• Fantasy

The Limehouse Golem (2016)

čoo ja viem. Je to pozerateľné, herci sú sympatickí, Bill Nighy classy ako vždy, ale napísaný inšpektor podľa mňa jeho potenciál nevyužil. To, čo sa na konci tvári ako dramatický zvrat, mi príde veľmi lacné a celkovo dej jednoducho nestrhne. Pretože je tam viacero takých lacných facepalmovských vecí. Hviezdička ešte za Douglasa Bootha, ktorého charakter sa mi fakt páčil a najviac bavil (hoci možno subjektívne, a čo).

Indignation (2016)

Neviem, v možno v knihe to funguje, ale toto bola hrozná nuda. Herci fajn, nikto neuráža, ale ako celok... nope.

Láska nebeská (2003)

Asi nikdy nepochopím, čo na tomto filme ľudia vlastne vidia.

Tři mušketýři (2011) odpad!

Zlé, zlé, zlé, zlé, never again. Najviac mi je ale ľúto tej kopy sympatických hercov, tí sa zrejme len škaredou nepriazňou osudu ocitli v tomto filme. A ešte mi je ľúto Dumasa.

Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

Pre mňa jeden z mála Burtonových filmov, ktorý nebol pohladením na duši. Vlastne ani neviem, ako sa mi to podarilo dopozerať. A hlavnú postavu som mala chuť usmrtiť veľmi krvavým a nehumánnym spôsobom.

Bídníci (2012)

Skutočne ma zarážajú komentáre, v ktorých ľudia kritizujú fakt, že sa v tomto filme veľa spievalo. Spev dokonca prevládal nad hovoreným slovom! Ej bisťu! Čo sa Hooper zbláznil? Nie, Hooper len priniesol na plátno jeden z najznámejších svetových muzikálov, muzikál s ohromnou históriou, nádhernou hudbou a skvelým obsadením. Nemáte radi muzikály? Nechoďte na ne do kina. Pre mňa jediný slabý článok- Rusell Crowe ako Javert, respektíve jeho spev, ktorý bol v každej možnej situácii úplne rovnaký a nezáživný.

Avengers (2012)

Pre mňa- prekvapivo skvelý film. Sympatickí a charizmatickí herci, úžasné efekty a vtipné poznámky postáv. (Hlavne Robertov Iron Man hviezdil, Thor nezaostával.) Dej so spádom, akčné bitky a pekný soundtrack Alana Silvestriho. Oplatí sa vidieť. Aj viackrát. (:

Jana Eyrová (2011)

Mia Wasikowska je mi s každým ďalším filmom len sympatickejšia a sympatickejšia, Michael Fassbender je pro mňa dokonalým Edwardom Rochesterom a tá nehorázne krásna Marianelliho hudba...Rozhodne zatiaľ najlepšia adaptácia Jany Eyrovej. Odhliadnuc od toho, že isté scény mohli dotiahnuté trošku viac, zaslúži si to päť hviezd.

Malá mořská víla (1989)

Po vysledovaní veľmi zlej druhej časti som svoje hodnotenie tej prvej jednoducho musela zvýšiť. Už to tak bude, ak máte výhrady voči klasickej Disneyovke, treba si pozrieť jej pokračovanie a po tých útrpných minútach strávených nad ním, objavíte prehliadnuté kvality prvotného príbehu.

Malá mořská víla II: Návrat do moře (2000) odpad!

Wow, a ja som myslela, že Pocahontas II. je to najhoršie, čo môže človeka v Disneyovských pokračovaniach stretnúť. Ohodnotiť to ako odpad je možno trochu prisilné, no ja som v tejto veci skutočne nenašla nič, za čo by som chcela dať čo i len jednu hviezdu. Dokonca aj Tritón ma sklamal, čo sa týka Morgany, na ktorú som sa ešte spoliehala, je to len veľmi, veľmi slabá kópia Ursuly. Síce, chyba je tak trochu aj na mojej strane, prečo pozerať pokračovanie Disneyovky, keď vás extra neuchvátila ani prvá časť? Hups.