Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Horor
  • Animovaný

Utajený pasažér (2021)

Pre mňa je tento film jedným veľkým sklamaním. Sľubný úvod, aj keď trošku chaotický, nedá sa zistiť, čo sa vlastne deje, dobrá atmosféra. No obsadenie nič moc, Anna Kendrick mi vôbec neladila, jej postava mi k tomu prišla ešte aj dosť otravná. Ale dalo sa to prehltnúť. Zhoršilo sa to od momentu, čo našli "nezvaného" hosťa, ktorý im všetko zničil a začal ich k tomu aj vyjedať. Od tohto momentu som nevedel prestať počítať chyby, ktoré sa tam začali vyskytovať a dospelo to až to bodu, kedy som ich už aj rátať prestal. Najkomickejší a najnerealistickejší mi prišiel záver, kde posádka musela liezť po lanách, dobre čítate, vo vesmíre liezli po lanách, ako po nejakej skale, chodili nepripútaní a sem tam si aj sadli a slnko, ktoré im svietilo do očí im zrejme nerobilo nič, keďže si nedali ani kryt na oči. Nádrž s kyslíkom bola ťažká, čo vo vesmíre nemá teleso hmotnosť a vznáša sa, tu to bolo naopak atď, atď, atď. A finále bolo iba čerešničkou. Mám rád open end, no musí to dávať aj logiku a musí to mať aj spád, no tu všetko vyšumelo hneď v úvode. Veľmi, ale veľmi amatérsky spracované. Nakoľko je to film so skoro 2 hodinovou minutážou, nevydal ani z polovičky to, čo seriál, pre mňa skvelý seriál, AWAY, taktiež z produkcie Netflix.

plakát

Jumanji (1996) (TV seriál)

Škoda, že tento seriál nevysielala aj nejaká slovenská tv. Sledoval som to pred X rokmi na maďarskom RTL Klube.

plakát

The Real Ghost Busters (1986) (TV seriál)

Ďábel (2020)

Za mňa, je to jeden z vynikajúcich filmov novej doby, ktorý Netflix natočil a ktorý som v poslednej dobe videl. Skvelé výkony hercov, ktoré zobrazovali osudy postáv a ich cesty, ktoré sa navzájom stretli. Realisticky a pravdivo zobrazená doba, ktorá, nanešťastie, v niektorých končinách pretrváva dodnes. Oceňujem aj fakt, že skoro všetky hlavné postavy stvárnili herci, ktorí sú fixovaní na konkrétne postavy a tu ukázali to, že aj dramatické žánre im nerobia problém. Ktovie, možno to bol aj zámer režiséra. Atmosféra 50-60 tych rokov mala svoje čaro a bavila ma po celý čas, ako aj výprava a hudba. Jednoznačne palec hore.

Ghostland (2018)

Skvelo spracovaný napínavý thriller, ktorý určite nenudí. Prekvapivé momenty a skvelá atmosféra, pripomínajúc Texaský masaker motorovou pílou. Taktiež skvelý výkon mladej herečky Emilia Jones , ktorá zvládla dramatickosť a náročnosť svojej postavy lepšie, ako jej staršie herecké kolegyne v hereckej brandži. Tá mi výzorom pripomína Isabelle Fuhrman z filmu Sirota. Palec hore. Vrelo odporúčam.

Come True (2020)

Film zobrazuje "duševný stav" dievčaťa, ktoré je v kóme a prostredníctvom experimentu sa s ňou pokúšajú komunikovať. To trpí bludmi a nočnými morami, ktoré sú dôsledkom kómy. Človek musí, doslova, trpieť, aby prišiel na túto skvelú pointu filmu. Tvorcovia z toho mohli radšej urobiť nejaký sequel Moja sestra je vlkolak.

Godzilla vs. Kong (2021)

Osobne som spokojný. Nakoľko je to viac nemej VOD produkcia, výsledná kvalita sa dala čakať. Preto nie som až tak kritický. Vizuálne veľmi zaujímavé, hlavne stred Zeme a najmä s Dolby Vision a skvelý Dolby Atmos sound. Fanúšikov Konga a Godzilly to určite poteší.

La La Land (2016)

Táto plátanina získala 6 Oscarov? A za čo? Za čo získala Oscara Emma Stone? Za jej mizerný výkon a škaredý vzhľad? Celý film je nudný a bez života. Toto si určite nezaslúžilo ani jedného Oscara, kde to 6tich. Zaslúžia si to určite iné filmy. Napr. Veľký Gatsby bol oveľa lepší a nemá toľko ocenení, čo je veľká škoda. Lalaland je pre mňa iba nudný a precenený brak, nič viac.

plakát

Policajti na baterky (2003)

Už viac trápnejšiu rasistickú komédiu nemohli natočiť. Martin Lawrence mi neskutočne liezol na nervy, silene sa hral na vtipného, chudáka, utláčaného belochmi, dookola tie rasistické kecy a úlety. Niekomu to príde vtipné, mňa to skôr vytáčalo.

plakát

Zašlá sláva Marca Pease (2009) odpad!

Príšerný film, s príšerným slovenským dabingom z produkcie štúdia YES Production.