The Baron of Arizona (1950)

Pridal by som už len môj dojem - druhá, hoci vážnejšia časť, má tiež riadne grády: večná otázka rozporu lásky a ambície niečo dosiahnuť je tu krásne rozpracovaná a vôbec nestráca na aktuálnosti.

Nový Gulliver (1935)

Úžasná animovaná časť - čo je väčšina filmu, veľmi trefný a ľahký humor...

Valibuk (1988) (seriál)

Jednotlivé časti majú po 6 minút, réžia, výtvarno a animácia Viktor Kubal – klasická pohodička.

Klaani - tarina Sammakoitten suvusta (1984)

Pekná atmosféra kdesi ďaleko pri jednom z fínskych jazier, kde ľudia majú na výber buď rešpektovať spoločenský poriadok a držať krok (prinajlepšom podnikať, ale vtedy často skĺznu do zneužívania), alebo skúsia ísť vlastnou cestou, čo je rovné buď alkoholu, alebo kriminalite. Hodne spoločné prvky s realitou niektorých dnešných slovenských dedín, kde okrem odcestovania nie je nič iné na výber. A odcestovanie je tiež tak trochu z blata do kaluže. Jo – byť ČLOVEKOM je ťažké, a častokrát aj zabudneme, čo je to ŽIVOT. Nielen surfovanie.

Lupin sansei (1971) (seriál)

Rozmýšľam, aká je účasť Pagea a Planta na tomto filme – každopádne je tu ešte množstvo ďalších vecí, na ktoré po zhliadnutí nedám dopustiť, nielen obrázok týchto dvoch v úvodných titulkoch.

O loupežníku Rumcajsovi (1967) (seriál)

Na Slovensku tento seriál za môjho detstva moc nebežal, preto bol Rumcajs pre mňa len vysneným ideálom vďaka pexesu. Ale keď som sa dočkal, nesklamal som sa.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Ono je tento seriál tak notoricky obľúbený, až sa mi nechce nosiť drevo do lesa a hodnotiť ho, ale čo robiť - stačí si pozrieť po dlhšom čase nejakú časť, a nemôžem si pomôcť.

Panák z križovatky (1980) (seriál)

Úžasnú prácu Viktora Kubala si uctievam týmto priradením panáka k mojim najobľúbenejším seriálom, ako som si koniec-koncov mohol hocijakým iným jeho dielom.