Kingsman: Tajná služba (2014)

Příjemná parodie na filmy o tajných službách, která na mě celkově působila ale tak nějak uměle.

Kód Enigmy (2014)

Velmi pěkně dobově vykreslené válečné drama, kde máme možnost vidět druhou světovou válku z uplně jiného úhlu pohledu, než jsme u filmů o druhé světové válce zvyklí. Člověk si uvědomuje, že už v tehdejší době vlastně celou válku řídil ,,počítač´´.

Krásno (2014)

Můj mozek je příliš slabý na to, abych tohle pochopil. Zklamání. Nuda. Přeplácané vším možným. Možná poselství že boží mlýny melou... nevim, fakt nevim, pro mě ztracenej čas. Přestávám mít od českých filmů očekávání, možná pak budu hodnotit lépe.

Labyrint: Útěk (2014)

Jeden z mála filmů, který, po návštěvě kina splnil má očekávání na základě shlédnutí traileru. Od začátku sledujeme jakési městečko vybudované mlaďochy uprostřed labyrintu, kam každý měsíc přiveze jakýsi výtah další přírůstek do crew. Všichni mají rozdělenou nějakou práci a důležití jsou zde tzv. běžci, kteří každý den, když se otevře brána labyrintu, zkoumají kudy z toho sakra ven. V labyrintu na ně ovšem číhají docela nechutný ,,věci´´ který je můžou docela slušně sejmout. Od začátku příběhu tu sledujeme teenagera Thomase, který ,,chod´´ místní crew docela naruší a jehož přívozem do labyrintu příběh začíná. Nejvíc mě zaujala ta jednoduchost toho filmu, jednoduchý příběh který je ale od začátku do konce napínavý a nutí Vás přemýšlet proč tam vlastně všichni jsou. Na pět hvězd to není, dobře to vystihla ladyClaire, fakt v posledních 10 - 15 minutách filmu se dozvíme vlastně všechno a film nabere šílené tempo oproti předchozí hodině a půl... Na druhou stranu se nedozvíme vlastně skoro nic ale na pokračování do kina 100% půjdu. Za mě v rámci žánru zatím jeden z nejlepších letošních filmů které jsem měl šanci vidět.

Láska na kari (2014)

Film za 5 hvězdiček by ve člověku měl minimálně vyvolat nějaké emoce. Já jsem se u sledování tohoto příběhu cítil moc dobře. Prostě mi bylo vážně dobře. Hrozně hezkej příběh z kulinářského prostředí u kterého si krásně odpočinete a dostanete hlad. V tom filmu jsou sice všechny klišé, od začátku vlastně víme jak to asi dopadne, ale tady je to tak hezky všechno zpracovaný, že nad tím filmem člověk vlastně ani nijak nepřemýšlí a nechá se jen unášet kulinářským prostředím a sladkým příběhem :-) ... ty vole tohle jsem napsal já? Asi stárnu nebo co.

Lucy (2014)

Čeho je moc, toho je příliš. Slátanina prvků z různých filmů založená na Všemocným. Holčina je nedobrovolně najatá šikmookou mafií aby převezla drogy, které jí nedobrovolně voperovali do jejího břicha. Drogy se v ní vlivem menšího násilí následně rozpustí a ona začne umět využívat 100% svého mozku aby se z ní následně mohla stát flashka. Slušný.

Malá smrt (2014)

Olizování nohou mi nepřijde moc jako úchylka. Stejně jako anál, záda nebo prsa. Když už svou holku olizuju tak celou. Akorát u toho nebrečim - většinou. Čekal jsem od toho teda trošku syrovější pohled na ,,sexuální úchylky´´ ale většina z nich mi jako úchylka nepřijde. Asi to bude tím, že jsem úchyl.

Na hraně zítřka (2014)

Originální, vtipné, akční, chaotické! První cca půl hodinku v kině jsem se začínal obávat, že po neustálém umírání a znovuzrození vojáka Cage, kde se opakují scény, mě film snad bude nudit! Ale... pak se to rozjede a je to prostě pecka, sledovat člověka po xté ve stejné situaci s úplně jinými schopnostmi, který se díky neustálému umírání a znovuzrozování (divný slovo) dostává dál a dál aby zničil ,,mozek´´ mimozemské civilizace. A konec - taky dobrý :-) Pěkně to vystihl v komentáři první větou Djkoma.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Třetí pokračování nijak zvláště neosloví ale rozhodně nenudí. Harry a Lloyd se vydávají hledat Harryho údajnou dceru, protože Harry údajně potřebuje ledvinu a ona by mohla být vhodná dárkyně. Po cestě zažívají samozřejmě mnoho zvratů, které ale nijak extra nepobaví, ovšem když se dostanou na místo, kde by dcera měla být a Lloyd se s dcérkou potká a začne jí nekompromisně balit, tak jsem se fakt tlemil každou chvilku. Škoda že ten film nebyl více v tempu a stylu humoru těch posledních cca 25 minut. Každopádně je to jedna z těch lepších současných komedií u které jsem se hlavně ke konci fakt nasmál... takovej ten typ filmu na shlédnutí s přáteli, když je venku hnusně a někdo má něco do papírku.

Need for Speed (2014)

Lehce podprůměrný film s hodně nadprůměrnými auty. Kdyby to mělo kolem 90ti minut a tolik se tam nemluvilo, udělali by líp. Klasický příběh o mladých tunerech co si vyřizují účty který tu byl již x krát. V tomhle případě je alespoň pár zajímavých efektů v podobě létajících aut po karambolu vzduchem. 40%