Připoutejte se, prosím! (1980)

Poctivá stará komedie/parodie, která nestaví na přiblblejch blicích, sracích a wtf momentech, na kterých je založená většina současných rádoby komedií, které jsou trapné a nudí.

Holka na zabití (1975)

Hodně odlehčená česká krimi, spíše taková krimi pohádka z našich krásných hor, kde běhá splašená Dáša a hledá svou kamarádku. Závěrečná honička je nervy deroucí!!!! :-)

Skleněné peklo (1974)

,,jednou takováhle past bude stát životů tisíce"

Banáni (1971)

Určitě jedna z hodně vtipných a trefných komedií, která poukazuje na ty absurdity, co se po celém světě dějí a je aktuální i teď, v roce 2018... což je trochu smutné no.

Na kolejích čeká vrah (1970)

Velmi příjemná detektivka o velmi nepříjemném případu, tak nějak odlehčeně a přitom důrazně natočená. Celé to mělo ještě lepší průběh díky Sovákovi - Kalašovi, ovšem nedovolím si tu porovnávat s mistrem Hrušínským, Hrušínský byl takoví radikálnější, což mělo pro film svoje, Sovák zase odlehčenější, což ale mělo pro film také svoje.

Měsíc s dýmkou (1966) (TV film)

Možná to jako milovník starých českých krimi nadhodnocuji, ale celkově mě bavila ta atmosféra a hlavně závěr, jak Horác vše vydedukuje a já si jen řekl, a jo vlastně!

Alibi na vodě (1965)

Hodně příjemně odlehčená kriminálka s poměrně překvapivým závěrem a sympatickou hlavní dvojicí.

Třicet jedna ve stínu (1965)

Film s úžasnou atmosférou a mistrovským výkonem pana Hrušínského, jeho ,,učitelské´´ vystupování jakožto kontrolora je až děsivé :-)