• Krátkometrážní

Brève traversée (2001)

4 hvězdičky za příběh a zpracování, moc se mi to líbilo, ta pátá je za brutální oči Sarah, který mě fascinovaly od začátku do konce.

The Brown Bunny (2003) odpad!

Co jsem si odnesla z tohoto filmu? Nuda. Nuda, nuda, nuda. Až si budu chtít projet USA, použiju Google Earth. Až budu chtít vidět orál, pustim si porno. Až budu chtít poslouchat písničky, pustim si rádio. A o ničem jiném už to nebylo. A co jsem si z toho odnesla? Gallo má ošklivý vlasy, pindíka průměrný velikosti a Sevigny velkou pusu a pihu na pravým prsu. Jupí. Děs a hrůza.

Pornografický vztah (1999)

Velmi jemný, emotivní, civilní snímek. Kleopatra níže píše, že narozdíl od Intimity je tato dvojice zahalena do velké mlhy. Přestože já věřím, že se do sebe můžou dva zamilovat jen na základě fyzické přitažlivosti a přítomnosti toho druhého, chyběla mi tu nějaká hloubka, vývoj...Nebylo to nudné, ale neupoutalo mě to tak, abych si řekla " No teda...". Příjemné, ale znovu to vidět nemusím..

Pianistka (2001)

Já ani nevím, co napsat. Ty vole. Prostě ty vole. Od začátku do konce jsem sledovala, ani nedutala, naprosto mě to vtáhlo do děje, já ani nevím, co si pořádně myslet, jsem jen hrozně nadšená a pořád to vstřebávám. Je to jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. A neodpustim si, narazila jsem na mnoho srovnání s novým filmem Shame ( Stud ) a nechápu. Téma sexuální obsese bude maximálně to jediné, co tyto dva snímky spojuje. A nevěřím, že Shame může být staven na úroveň pianistky. Nemůže.

Písně o lásce (2007)

Nemám ráda muzikál. A asi proto nemůžu dát pátou hvězdičku. Čekala jsem od toho zaplácnutí nudy. A ono mě to dostalo. Nádhera.

Stud (2011)

Tak je mi líto, já se nudila od začátku do konce. Na začátku člověk ví, jak to asi dopadne..Možná jsem čekala příliš, po přečtení ostatních komentářů, každopádně opravdu mi nejde do hlavy, co je na filmu tak moc úžasného, že dosáhl tak vysokého hodnocení a ohlasu.

Bráchova holka (2009)

Celý film jsem bojovala s tim, komu to vlastně fandit. A ani na konci jsem si pořád nebyla jistá. Žádná postava nebyla bez chyb a žádnou postavu jste nemohli nemít rádi, nemohla vám být nesympatická. A to ten film, s hudbou, která to všechno hází ještě do krásnějšího světla, dělá moc příjemnej a povedenej. Osobně jsem nadšená :-)

Vadí nevadí (2003)

Jak mně se ten film ze začátku líbil ! Bylo to kouzelný, pohádkový..perfektní. Poslední půl hodinu jsem si ale už říkala, že to snad neni pravda, že nic nudnějšího a stupidnějšího jsem si vybrat snad nemohla..Takže 2* opravdu jen za ten slibnej začátek...A jak už tu někdo naznačil, Mr. Nobody a Amelie z Montmartru jsou filmy, které tenhle připomíná. A protože mám oba zmíněné ráda, dělá to tenhle film ještě tragičtější-

Jolene (2008)

Dlouho jsem tenhle film sháněla a dlouho se na něj těšila. A jsem zklamaná. Jak napsal(o) superpero. to je totálně trefný. Až na to, že mně přijde hlavní herečka nádherná:) Ale celý film čekáte, co se stane, kdy to konečně přijde a najednou jsou titulky.