Joker (2019)

Jeden z tych vynimocnych filmov, pri ktorych si budete do smrti pamatat tuto navstevu kina a pocity, s ktorymi ste z neho odchadzali.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Mile prekvapenie na zaciatok roku 2019. Tento serial mi sposobuje ku podivu nostalgiu...nostalgiu za Skins, ktoremu je tento serial velmi podobny. ERIC je uplne...ako hovoria bratia Cesi..."Božííí!"

Aquaman (2018)

Efekty jak na Hallmarku v roku 2002

Jsem máma (2018) (seriál) odpad!

"Modrokoníkovská" blbosť adresovaná hormónmi zblbnutým matkám (tak ako Farkašová). Farkašová žije v iluzórnej predstave, že robí seriálový klenot. Radšej nech píše svoje blogy typu "cukor je smrť", "očkovanie spôsobuje autizmus" a pod....a točenie seriálov/filmov nech prenechá niekomu, kto to vie.

Patrick Melrose - Špatná zpráva (2018) (epizoda)

Patrick Melrose is the new Bernard Black!!! Pre mňa zatiaľ TOP tejto sezóny. Prehnane cynické, čierny humor je tu v obludných rozmeroch (scéna s "rozbaľovaním otca" bola ultimátna!) a do toho high Benedict, ktorý podľa mňa exceluje. Niekedy to je na hrane, ale mne to sadlo. Za mňa 5/5. Benedict ukazuje, že je jeden z najvýnimočnejších hercov súčasnosti. A filmársky tiež kvalitka.

Bába z ledu (2017)

Herecký koncert Krónerovej, ktorej som až doteraz nevedel prísť na chuť. Ukazuje nám to, že starší človek v rodine akoby postupujúcim vekom strácal na vážnosti a je odsúvaný na druhú koľaj. Hlavnej hrdinke sú neustále hádzané polená pod nohy, miestami je ponižovaná, Otužovanie som vnímal ako paralelu s pre mňa silným charakterom postavy Krónerovej. Aj som sa pobavil, aj vo mne film vyvolával pocity hnevu pri tých jej synoch. Za mňa 4 hviezdy.

Dej mi své jméno (2017)

SPOILER: Taká gay verzia Lolity, kde hostiteľom je "talianský ekvivalent" Joaquina Phoenixa (Eliov otec sa mi naňho strašne podobal v tomto filme). Veľmi pekne, citlivo natočené, až do momentu keď prišla scéna s broskyňou, ktorá ma z toho pekného rozcíteného pocitu myšlienkovo vrátila k blbej scéne s matkiným jablkovým koláčom v American Pie. Prišlo mi to totálne cringe. Tento film sa zaiste zaradí medzi top "LGBT movies" a LGBT komunita si v tom nájde svoje, najmä vďaka postoju Eliových rodičov po "nechcenom coming oute". Po takej reakcii v skutočnosti túži nejeden gay/lesba, takže sa osobne stotožní s týmto filmom. Za mňa 4 z 5.

Jim a Andy: Život po životě (2017)

Azda väčšine je jasné, že Jim Carrey to nie sú len opičky a imitácie. Je to jeden famózny herec, čo dokazujú viaceré jeho filmy (Truman Show, Večný svit nepoškvrnenej mysle) nevynímajúc Muž na Mesiaci. Išiel som sa smiechom roztrhať z tohto skvelého making of. Miloš Forman a štáb museli mať veľmi veľa trpezlivosti s "prevtelením" Jima Carreyho do Andyho a jeho altereg.

Mečiar (2017)

Pre človeka, ktorý sa aspoň na priemernej úrovni zaujíma o politiku, tento dokument neprinesie nič nové. Je to akési "zhrnutie" tých najpodstatnejších vecí v chronologickom slede. Azda akousi nadhodnotou sú len zábery z Elektry, ktoré vzhľadom na takmer bezobsažné rozhovory, nadobúdajú len charakter bulvárnej senzácie. Diváka tam skôr zaujíma "ako to tam vyzerá", ako to "čo hovorí". Autorka zámerne nešla do konfliktu s Mečiarom na "jeho pôde". No človeku, ktorý o mečiarizme toho moc nevie, tento dokument umožní si urobiť aspoň základný prehľad o temnom období našich politických dejín. Tento dokument je skôr pre mladú generáciu a rozhodne by som ho asi púšťal aj na školách...zrejme sa tak aj stane. Čo je vzhľadom na mladú autorku celkom pekný úspech. :) Ako odrazový mostík móóóóže byť. :)