Of Mice and Men (2015) (divadelní záznam)

Další dílek ze skládačky NT Live. Předně jsem byla strašně zvědavá na Chrise O´Dowda, protože jsem ho především znala jako praštěného Roye z IT Crowd. Tam sice válel, ale tohle mělo být z úplně jiného soudku. A dle mého obstál na výbornou. On a James Franco drželi představení nad vodou, já tam tu naléhavost, cit a hloubku viděla. Mě se představení dotklo a jako převedení klasiky na divadelní prkna mi to přišlo víc než dobré.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Ano, tohle je přesně můj šálek kávy... Kdysi jsem sporadicky sledovala i JAG, ale na NCIS to dle mého nemá. Narozdíl od suché právničiny je tu i docela dost akce, sehraná vyšetřovací skupina, vtipné/trefné dialogy a jednoznačný tahoun Mark Harmon. NCIS sice semtam sáhne k postupům CSI (zanalyzuje naprosto cokoli, co najde i co nenajde), ale většinu času si vystačí s "obyčejnou" vyšetřovatelskou činností. Což je mi velice sympatické. A když se postupem času stal z týmu spíš rodinný podnik a jeden držel ochranou ruku nad druhým, bylo to tak plynulé a přirozené, že mi to ani nepřišlo nijak na škodu (narozdíl od jiných seriálů, kde to hloupému divákovi museli dvakrát během dílu vysvětlit, že jsou přece rodina, tak si musí pomáhat). Další sympatická položka na seznamu kladů tohoto seriálu. A co je další klad - skvělá náhrada Sashi Alexander v podobě Cote de Pablo. Přiznávám, že když Ziva ze seriálu odešla, hodně jsem zvažovala další sledování. Ale ono mi to nedalo už jen kvůli Gibbsovi, který je dle mého naprosto epický šéf. Kdo může říct, že si pouhým pohledem dokáže zjednat respekt nejen svých podřízených a mlčky dokáže všechny donutit k práci, utnout jakoukoli konverzaci, vytáhnout z podezřelého přiznání a rozlousknout případ? A co musím speciálně pochválit, to je znělka, lépe řečeno piano motiv úvodní znělky. Ten se mi skutečně zavrtal pod kůži.

Zombieland (2009)

Ale jo, tohle mě bavilo. Dobrá popcornová zábava na sobotní večer, trocha zombíků, sympatický drsňák Woody Harrelson, správný ňouma Columbus... Tahle komedie/parodie mi vyhovovala a klidně se k ní někdy vrátím.

Kruh (2002)

Vzhledem k mému vztahu k hororům vůbec nechápu, že jsem zrovna tenhle film viděla dvakrát. Ačkoli jsem na půlku filmu koukala skrz prsty, tak se mi hodně líbil. Atmosféra byla budovaná skvěle, hudba to výborně podtrhovala. Za mě velká spokojenost a jistota, že znovu už to vidět nechci. Dojem zůstal i po letech stejný.

Myšlenky zločince - Elliottův rybník (2016) (epizoda)

Vím, že tam bude scéna, kdy se leknu. Vím, že bych na to neměla koukat... A stejně na to koukám a vždycky nadskočím. Dost creepy díl, ale bavil mě.

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Jsem seriálový nadšenec a tenhle počin je už dlouhá léta mojí srdcovkou. A srdcovkám se spousta věcí dá odpustit. Předně když tenhle seriál začínal, pro mě to byla trefa do černého (a vlastně stále je). Pořád se všude jen zkoumaly otisky prstů a analyzovaly chlupy z místa činu, náhled do hlavy pachatele byl osvěžující a dost zajímavý nápad. Navíc od prvního dílu jsem žrala Jasona Gideona, za mě výborný tahoun týmu. Odchod Mandy Patinkina mě hodně mrzel a Joe Mantegna pro mě asi nebyl adekvátní náhradou. Jako v každém dlouhoběžícím seriálu jsou i tady slabší díly, nezáživné pasáže, otravné postavy (za mě se postupem času bohužel stala velmi otravnou postavou J.J. a její růst coby profilovače), ale jako celek to pořád drží. Některé díly jsou vyložené lahůdkové (někdy námětem, někdy režijně), hodně epizodních postav potěšilo (např. James van der Beek byl překvapení v dobrém slova smyslu hned zkraje). První série byly víc než hodně povedené (cca 12 sérií bylo dost dobrých), v dalších kvalita mírně klesala (od 13. série už tam bylo moc agentů a kvalita byla občas dost roztříštěná), ale vždy se našel díl, který hodnocení zase vytáhnul. A další dobrý důvod ke sledování seriálu je doktor Reid, to jeho geniální mimoňství je prostě boží. Suma sumárum je to ideální zaplácnutí všednovečerního času a snadná návykovka, ke které se (často) ráda vracím. Co je ovšem mínusem seriálu (ale není to chyba tvůrců) - dabing, spíše tedy překlad. Kostrbatý slovosled, takže dialog nedává smysl a člověk musí dedukovat z kontextu. Některé anglické slovní hříčky jsou nepřeložitelné, takže otrocký překlad taky není to pravé ořechové.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

K tomuhle seriálu jsem přišla úplnou náhodou a byla to láska na první díl. Parta asociálních nerdů a krásná blondýna sice nejsou úplně originální zápletka, ale tady obstál casting, scénář i timing na výbornou. Asi jako u každého seriálu jsou tu slabší i silnější díly, ale celková kvalita se dle mého drží. A jako u jednoho z mála si seriál udržel vtipnost, ačkoli jiného spektra než v prvních řadách. Pravda, těch nerdovských žertíků už v pozdějších řadách moc nebylo (což mě trochu i mrzelo), více se řešily vztahy, rodiny, sympatie k jednotlivým postavám se během sérií postupně měnily (asi jedinými stálicemi na vrcholu jsou a nejspíš už vždycky budou Sheldon a Howard), ale pořád ta parta držela pohromadě. A to mě baví i po několikerém shlédnutí.