• Fantasy

Kráska a zvíře: Kouzelné Vánoce (1997)

"Všechno, co se vám líbilo v klasické animované pohádce Kráska a Zvíře, která byla oceněna Oscarem, najdete i v tomto novém Disneyho hudebním filmu!" už v prvej vete hnusne odžubávajú. :D padli tu názory, že toto nie je myslené ako pokračovanie klasického príbehu Krásky a Zvieraťa (a pokračovanie by to ani byť nemohlo, iba žeby to strčili nejako...medzi to. Nevermind.) , ale jednoducho vianočný príbeh. Ak by sa tvorcovia nechceli zviezť na úspechu "prvej časti" mohli si vytvoriť nové postavy a čakať na úspech obyčajného vianočného príbehu, ale oni tam namiesto toho dali Belle, Zviera a úbohú náhradu Gastona v podobe Meastra Forte. Žádný není Gaston! Slabé. Nie úplne najhoršie, myslím, že jedna pesnička sa mi dokonca páčila (čo je oproti jednotke, kde milujem každú jednu, dosť smutné.) ale slabé.

Pocahontas 2: Cesta domů (1998)

Toto je také...zlé! Po tak srdcervúcom, slzyspúšťajúcom konci jednotky je toto pokračovanie, ktoré nám predložia? Seriózne? Pri konci som na ňu mala chuť škrečať: "Ty predsa miluješ Johna Smitha, ty krava!" a to je Pocahontas jedna z mojich obľúbených disney hrdiniek. Táto rozprávka je úplne zbytočná, zabila všetko to neuveriteľne krásne z jednotky a ja, ako pravý Disney fanatik, som bola opodstatnene rozhorčená. Tá jedna hviezda...tá je za Meeka, Flippa a Percyho, ktorým sa stále sem-tam podarilo vyvolať úsmev. Skutočne megamizerné, ak sú všetky pokračovania zlé, tak toto im rozhodne kraľuje. Sprznili mi Pocahontas, hajzlíci.

Legenda o Mulan 2 (2004)

Oproti ostatným, jedno z tých lepší pokračovaní, no stále platí, že disneyovské pokračovania sú jednoducho mizerné, nech je prvá časť akokoľvek dobrá a napriek tomu, že aj v druhej sú tie isté postavy. Takže Mulan 2 si nejakým zázrakom vyslúžila tri hviezdy, no oproti jednotke je to stále menej prepracované, čo sa príbehu týka, menej záživné, menej zábavné a menej dychberúce. A rozhodne sa nezaradila medzi moje obľúbené.

Melancholie (2011)

Tento film ma...unavil. Psychicky. Hlavná postava mi liezla na nervy celých útrpných 136 minút a najviac sa mi rátala chlapík, ktorý vyhlásil: "She ruined my wedding, I will not look at her." a v slove si dostál. Druhá hviezda ide Alexandrovi Skarsgårdovi, lebo len kvôli nemu som to dopozerala do konca, dúfajúc, že sa zjaví aj neskôr.

Herkules (1997)

Pri hodnotení tejto Disneyovky nedokážem byť objektívna, jednoducho ju milujem od začiatku po koniec, napriek jej mytologickej neprenosti. Zbožňujem Háda ako najskvelejšieho záporného disneyovského hrdinu, Meg ako najlepšiu ženskú hrdinku, chytľavé pesničky, výlučne so slovenským dabingom a nijako inak. Lepšiu mi už Disney nikdy nevytvorí.

Válka Roseových (1989)

Možno ak by som najskôr nečítala knihu, ale pozerala rovno film, dostal by hviezd viac, ale keďže v knihe sú situácie oveľa vybičovanejšie, zarážajúcejšie a aj vtipnejšie, film sa posunul na obyčajný priemer.

Jana Eyrová (1996)

Jedna hviezda a to za Annu Paquin ako mladú Janu Eyrovú. Treba povedať, že nové spracovanie Jany Eyrovej sa rozhodne vydarilo viac. Film sa často nezhoduje s knihou, čo milovníkov príbehu jednoducho musí iritovať. Síce možno len v detailoch, no tých detailov sa nazbiera tak veľa, až to zabilo celkový priemerný dojem. Plus jednoducho nemôžem súhlasiť s obsadením Edwarda Rochestera, ale to je zrejme len subjektívny názor, absolútne sa mi naňho nehodil. V niektorých scénach ma herci doslova mučili, v takej citovo nabitej scéne, akou je Rochesterovo požiadanie o ruku, mi pripadali suchí a a bez šťavy, a nebol to ojedinelý prípad. Stačí vidieť raz, aj to je možno veľa.