Mládeži nepřístupno (2013)

5 hvězd pro to, že jsem vlastně od začátku do konce jen čuměl s otevřenou pusou a pořád se sám sebe ptal, co to ty vole jako je? Co jako uvidím dalšího? Jak tohle mohl někdo natočit? Přesně jak píše B!shop, neskutečná úchylárna. Fakt. Větší hovadinu jsem doposud neviděl. Ale hovadinu která mě fakt bavila a hlavně neustále překvapovala. Scéna z restaurace nezapomenutelná.

Muž, který sází stromy (2013)

Tenhle dokument nechci hodnotit hvězdičkama, je to nádherá podívaná na asi poslední normální a rozumné lidi na téhle planetě. My jsme si vytvořili společnost která tuhle planetu drancuje do posledního kousku země, aby jsme pořád mohli vyrábět auta, elektroniku atd po čemž všichni následně toužíme, zadlužujeme se kvůli tomu, děláme zbytečné a nesmyslné práce protože jsme uplně otupení umělým světem, který jsme si sami vytvořili. Oni si farmaří pro svojí potřebu, sem tam něco smění na tržiti (ovoce za oblečení atd) a sází stromy, které jsou potřeba pro život. Čím jsem starší, tak si víc a víc uvědomuju, že jsme všichni strašný ubožáci a chci z toho ven. Ještě pár takovejhle dokumentů a zmizim.

Noční jízda (2013)

Dvě hvězdičky za nápad, ale koukat necelou hoďku a půl na chlapa za volantem na cestě do porodnice co po telefonu ledově klidně řeší svůj plácek připravenej na zalití betonem a přitom vysvětluje sví asi těžce křesťanský zakomplexovaný manželce že jí jednou podvedl a má s jinou dítě který má za pár minut přijít na svět pro mě bylo záživnější míň, než sledovat jak mi vedle televize osychá má zmoklá bunda na topení. Nechtěl bych tomu týpkovi za volantem platit účet za telefon.

Nymfomanka, část I. (2013)

Jako pohled na závislost na sexu hodně dobrý, chápu, že takováhle chuť a potřeba musí být něco šíleného. Chápu, že to může, nebo snad i musí zničit ,,běžný´´ život každému, kdo je takto ,,nemocný´´. Zároveň si ale nemyslím, že to muselo být na dvě části a dohromady takhle dlouhé, samozřejmě ale chápu, že celková pomalost a ponurost toho filmu je účel, na mě to ale celkově nijak moc nazapůsobilo, pardon.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Tři hvězdy za vysmahlí chování Kevina Rankina a Paul Walkera ve třech příbězích který jsou sice totálně wtf ale humor tam převyšuje nuda a zbytečné zdlouhavé pasáže. Pokud je ti patnáct a nejseš si jistej, jestli tví neonacistický přesvědčení je stoprocentní, jeď se projet s Kevinem Rankinem dodávkou, on ti to vysvětlí.

Plán útěku (2013)

Bavilo mě to. Docela zajímavý námět, týpek, co se živí utíkáním z kriminálů. Futuristická věznice, kde nikdo neví, kde vlastně leží. Stallone se tak ocitne ve vězení, na které vlastně sám napsal návod jak ho postavit, aby se z něj nikdo nedostal a on se z něj teď dostat musí. Ke konci klasická přehnaná řežba, u které všichni víme jak to dopadne, pár docela dementních hlášek které pobaví. Ovšem, celé to na mě zafungovalo, dobrá podívaná na vyčištění hlavy.

Příběh kmotra (2013)

Hodně dobrá podívaná, mě baví filmy z těchto let, fascinuje mě, co se dříve dalo vše dělat. Bavil mě Vetchý, zahrál to fakt stylově, megalomanství z něj jen čišelo. Příběhy co napíše život sám, jsou stejně nejlepší, tohle se dá vystihnout asi tím, že co jde nahoru, musí jít zákonitě i dolů. Jeden z dalších příběhů, kde si člověk uvědomí, že peníze fakt zdaleka nejsou všechno. Pro mě nejlepší český film 2013.

Revival (2013)

Pro mě velké zklamání. Čekal jsem, že se u filmu budu smát, ale nějak jsem se nedočkal. Film bych zařadil mezi takové odpočinkové na nedělní večer. Ve filmu jsem prostě nenašel nějakou vyloženě vtipnou situaci, která by mě rozesmála. Hlavně od herců bych čekal i větší výkony. Naprosto souhlasím s komentářem od Tetsua.

Rivalové (2013)

Nádherně a realisticky zfilmovaná cesta dvou povahově odlišných závodníků formule, jiné pohledy na život a vlastně úplně na vše, ale společný cíl - titul mistra světa.

Vedlejší účinky (2013)

Dokonalý film o velmi zajímavém a současném tématu který vyvrcholí v dokonalou pomstu. Začátek se trošku táhne ale po pár desítkách minut to stojí za to.