Ábécédé s Michalem (2013) (pořad) odpad!

To je jako dobrovolně podstupovat lobotomii. Je to pro děti, musí to být kapánek infantilní, potud to chápu, ale koukat na Nesvadbu, jak vytváří lepenkou na kartonové krabice písmena a notuje mu u toho péro s lepenkovou hlavou už je fakt trochu moc.

Ahoj Pipi! (1969)

Ale jo proč ne. Pamatuju si to ze svého dětství, kdy jsem to zbožňovala a ruku na srdce, kdo tenkrát nechtěl bejt aspoň na chvíli na místě Pipi. Je to o hodně starší film než jsem já, ale kupodivu ani dneska mi to nepřijde tak infantilní jak se zdá. Je to prostě dětský svět se vším všudy a když vidím jak i dnes sedí děcka jako přikovaný na gauči a ani nedutají, s chutí si sednu a koukám taky.

Aladin (2019)

Obrovské plus tohoto filmu je Will Smith v roli Džina. Film viděn ve 3D, což dojem z filmu ještě umožnilo. Milé, vtipné pokoukáníčko, které nemůže nikoho zklamat.

Alicia (1994) odpad!

Můj ty bože, na tohle nemůžu napsat nic, ale vůbec nic pozitivního. Tenhle snímek plný zvráceností, nechutností a perverzity je to nejodpornější co jsem kdy viděla. Nechápu to hodnocení u tohoto snímku, snad jen, že to hodnotí podobně smýšlející jedinci, jinak vážně nevím. Je až děsivé, že je tolik lidí, kterým se takové věci líbí. Ale proti gustu.....

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Podle PRVNÍ série, je to povedená věc. Je tam spousta nejasností, ze začátku jsem se ztrácela v tom, kdo je mrtvý a kdo ne, je tam spousta věcí, které jsou pokaždé jinak a najde se pár okamžiků, které jsou hloupé a nelogické, ale to mi, světe div se, vůbec nevadilo. Je to svým způsobem originální, občas i celkem napínavé a prošpikované zajímavými zvraty. Strašidelné to tedy není, ač to nese označení horor, je to prostě příjemný seriál, na který se dobře koukalo. Co se týká DRUHÉ série, tak to je jiné kafe, je to další level. Vedle toho vypadá jednička jako slabej odvárek. Líbí se mi to špinavé, tmavé zvrácené prostředí léčebny. Parádně propletený příběh, ikdyž některé věci mi tak úplně nedávaly smysl, jako například -SPOILER!!!!- posednutí jeptišky ďáblem, ale poslední cca 3 díly už mi přišly zdlouhavé a zbytečně natahované jen aby seriál dodržel počet dílů. Ale i tak mě to donutilo zvednout hodnocení do plnejch. TŘETÍ série.......no tak to je zase o dva kroky zpět. Má to děj, má to logiku, ale po perfektně vydařené a napínavé, středně psycho dvojce je to o krok před jedničkou, ale dva kroky za dvojkou. Ale z čeho jsem hodně nadšená, bylo perfektní duo Jessica Lange s mojí oblíbenkyní Kathy Bates. I když........neodpustím si jednu věc. SPOILER!!!!!!!! Dům, ve kterém se nachází škola pro čarodějky je na předměstí, má sousedy a hlavní ulici atd., což je vidět v několika záběrech, ale v díle Haloween, je dům nečekaně krytý a ani z pohledu od hlavních dveří nejsou vidět sousední domy nebo silnice a v okamžiku, kdy jim po zahradě běhají spousty zombíků a Zoe běhá mezi nimi s motorovkou v ruce a porcuje je, si nikdo ničeho nevšimne. A to ani druhý den, když na zahradě pálí hromadu nahnilých mrtvol. Člověk by čekal, že to bude trochu promyšlenější a ne tak průhledné. ČTVRTÁ série už je pro mě docela oříšek. Zatím jsem viděl první tři díly a docela se musím nutit k tomu, abych se podívala na další, takže možná (spíš určitě), že tuhle sérii nechám ladem. Ale z toho co jsem viděla musím říct, že atmosféra na jedničku a to tak dokonale, že to ve mě vzbuzuje odpor.....ale ne příjemný odpor, ale odpudivý odpor. A příběh? Popravdě řečeno nevím a jestli to, co se zatím odehrálo je ten děj, který se potáhne až do konce série, tak děkuji, ale nechci. Nadšeným fanouškům určitě neuniklo, že všechny série jsou velmi skvěle propojené a to i přesto, že každá série je o něčem jiném. ale pokud si někdo dá tu práci a zmapuje postavy ve všech čtyřech sériích a má natolik dobrou paměť, že si pamatuje i méně podstatné detaily, všimne si, že některé postavy se prolínají i když jde jen o zmínku.

Americká panna (2009) odpad!

Po 20 minutách vypínám a doufám, že to z hlavy co nejdříve vypudím.

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Ano, dělo se to, děje se to a dít se to vždycky bude. Ale pokud to člověk vidí takhle autenticky, je to trochu jiný pohled. Hrůzostrašnější.

Americký zločin (2007)

Zase jednou film, po kterém zůstane v hlavě dost myšlenek. Po celou dobu se ve mě rostl vztek a nenávist ohledně postav, což jen dokazuje, jak skvěle to bylo zahrané. Skvělá Ellen Page, úžasná Catherine Keener. Nesnášela jsem děti, které Sylvii ubližovali ve sklepě. Je pravda, že vývoj filmu byl tak nějak mdlý a šedý, ale dobře sledovatelný. Nenápadný nástup násilí a týrání, který skončil tragicky a hlavně zbytečně. Jedno je jisté a to fakt, že ve filmu je krásně vidět co dokáže udělat lidská lhostejnost. Hláška sousedů "nebudeme se do toho plést" mě nadzvedla z křesla, ostatně jako výpověď samotné Gertrudy Baniszewské u soudu. Člověka napadají ty nejhorší věci, co by takové zrůdě udělal.

Annabelle (2014)

Film jsem viděla po třech letech podruhé a musím říct, že poprvé se mi to líbilo víc. Pár scén je dobrých, ale celkově to na mě teď působilo vyčpělým stylem a tak nějak je to na mě málo "duchařské".