Andor - Sekera zapomene (2022) (epizoda)

Vyvíjí se to pomalu, ale všechny příběhový linky i postavy jsou docela zajímavý. Výprava super, všechno vypadá realisticky. Některý herecký výkony mi moc nesedí, ale celkově dobrý.

Andor - Zúčtování (2022) (epizoda)

Žeby konečně scénář, co nepsalo 5letý děcko? Podobně jako u Rogue One je vidět, že hlavní cílovka nejsou děti/dospívající, ale spíš dospělí. Motivy i postavy jsou mnohem realističtější, než v ostatních SW od Disneyho. Typická "výchovná" politická agitace ustupuje do pozadí a dává přednost ději. Výprava a kostýmy jsou podle mě super, hlavně uniformy "korporátní bezpečnosti". Takhle nějak si představuju vykreslení aspektů technokratickýho fašistickýho impéria. Líbí se mi celkově i casting a to, že i vedlejší postavy se chovaj jako skuteční lidi, a ne jen jako kompars na pozadí.

Červený trpaslík - Psirény (1993) (epizoda)

"Umim hrát na kytaru. Jsem virtuóz! Hrábnu do strun a to dřevo zazpívá jako mariňák v bordelu po třech letech na moři."

Predátor: Kořist (2022)

No konečně! Trvalo to, ale třetí vlna feminismu konečně dorazila i do neolitickýho kmene Komančů. Závěrečnej fight - když si Predátor, co před chvílí rozpáral tunovýho medvěda a půlku kmene rozcupoval jako panenky na hraní, najednou neni skrz plot armor schopnej poradit s jednou malou Ribannou - je už ale trochu trapas.

Co kdyby...? (2021) (seriál)

1-2 díly koukatelný. Zbytek 💩.