Čára (2019)

Ešte 46 minút do konca, začiatok bol veľmi zábavný, nastali už aj trápne momenty a to hlavné, že po veľa vážnych seriáloch a filmoch s ratingom 75%+ konečne oddychovka, ktorá mi pripomenula všetky moje ex, keď som ich balil. Na humor, ten je v živote dôležitý. :) Asi ma bude bolieť bránica. 🤣/// Dopozeraná druhá polka a musím len potvrdiť, síce trochu klišé, ale nedávajte vždy na slabšie recenzie. Dôležité je odhadnúť vlastnú povahu a tento film mi ulahodil na srdci. Happy end, sladké, romantické, ale super, lebo každý z nás má v živote ideály. 😎

Jmenuji se Georgina (2022) (pořad)

Tešil som sa hlavne na tie časy, keď začínala v chudobe, ale najprv to bolo celé o jej priateľoch a rodine ako si len užívajú luxus. Doprajem im, ale pozerať sa na to ako sa nič nedeje bolo nudné. Prvé časti ma teda už dosť nudili, ale piata s detičkami zo sociálne slabších rodín bola skvelá, nezabudla na to odkiaľ pochádza a nielenže ich finančne podporuje a dáva im darčeky, ale to hlavné, príde ich osobne podporiť a dáva im svoj čas. To je obdivuhodné a rozumné gesto. Takže vačšina mini seriálu je nuda, ale boli tam časti, ktoré si rozhodne zaslúžia aj 5*.

12 podmínek k dědictví (2006)

Myšlienka filmu je úžasná. Síce žiadna veľká zápletka, ale aj takéto filmy by sa mali točiť, aby si človek uvedomil všetky tie ''maličkosti''.

Archive 81 - Tajemné signály (2022) (epizoda)

Z jednej strany aj fajn pohľad aj na staré technológie. Pri pozeraní na Teac kazeťák nostalgia, kde sú tie časy, keď sme bežne mali DVD napalovačky, VHS prehrávače a na kazety si nahrávali obľúbené pesničky z magičov. Discman bol luxus a walkman s drótovými sluchatkámi bola klasika. :)

Bariéra - Samota ve dvou (2020) (epizoda)

Zlým ľuďom doprajem zlé veci. Iba mi je ľúto tých dobrých, ale v konečnom dôsledku je to jediný spôsob ako bojovať proti ich mentalite.

K jezeru - Epizoda 7 (2019) (epizoda)

Niet čo dodať, predposledná epizóda navnadila na poslednú a dúfam, že sa neteším predčasne.

Drž se blízko - Epizoda 8 (2021) (epizoda)

Jeden z tých lepších krimi. Tá úvodná zvučka mi bude chýbať, akoby začína nejaká bondovka. A ten koniec, veľdielo, nič dojímavejšie a zároveň tak kruté som nevidel.

Než jsem tě poznala (2016)

Minulý rok sa mi stali tri nehody a väčšinu roka som strávil v posteli liečením zlomenín a v bolestiach pozeraním Netflixu. Niekedy ma už nebavilo ani žiť, niežeby som chcel nežiť. Ale takéto filmy a podobne seriály dajú človeku energiu opäť sa tešiť zo života a ukážu, že v akejkoľvek situácii sa dá z toho života niečo vyžmýkať a byť šťastný. Síce ešte nie som na konci, ale už teraz dávam 80% za pozitívnu energiu a príjemne strávený čas.

Proč? 13x proto - Ples (2020) (epizoda)

Taktiež nemám nič proti LGBT, ale kráľ a kráľovná plesu boli vždy pár muž a žena. To už mi príde v dnešnej dobe, že normálny biely muž hetero s bielou hetero ženou (alebo černoch + černoška, aziat + aziatka) je už prežitok a ak nie si LGBT alebo netvoríš mix pár ideálne černoch - beloška a naopak, tak nepatríš medzi normálnych ľudí. Opakujem, nemám nič proti odlišnostiam, ale kedysi normálne veci sa tlačia stále viac do úzadia. Príroda má aspoň zatiaľ obyčajný názor a množenie bez absencie opačného pohlavia nefunguje.