Panna nebo orel (2010)

Tak nějak mám z tohohle filmu rozporuplné pocity. Přijde mi to jako tuctová americká komedie ze střední školy, kterých už musí mít každý plný kecky. Navíc hlavní zápletka mi přijde opravdu docela směšná a trable hlavní hrdinky nevyjímaje. Nicméně díky Emmě, u které doufám, že ji konečně uvidím v nějakém smysluplnějším filmu a skvělým rodičům, které bych chtěl mimochodem taky, řadím tuto komedii o fous do toho lepšího průměru.

Obřad (2011)

Tak jsem se jednoho chmurného dne nudil a rozhodl jsem se, že zajdu do kina. Do oka mi padl mysteriózní horor Obřad s Anthony Hopkinsem. Vždycky jsem se tomuto tématu o vymítání, rituálních obřadech apod. tak nějak vyhýbal (asi prostě nejsem hororovým nadšencem). Teď vím, že to byla chyba, jelikož jsem během celého filmu seděl zařezán do sedačky a s úžasem sledoval posedlého otce Lukase alias Anthonyho, při čemž mi šel opravdu mráz po zádech. Věřím, že na podobné téma existuje spousta filmů a lepších filmů, ale já jsem z toho měl prostě strašně dobrý pocit, který podtrhuje i to, že se Obřad opírá o skutečné události, což mám strašně rád!