavý masaker. Čakal som pokračovanie Promethea, dostal som béčkový horor v áčkovom balení.

Život (2017)

Väčšinou sa na CSFD stáva, že film je z môjho pohľadu podhodnotený. Tento je nadhodnotená výnimka - nudná vykrádačka skvelej Gravitácie a všetkých Votrelcov. Zrejme tí, čo to tu dávajú 4 hviezdičky nevideli spomínané filmy, tak im to prišlo originálne.