Kouř (1990)

Nemám rád muzikály. Nemám moc rád "rádoby alternativní umění". Miluji Sklep. Trošku oxymorón. Vím. Tenhle film je pro mne prostě Boží. Šimon Caban jako Arnoštek na diskotéce je prototyp gaye :-) Jejich disco dance s Luckou jsem si pouštěl snad 10x a pořád jsem se tlemil jak debil. A Lucka sama o sobě? Tenkrát ještě slibovala, že bude hééérečka. Kdy se na to vykašlala nevím. Asi prachy, no. Honza Slovák je prostě Honza ze Sklepa. Nejde nemít rád. Dušek... Jóóó... komunističtí přicmrdávači mu jdou skvěle, což podtrhl a sečetl v Pelíškách a Pupendu. Mám ho rád. I pro jeho bosé nohy a názory. Jiří Fero Burda? Docela dost prostoru na to jak byl nezábavný. No nevím, snad hůř napsaná role? Nebo blbý den na place? Ale ve výsledku... Sklep je prostě Sklep... Víš co? Tak to tady moc nerozbal, ať je tady všechny neztrapníš.

8 MM (1999)

Jedná z nejlepších kriminalek ve stylu americké drsné školy. Řekl bych i jeden z nejlepších hereckých výkonu Cage.

Jack a obři (2013)

Moc pěkná pohádka. Napětí od začátku až do konce.

Evoluce (2001)

Mně ten film baví. Už jsem jej viděl asi 4x a dívám se stále.

Tajemství zakázaného lesa (2016)

Když vidím nízké hodnocení filmu, se kterým nesouhlasím, mám tendence dávat vyšší. Přiznám se bez mučení. Ale 4 poctivé hvězdy za tajuplné dobrodružství si tento film zaslouží.

MOST! (2019) (seriál)

Tak tohle se most! povedlo.

Maigret - Maigret klade past (2016) (epizoda)

Za mě skvělý film. Že tam Atkinson bude sedět jsem věděl už když jsem se dozvěděl, že Maigreta bude hrát on. Má to sice spád, ale ne takový ten rychlokvaškový z US krimi soap oper, což je dobře. Těším se na další díly.

Annie (2014)

Cameron Diaz by za tuhle roli zasloužila Oscara. Bylo vidět, jak si tu roli čůzy užila. Film na mne neskutečně fungoval. Mnohdy vlhké oko střídal smích. Děkuji za tuhle Popelkovskou záležitost.

Sedmero krkavců (2015)

Pěkná, výpravná pohádka. Nevím, čím to je, ale hlavní role ztvárnili mně ne moc sympatičtí herci, přesto to neskutečně zafungovalo. Asi dobrá režie. Jen více takhle ztvárněných příběhů. Děkuji.

Korunní princ (2015) (TV film)

Velmi příjemné překvapení. Vtipná pohádka, u které moderní vsuvky nepůsobí trapně, ale jsou naopak docela vtipné. Viděno v roce 2018 po té trapnosti Kouzelník Žito.