Poslední služba (2008)

Poslední služba dokáže několikrát dost pobavit, celkově je ale příběh o mladíkovi - umělci, který se příčinou pár událostí dostane do pohřební služby docela o ničem. Nejvíce mi na tom vadili ty přeslazené láskyplné scény (nic proti romantice ve filmu, ale sem se mi to vůbec v tomhle podání nehodilo) nebýt toho a být tam více černého humoru, dal bych klidně 5 hvězd.

RocknRolla (2008)

oficiální text distributora píše ,,a dostanete divokou a zábavnou gangsterku, drsnou filmovou řežbu plnou sexu, rváčů a rock´n´rollu...´´ Drsná filmová řežba to fakt není, ano je to zábavná podívaná od začátku do konce ale nic nového pod sluncem a plnou sexu, rváčů a rock´n´rollu... tak možná toho rock´n´rollu. Určitě příjemná gangsterka s místy dobrýma hláškama a slušným spádem, ale celé je to takové nemastné neslané.

Šejdrem (2008) (TV film)

Lehce komediální příběh plný závisti a tuposti českého národa z jedné vesničky, kde se vše točí kolem stavby májky. Na mě zbytečně zdlouhavé a prázdné. Ale na jedno shlédnutí k večernímu pívu proč né.

Úhel pohledu (2008)

Thriller rozdělený na dvě části, kdy v té první sledujeme neustále dokola teroristický útok při příležitosti proslovu prezidenta právě z různých úhlů pohledu, tedy jak to viděli různí účastníci té události - tahle část mě po pár těchto stejných, ale přesto jiných záběrech na stejnou situaci už začínala štvát. V druhé polovině se film pak přehoupne ve slušnou akční řežbu a honičku a strašně rychle to uteče. Super nápad i zajímavé zpracování ale ten začátek mě fakt nebavil, byl hrozně zdlouhavý. Za mě takovejch 65%.

V rytmu soulu (2008)

Příjemná a hlavně pozitivní komedie o návratu The Real Deal mééén. Rozhodně jeden z těch lepších filmů, který pobaví ale ničím nepřekvapí.

96 hodin (2008)

Ve zkratce: Bryanova lehce postižená dcéra (usuzuji tak z jejího stylu běhání - ve filmu btw někam běhá pořád) která žije se svou matkou a nevlastnim bohatým tátou a má všechno, odletí do Francie se svou kámoškou, kde je unesou týpci co obchodujou s bílím masem, pravej táta jí zachrání, mezitím co její nevlastní otec ojíždí jeho bejvalou ženu a dcérka se zase vrátí k nevlastnímu tátovi kterej pro její záchranu nehne ani řasou. Film je skvěle natočenej, trochu pomaleji se rozjíždí ale jakmile začne tatík hledat dcerku, je to super, likvidace mafiánů na různé způsoby (obzvláště si Neeson libuje v úderu malíkovou hranou do ohryzku) a o neustálou akci není nouze. Jen mi tam moc neladilo celkově to chování dcery, matky a nevlastního fogina, dělalo to z toho trošku frašku, až jsem se kolikrát zasmál jako wtf? Ale celkově dobrý hele.

Až na krev (2007)

Příběh o tom, co byl jeden olejář schopný obětovat pro pár vrtů. Dle místního hodnocení a komentů jsem teda čekal víc, za mě průměr a film mohl být klidně o půl hodiny kratší.

Bezcenný syn (2007)

Velmi zábavná kombinace krimi a thrilleru u které jsem se párkrát i dost nasmál. Film začíná dost nudně a utahaně, až jsem si říkal ,,na co to zase koukám´´, ale když se namyšlenej vědec se svou manželkou vrátí z předání Nobelovy ceny, rozjede se zajímavě chaotický děj s pár překvapeními. Zvažoval jsem 5* ale ten začátek byl pro mě fakt zbytečně utahanej.

Gympl (2007)

Na tomhle filmu jsem byl v kině když to přišlo, jo, dá se to brát jako oddechovka pro lidi z gymplů a ze středních, který si procházej takovým tim klasickym obdobím, kdy chceš někam patřit, někam zapadat... věřim, že pro spoustu ortodoxních movie fandů je tohle hovadina, viděl jsem to už vícekrát ale dnes jsem z toho začal cejtit, že to poukazuje na dost problémů, který jsou na denním pořádku u spousty lidí... Pořád mě to nutilo se sám sebe ptát, děláš to co chceš, nebo to, co tě nutí dělat okolí... Na tenhle film se dá podle mě koukat z různých úhlů pohledu a rozhodně stojí za to ho vidět. Když jsem se dneska po shlédnutí zaposlouchal do nějakých vět, např.: ,,jakej to má význam´´, ,,když nebudeš mít maturitu´´, ,,při jídle se nečte´´ atd... začal jsem na ten film nahlížet tak, že v sobě vlastně něco má, ukazuje přesně na to, že s tebe chtějí mít to ozubený kolečko, aby hezky zapadalo... ale chceš to ty? Možná to moc hrotim, ale dneska sem to takhle cejtil. A Kraus v tomhle filmu? EXCELLENT !! :-) Hlavně scéna ze školy když ,,se ptá´´ ředitelky, jestli se můžou sejít někde v soukromí :-) Za mě 80%

Hvězdný prach (2007)

Pěkná, místy až přeslazená pohádka pro dospělé i pro nedospělé. Příběh o klukovi, který je bezhlavě zamilovaný do dívky, která ho ovšem tak trošku odmítá a která si ho rozhodně nezaslouží. Při jeho dobrodružné cestě za spadlou hvězdou, kterou své vyvolené slíbil a ta mu na oplátku slíbila jeho ruku, pokud mu hvězdu donese, potká tu pravou lásku. Po cestě se dostane do křížku s čarodějnicemi, kouzly, princem a se ,,vzdušnými piráty´´ které vede úchylný tranďák De Niro - za toho 4 hvězdu. Na mě moc přeslazené, není to můj styl ale v rámci žánru pobaví.