Zamilovaní (2011)

Od začátku až téměř do konce mě jímala mírná nostalgie. Že by déja vu?, říkala jsem si. Dobrý filmový zážitek, když jsem slyšela hudbu Dustina O'Hallorana, padala jsem ze židle. K tomu všemu věrohodné podání od obou hlavních herců. Byly okamžiky, kdy jsem si ťukala na čelo a popravdě, přišlo mírné zklamání z poslední scény (retrospektivní romantické vzpomínky a pak jednoduše odkráčí? Co?), ale i přes to všechno (a možná právě proto) to ve mě vyvolalo pocit, že tohle se může stát snad každému.

Nedotknutelní (2011)

Smála jsem se od začátku do konce. No, i když na konci mi samozřejmě slzička ukápla. Komedie jako Brno (Brňáci, neuražte se, Brno je velký a mám ho ráda!), Omar Sy absolutně bezchybný coby Driss. Lepšího herce vybrat nemohli. Novodobý Dustin Hoffman (půlku filmu jsem - jak jinak - přemýšlela o tom, jestli mě zrak neklame) - a asi tohle přirovnání musí Cluzeta už pěkně štvát - taktéž perfektní. A když dáte perfektní dohromady s perfektním, buď vám vyleze něco absolutně perfektního, nebo absoluně debilního. Díky bohu, že tohle je ten první případ. V tomhle světě a v téhle společnosti naprosto nevídaný vztah dvou protikladných lidských charakterů. Tenhle film se zařadil mezi top filmy v mém žebříčku. A naštěstí to není ten typ filmu, který i když vezme za srdce, tak už se na něj znova nepodíváte, protože to prostě nejde.

Polární expres (2004)

Napadl první sníh a první pohádku, kterou si automaticky pouštím je Polární expres. Nos mi červená a chytá mě nostalgičnost. I když nejsme v Americe (díky bohu?), tahle pohádka mi vždycky dokáže, že nejen na Vánoce (ale speciálně na Vánoce) je všechno možné. Herecký výkon tu hodnotit téměř nelze, takže hodnotím nápad a hlavně geniální hudební zpracování. Josh Groban, to je klasika. A hlas Toma Hankse je věru namístě, dodává tomu šmrnc i trochu vtipu. Prostě srdeční záležitost, takže lidi .. věřte!

Rachel se vdává (2008)

Prolínání se svatby a traumatu z minulosti, to nebyl zrovna můj šálek čaje, ale budiž. Bylo to vleklé, dlouhé. Na druhou stranu bylo zajímavé sledovat, jak se členové rodiny a hlavní hrdinka vypořádávají s "vy víte jakou" minulostí. Nemluvilo se o ní, ale jednou to přijít muselo a jako zákon schválnosti to bylo ve svatebním shonu. Za zabitý čas to nepovažuji, pár zajímavých témat na úvahy se ve snímku najde. Takže klasika.

Kouzelná romance (2007)

To jsem se zas jednou náramně pobavila. Zvláštní slátanina pohádek, velice vtipně zpracovaná postava prince, pořád totéž opakované kouzlo (zdálo se to jenom mně, nebo to samé kouzlo fungovalo na víc věcí?), dobrý soundtrack, sem tam úsměvná hláška. Jediné mínus bych snad vytkla princezničce na hlavu, která místy působila až moc směšně a nesmyslně vyumělkovanému představení v parku, to mi hlava nebrala. Pěkná pohádka pro nedělní odpoledne.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Od začátku do konce jsem na film koukala s vyvalenýma očima, občas jsem si zapomněla přiklapnout čelist. Na konci filmu jsem si položila otázku - byla to totální magořina, kterou jsem ještě neviděla, nebo to bylo tak úžasný? Nakonec jsem vyšla zlatou střední cestou se třemi hvězdičkami. Skvělý efekty, parádní bojový scény. Na druhou stranu totálně jednoduchý děj týkajícího se zcela běžného problému každého třetího kluka ve věku od 17 do 25. Ani jsem se tak moc nenasmála. Film pro toho, kdo má rád komiksy a sci-fi ninja bojové umění.

Absolventka (2009)

Na vrcholu. Puf! Sen je pryč. Puf! Sen je splněn. Zajímavé, po celý film jsem měla očka na špejličkách a sledovala, jestli tam nenajdu nějakého Gandalfa. Nic. Tak jak se to stalo? Typická vymývárna, kdy buď máte tak blbej den, že nevíte co by (to už je lepší jít do toho OBI) a pustíte si tohle, nebo jste milovník hlavní hrdinky a už z principu koukáte na všechny filmy, kde se jen mihne.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Ha ha. Je to občas lepší než kdejaký americký sitcom. Nejvíc jsem se na účet tohohle pořadu pobavila, když o něm náš profesor chemie prohlásil, že vždycky, když se na to manželka začne dívat, tak k tomu musí vzít sluchátka, jinak že by p. profesor šel a tu televizi rozmlátil. A já se mu nedivím. Jako to, že si lidi navzájem hodnotí recepty, to ještě v polosmyslu chápu, ale ta šou okolo? Cizí lidi vám vlezou do baráku a začnou vám prohlížet osobní věci .. pak řeknou, že by tam určitě bydlet nechtěli, popřípadně učiní poznámku typu - to musí být vysoký nájem! .. No, co dodat. Typická česká ptákovina.

Princ Egyptský (1998)

Velmi pěkné, místy dojemné, chvilkami i vtipné, pro děti perfektní zpracování biblického příběhu (přiznejme si, je nás velmi málo, kdo četl bibli a ještě méně těch, kterým to přišlo zábavné). Myslím, že i pro dospěláky to ještě není zas tak nudný příběh. Má to v sobě pointu a to je důležité. Zajímavě udělaná "božská/boží postava".

Exmanželka za odměnu (2010)

Děsná blbost. S odpuštěním, ale .. Co to bylo proboha za děj? Viděla jsem sice už větší hollywoodský ptákoviny, ale tohle taky není špatnej kalibr. Prvně ji div nezabije, potom ji div neumucká k smrti z toho vzájemného "nechtěného" sbližování .. FIlm zařazuji do sekce "příšerně nudné a nekonečné".