Berlin Calling (2008)

Drogy jsou špatné... opět... Pro fanoušky hudby a tohoto žánru možná zajímavá podívaná, pro mě jen už stokrát omleté klišé, tentokrát bez děje.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Dojemným válečným filmům obvykle nedávám plný počet, ale tenhle mě bavil. Nevadily mi faktografické chyby, i když uznávám, že jsou do očí bijící. Film mi nepřišel srdcervoucí, spíš tak nějak roztomile drsný. Jo, asi jsem zvrácená osoba...

Slepota (2008)

Jelikož se jedná o psychologické drama, nezaškodilo by, kdyby se na něm podílel nějaký ten psycholog. K tomu zde evidentně nedošlo. Ukažte mi ženu, která se nechá dobrovolně znásilnit, když může toho hajzla jednoduše zabít. A ta snaha všech, hlavně aby nepropukla válka, mi teda taky neseděla, spíš mě rozčilovala. Jinak je film ale celkem koukatelný.

Stmívání (2008)

Vlastně obyčejná středoškolská romance, až na to, že on je upír. S ohledem na cílovou skupinu to není vůbec špatné.

Taková normální rodinka (2008)

Já nevim, kdy konečně tvůrci pochopí, že se podobné české komedie lidem už prostě nelíbí, a přestanou jich sypat z rakávu ročně několik. Asi až publikum pochopí, že se v tomto žánru už nejspíš nic dobrého nezrodí, a přestanou brát kina masově útokem pokaždé, když nějaký takový skvost spatří světlo světa.

Americký zločin (2007)

Z toho, co se přede mnou odehrávalo, mi bylo jednoduše na zvracení. Nejvíc asi z té hodňoučké zbabělé sestřičky. I když Sylviina poslušnost a odevzdání mi přišly zbytečně přehnané, tentokrát je to za plný počet.

Houbičky (2007)

Film jsem poprvé viděla na výletě v Amsterdamu, tak trochu pod vlivem čehosi podobného. Tehdy se mi líbil :-) Ze zvědavosti jsem se podívala znovu zastřízliva. Ano, blbost to je, to se celkem dalo čekat, na druhou stranu v podstatě příjemná oddychovka, zábava na dlouhý večer někde s přáteli.

Roming (2007)

Pár vtipných momentů se tam našlo, jinak to ale asi mělo mít nějakou hlubokou myšlenku, kterou si netroufám odhadovat.

Dexter (2006) (seriál)

Po zhlédnutí první řady jsem byla poněkud zklamaná. Zdálo se mi, že z námětu by šlo dostat víc. Především mi neseděl výběr nepříliš charismatického herce do role hlavního hrdiny. Tenhle "chlapík od vedle" mě zpočátku vůbec nezaujal. S postupem času jsem si ale seriál zamilovala a Halla jako Dextera si dokonce oblíbila. Seriál považuji za jeden z nejlepších počinů tohoto typu za poslední dobu. Od hodnocení plného počtu mě ale přeci jen několik skutečností odrazuje. Především je to nekoherentnost Dexterova jednání, nejprve nedokáže zabít člověka, který ho má v plánu dostat před soud, načež o pár sérií dál umlátí na záchodcích cizího chlapa jen proto, že se neumí chovat. Pak je tu také až příliš velké množství náhod, díky kterým Dexter vždy zázračně vybruslí. A v neposlední řadě fakt, že na skutečně dobré věci se dá podívat opakovaně, zatímco znovu zhlédnout Dextera mě nijak neláká. Sedmá série u konce a já se vracím s poslední hvězdou za stále špičkovou úroveň i po tak dlouhé době, což je rarita. Snad na podzim nepřijde zklamání.

Já-tě-vidím.com (2006) odpad!

Obvykle jsem mírná a i těmhle americkým ptákovinám nějakou tu hvězdičku utrousím. Na tomhle filmu ale není nic, filmy na toto téma už tu byly, zpracování bez nápadu, nudné, zbytečně sprosté...