Černá labuť (2010)

Opět jeden z filmů, který mě obrovsky zklamal. Jen, co jsem zjistila, že se jedná o ("další") film o schizofrenii (což jsem zjistila nástupem "druhé Nataliiny osobnosti" v podání Mily Cunis), obávala jsem se, že se stane, co se stalo ve "velkém finále". Předvídatelné, klišovité. Jen díky vynikajícímu Vincentu Casselovi dávám 3 hvězdičky.

Čokoláda (2000)

Krásně sladký film o hořkých chvílích života. Krásná výprava, krásné barvy. Film působí opravdu jako procházka belgickou pralinkárnou. Film, který pohladí po duši, a přitom citově nevydírá.

Planeta opic (1968)

Filozofické, famózní a etické otázky vzbuzující mistrovské dílo, které je doprovázeno naprosto úchvatným "děsivým" soundtrackem. Jaké by to asi bylo, kdyby se lidé stali méněcennými bytostmi a ovládal by je někdo jiný? Otázka, která ve mě po shlédnutí Planety opic dodnes zůstává - jak je asi zvířatům, která považujeme za méněcenná a kterým v současné době vládneme my?...

Milionář z chatrče (2008)

Nebýt "velkého amerického happy-endu", dala bych 5 hvězdiček. Finále mi totiž předchozí zážitek z filmu naprosto pokazilo. Tak "přeslazené" klišé bych čekala kdekoli jinde, jen je v oscarovém filmu. Nechápu celý ten humbuk kolem této "americké pohádky", kde láska překonává (v reálném životě) nepřekonatelné. Za mě - docela velké zklamání.

Sám doma (1990)

Je to přesně ten typ filmu, na který se podíváte po dvacáté a pořád vás baví. Vánoce bez Kevina jsou jako tiramisu bez mascarpone - trapaaaas!

Sbohem, baby (2007)

Není mi moc jasné, co na tomto filmu všichni mají. Film je tak únavně předvídatelný, od začátku na váš valí jedno klišé za druhým. A co teprve ta trapná pointa?! Opravdu nehezký film!

Hanebný pancharti (2009)

Herecký, scénáristický a režisérský skvost za posledních 10 let, který ve srovnání se současnou kinematografií působí jako vybroušený diamant mezi střepy z rozbité lahve od prošlé "desítky". Výkon Christopha Waltze a jeho štrůdlová scéna či "führerova" prosba o žvýkačku dovádí film k dokonalosti.

Mnichov (2005)

Naprosto souhlasím s kleopatrou. Jeden z nejsilnějších, nejnapínavějších a nejpoctivějších filmů, které znám. Silný příběh, který ve mě zanechal silné emoce ještě mnoho dní poté. Pro mě osobně opravdu silnější a naléhavější než Schindlerům seznam. Navíc Eric Bana je v tomto filmu zatraceně sexy :-)

Čarodějův učeň (2010)

Dlouho se mi nestalo, abych film vypnula po prvních 15 minutách a nedala mu šanci. Znechucená (nejen, ale zejména) vizuální přeplácaností považuji tento film za vrchol kýčovitosti. Otřesné!

Betonová zahrada (1993)

Mám pocit, že film kopíruje knihu do posledního písmene, přesto se nemohu ubránit pocitu, že to, co funguje na papíře, nefunguje stejným způsobem na filmovém plátně. Kniha je místy velmi erotická (vztah mezi sourozenci), což mi ve filmu chybělo (závěrečná incestní scéna to moc nevykompenzovala - naopak by se spíše mohlo zdát, že tam ani nepatří). Film dle mého názoru není špatný, jen mě neoslovil tak jako kniha. Za povedené filmové zpracování jiné Ian McEwanovy knihy považuji třeba Pokání (Atonement).