Kladivo na čarodějnice (1969)

Český filmový klenot. Dost možná nejlepší český(slovenský) film všech dob. Film je hodně emocionálně silný a zpracovává téma bezmoci v takové míře až do děsí. K tomu přispívá i fakt, že se věci, které se odehrávají ve filmu skutečně staly a není to zas tak dlouhá doba zpět. Také po filmové stránce nemůžu filmu nic vytknout. Herci hráli výborně a celý film byl natočen naprosto bezchybně. Smekám klobouk, pane Vávra.

Někdo to rád horké (1959)

Vynikající nadčasová komedie, na které zub času nezanechal žádné následky. Dobrý scénář, prostředí i herecké výkony a Marilyn Monroe jako třešnička na dortu.

Carlitova cesta (1993)

Jedna z nejlepších gangsterek, které jsem měl možnost vidět. Příběh je sice jednoduchý, ale je vyprávěn velmi zručně. Jen tak si plyne a až v poslední části výrazně graduje, ale ani na chvíli mě nenapadlo, že bych se mohl nudit. Pacino zahrál mafiána přesvědčivě(to mu jde moc dobře) a postava Carlita byla velmi sympatická, avšak nejvíc mě dostal Penn s postavou "advokáta" v lennonkách a s kudrlinkama. Soundtrack byl taky parádní a za pochvalu určitě stojí i kamera, která mě především v poslední části doslova nadchla. Takhle by se mělo točit.

Nelítostný souboj (1995)

Výborný film, který ani přes delší stopáž neměl slabé místo. Všichni herci hráli výborně. Snad žádná postava mi nepřišla vyloženě slabá a hlavní role ztvárněné Pacinem a De Nirem byly naprosto famózní. Příběh byl napínavý a akční scény vyborně natočený. Především přepadnutí banky a následná scéna byla špička. Avšak vrcholem filmu pro mě bylo klábosení De Nira s Pacinem v restauraci. Ta scéna měla neskutečnou atmosféru. Jediný dilema jsem měl s tím, že jsem nevěděl, komu mám držet palce:)

Zjizvená tvář (1983)

Příběh o vzestupu a pádu Kubánského emigranta do USA je vlastně jen další variací na filmy o tzv. Americkém snu. Ovšem tentokrát je toto téma zasazeno do prostředí dealerů drog a podsvětí. Postavy jsou výborně propracované. Především Pacino hraje jak o život a jeho Tony Montana je naprosto geniálně zahraný mafián, kterému musí fandit naprosto všichni, i přesto, že je to naprostej hajzl:) ...Moroder stvořil hudbu, která se do filmu hodí a výborně vykresluje charaktery postav. I ostatní skladby OST se perfektně hodí do daného prostředí. Film má skvělou atmosféru především díky Pacinovi, hudbě a neméně důležité je prostředí, které se velkou mírou zasloužilo o výsledný dojem z filmu, protože na Miami 80. let se sakra dobře kouká...Film je výborně řemeslně zvládnutý a ani přes velkou stopáž nenudí...WORLD IS YOURS!!

Černá labuť (2010)

Aronofsky umí točit filmy, Mansell skládat a Portman hrát. V tomto filmu se skloubilo vše dohromady a ve výsledku je to znát. Ačkoli balet není moje silná stránka jak aktivně, tak pasivně, film jsem si náramně užil. Trošku mě vadil strašně předvídatelný závěr, díky kterému mě konec nijak emocionálně nezasáhl jako např. v Requiem za sen, ale i přesto je to pro mě jeden z nejlepších filmů roku a na oscarech budu držet palce. Hlavně Natálce :)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Třetího pokračování příběhů o Harrym Potterovi se ujal Alfonso Cuarón, který látku převzal od rutinéra Columbuse a to se ukázalo jako nejlepší možná volba. Cuarón přinesli do filmu konečně to co bylo potřeba jako např. emoce a napětí. Také absence školních uniforem u hlavních hrdinů se ukázal jako dobrý krok, protože to působí mnohem civilněji a tudíž i příjemněji. Williams opět nezklamal a hudba je ještě lepší než dosud. Cuarón také oproti knižní předloze příběh dosti poupravil, což možná bude vadit zarytým fandům knížky, ale po filmové stránce je to jen dobře. Příběh je velmi záživný a rychle utíká. Pro mě je to nejlepší díl z celé ságy.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

První dva díly filmové ságy( v knižní serii je to jinak) o brýlatém čaroději považuji osobně za nejhorší z celé ságy( ještě jsem neviděl Relikvie smrti). Dětští herci mi nevadí, i když nehrají dvakrát nejlíp. Vadí mi, že film je pouhý rutinní, otrocký přepis knihy do filmového jazyka bez špetky vlastní intervence a navíc je zacílen převážně na mladší členy rodiny. A hlavně mi vadí že, scény jsou na sebe jen ledabyle lepeny bez nějákého emocionálního prožitku. Pochválit mohu výborný hudební podklad a výpravu, díky které si film drží atmosféru. U filmu se nenudím a celkově mám rád vše okolo Harry Pottera, proto možná trochu neobjektivně za 4*

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První dva díly filmové ságy( v knižní serii je to jinak) o brýlatém čaroději považuji osobně za nejhorší z celé ságy( ještě jsem neviděl Relikvie smrti). Dětští herci mi nevadí, i když nehrají dvakrát nejlíp. Vadí mi, že film je pouhý rutinní, otrocký přepis knihy do filmového jazyka bez špetky vlastní intervence a navíc je zacílen převážně na mladší členy rodiny. Pochválit mohu výborný hudební podklad a výpravu, díky které si film drží atmosféru. U filmu se nenudím a celkově mám rád vše okolo Harry Pottera, proto možná trochu neobjektivně za 4*

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Film je zábavou sondou do potencionální postapokalyptické doby s výbornou atmosférou. K hutné atmosféře přispívají především rozmanité a velmi bizardní postavy, díky kterým film často působí až komiksově. Akční scény jsou natočeny řemeslně zručně a herci hrají to, co mají. Trochu mi vadilo, že film nebyl dostatečně drsný a syrový, Gyro tam byl jen kvůli zbytečnému odlehčování děje, který kdyby byl pořádně syrový, tak by to filmu jen prospělo. Ovšem film určitě stojí za shlédnutí, protože je to výborná jízda, u které se nudit nikdo nebude.