Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Zodd

Zdejší humor je černější než v pozdějších kultovních parodiích, jako jsou např. Bláznivé střely a Žhavé výstřely, ale o to lepší. To množství výborných bláznivých gagů, popkulturních narážek ze 70' i filmových odkazů prostě nemá chybu. Navíc je to i výborně zahraný. A myslím, že bez tohoto filmu by nebyly Bláznivé střely a další Nielsenovy parodie, aspoň ne, jak to známe. Snad brzy narazím i na dvojku a nebude výrazně horší. ()

Fiftis

Tento film mi dlho unikal, nenatrafil som naň nikdy v televízií i keď viem, že pár krát ho dávali. Celkom som sa naň tešil, už len za to, že Lloyd Bridges a Leslie Nielsen boli jedni z najlepších komikov. Film som ale práve dopozeral a musím konštatovať priam obrovské sklamanie. Za vinu dávam asi fakt, že film je zo začiatku 80.tych rokov a vtedy ešte veľmi dobré komédie neboli. Prišlo mi to veľmi nasilu a humor ten taký, ako keby ste sa teraz snažili smiať na nemých filmoch. Pre ľudí tej doby to bolo určite super, lebo ešte nepoznali humor súčastnosti. Jediný dobrý vtip bol s Izraelským lietadlom. Inak ma film skoro ničím nerozosmial. Dávam hviezdičku za vždy dobrého Lloyda Bridgesa. ()

Handle

Není to nejlepší parodie, kterou jsem viděl, ale přesto jsem se bavil velmi dobře. Podle mě se u toho prostě musí zasmát každý, protože i když tam jsou trapnosti, tak tam jsou i výborné vtipy, kde jen zíráte, jaká to je strašná blbost a absurdita, ale stejně nevím... kdo by se zlobil na koně v posteli? :) Já mám tyhle filmy moc rád, protože stačí jen vypnout, zírat na ty blbosti a smát se. ()

corpsy

Klasika trhlej paródie s nadčasovými hláškami ( je ich tu fakt požehnane ). Úsmev, smiech, chechtanie, to vás bude sprevádzať celým filmom. A budete mať chuť si ho pozrieť znovu. Jednu vec však pri amerických paródiách treba mať na rozume. Divák neznalý parodovaných filmov však z toho asi veľa mať nebude. ()

IQ Tiqe

V době svého vzinku to mohla být v kině slušná sranda, ale v dnešní době je už většina hlášek stará nebo překonaná a většina narážek se týká "známých" osobností, které dneska nikdo nezná. Než se objevil Leslie Nielsen, byla to celkem trapárna, pak řekněme koukatelné, ale ideálně asi v češtině a se skupinou kámošů, jinak to nemá smysl. # [viděno: TV, sluchátka] # příběh 4 | hudba 7 | humor 3 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4 ()

• Rozpočet činil 3 500 000 dolarů a celosvětově film vydělal 80 000 000. Avšak finance se za celou dobu natáčení nedotkly stropu a snímek byl natočen s předstihem za necelých 7 týdnů. (Trainspotter)
  • Počítačová hra, kterou hrají ve středisku řízení letového provozu, je “Basketball“ z roku 1978, určená pro Atari 2600. (Cheeker)
  • Trio režisérů komunikovalo mezi sebou jako jeden muž, ale se štábem mluvil jen Jerry. (Trainspotter)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí