Cesta do středu Země (2008)

Štěstí že Brandon Fraser má talent říct nějakou fakt cool hlášku s vyjeveným výrazem v co nejblbější situaci. A když už se rozhodli propojit vědeckou stránku se sci-fi, mohli uvážit, že když hlavní hrdinové padali neznámo kam (a my pořád padáme), tak by je při jejich rychlosti ani vodní skluzavka nezachránila. No, možná to bude tím, že nejsem Vernův velkej fanda, ale co. Jako oddychovka je to dobrý.

Sucker Punch (2011)

Přes všechna moje očekávání mě Sucker Punch poměrně zklamal. Holky pěkný, to jo. Akční scény, o těch by se jistě dalo polemizovat. Mohlo to být ale i horší. Ale vůbec mě nezaujal prapodivný děj z bordelu alias psycho léčebny, kde holka jen zavře oči a tím získá všechno, co potřebuje. Na můj vkus až příliš komplikovaně složený a přeumělkovaný jednoduchoučký děj. Na druhou stranu, i když jsem zastánce originálních skladeb a odpůrce většiny coverů, tehle soundtrack mě dostal. Perfektní a hlavně k filmu poměrně sedící předělávka Pixies a dalších legendárních skupin a jejich pecek.

Kill Bill (2003)

Nevím proč, ale i přes veškeré to podivné stříkání krve a sekání do lidí mi ten film přijde perfektní. Nebo možná proto, že právě tyhle věci tomu dávají šmrnc. Uma Thurman se své role pomstychtivé, krvelačné, nelítostné matky zhostila na jedničku. Super uspořádání do "kapitol" a zasazení děje taktéž. Celý film dolazuje skvělý soundtrack. Jo, na tenhle film se nezapomíná.