Dům na konci ulice (2012) odpad!

Tento film neponúka absolútne nič. Nič v ňom nefunguje, nemá v sebe štipku filmového umenia, dokonca v ňom nefungujú ani tie lacné jump scares, ktoré zvláda prvák filmovej fakulty. Maximálne premrhaný čas, ktorý mi už nikto nevráti. PS: Jennifer Lawrence je herečka na mimoriadnej nízkej úrovni, a to, že má Oscara za herectvo, len hovorí o kreditibilite tých sošiek.

Daisy Diamond (2007)

Prvoplánová, zámerne vykonštruovaná vykrádačka sĺz, ale bez štipky úprimnosti. Celý film drží tradične fenomenálna Noomi Rapace.

Moucha (1986)

Absolútna strata humanity ešte nikdy nebola vyobrazená tak odporne, a súčasne tak tragicky ako v tomto filme. Asi jediný film aký poznám, ktorý dokonale kombinuje horor a tragédiu. Pri každom pozretí je mi tak na vracanie, ako aj do plaču. Cronenbergov top, a jeden z mála remakeov, ktorý bez ťažkostí predbieha prvotný film.

Nebezpečné hry (1998)

Neuveriteľne, neuveriteľne zlý scenár potápa film do ríše hnoja. Inak je to natočené pekne, lokality sú vábive, Bill Murray poteší a samozrejme Denise Richards s Neve Campbell sú erection machines. Len tieto aspekty zachraňujú film pred odpadovým hodnotením. Keby som niekedy prednášal o scenáristike, tak použijem tento film ako príklad ako môže scenár na každom bode zlyhať.

Whiplash (2014)

Intenzívne. Finále je kapitola sama o sebe.. "you think I'm fucking stupid?". PS: JK Simmons si zaslúži holohlavca za najlepší vedľajší výkon ako ešte nikdy.

Feťáci (1987)

Skurvenie skvelej knihy tak ako sa na Hollywood sluší a patrí.

Dexter (2006) (seriál)

Hoc nechávam Dexterovi 5 hviezdičiek ako kedysi dostal právom, už ho nemôžem ďalej držať v obľúbených seriáloch. Taký drastický pád kvality aký mal Dexter sa vidí naozaj len málokde. Prvé štyri série sú božské, tam je Dexter Dexterom so všetkým čo k tomu patrí - výborní antagonisti, určitá dávka realizmu, charizmatický antihrdina ktorý (zatiaľ) nie je nepolapiteľný a nesmrteľný superhrdina, pomalé vyhľadávanie a stalkovanie obete a tak ďalej.. ja nechcem zveličovať, ale Dexter bol svojho času jeden fakt úžasný serial ktorý vedel tak pohltiť, že diváci dokázali doslova trpieť nasledujúce štyri série plné úplných sračiek - nezaujímavé situácie a postavy, deus ex machina v každom dieli, niekedy aj viackrát za jeden diel, trápne dialógy, situácie a mnoho iných aspektov. Diváci v slepej nádeji dúfali, že Dexter sa ešte dostane kvalitou hore, ale už to nikdy tak nebolo - seriál skončil a skončil náramne zle. Veľká škoda..keby Dexter ukončili hned po 4. sérií, tak by na to ľudia spomínali ako na úžasný seriál s mimoriadne silným finále. Takto sa na to dá spomínať iba ako na smutnú frašku ktorá skončila veľmi, veľmi nedôstojne a slabo, a ktorá sa ale svojho času radila medzi seriálových velikánov. Prvé štyri série - 5 sakra zaslúžených hviezdičiek .. posledné štyri série - 3 slabučké hviezdičky, slabo balansujúce nad 2 hviezdičkami.

Konzultant (2013)

Konzultant má v podstate ďaleko od zlého filmu. Ridley skromne predáva prvé miesto Cormacovi a postaral sa hlavne o impozantné vizuály, skvelé herecké výkony (a taktiež súhlasím s väčšinou, že Cameron Diaz naopak herecky veľmi zaostáva) a parádny soundtrack. Čo sa týka Cormacovej časti, príbeh je hneď na prvý pohľad jeho - odohráva sa na oblasti hranice Ameriky a Mexika, krajiny bičovanej slnkom a okúpanej krvou. Dekadencia, chamtivosť, túžba po ľahkom živote skrz zločin trestá ľudí v podobe Veľkého zla, ktoré si dívák (v Cormacovom prípade poväčšinou čítateľ) musí len predstaviť. Cormacova charakteristická filozofia nechýba ani v Konzultantovi, ale napríklad tu to aj stroskotáva. Pokiaľ Cormacovo filozofovanie v jeho knihách funguje, vo filme to divákovi poväčšinou príde neprirodzené. Osobne si myslím, že tento príbeh by lepšie fungoval v knižnej podobe, a la No Country For Old Men (podobné prostredie, konflikt, atď). V dvojhodinovej dĺžke sa Cormac musí obmedzovať a potom vznikajú diery v scenári. Koniec koncov, človek by si to mal pozrieť a vidieť sám, čo si o tom myslí. Úprimne si myslím, že milovníci Cormacovej prózy (ako som napríklad ja) si tento film užijú viac ako ľudia, čo Cormaca nemusia alebo sa s jeho knihami ešte nestretli.

Tenká červená linie (1998)

"Oh, my soul. Let me be in you now. Look out through my eyes. Look out at the things you made. All things shining." - Nádhená lyrika v majestátnej obrazovej forme.

24 (2011) (TV film)

Zaujímavý námet, ale žiaľbohu nezvládnutý. Niektoré kúsky sú vydarené, ale poväčšina je tažko nezvládnutá a niektoré segmenty sú zas dokonca vrcholne trápne.