Temná voda (2002)

Japonci jsou holt jiní. Asijské filmy jsou často úžasné svým exoticky nezvyklým způsobem, ale tohle mě dost zklamalo. Hlavní hrdinka dostává hysterické záchvaty, protože to má ve scénáři a ne protože by byl vidět reálný důvod. Zjevení červené tašky je taky dost pochybné. Tohle mě nepotěšilo.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Kdybych viděl pouze trailer, tak bych dal 4/5, ale při sledování mi přišlo, že se trailer skládal z jediných použitelných scén ve filmu. Když tak koukám na ostatní hodnocení, tak si říkám, že jsem možná měl při sledování špatnou náladu...nebo jsem viděl jiný film, protože mi fakt přišlo, že se tam nic neděje a nezachránil to ani můj oblíbený Val Kilmer.

Svatba podle Margot (2007)

Podle traileru zajímavý "filmový klub", ve skutečnosti ovšem nekonečné, ubíjející a nepříjemné tím jak se tam pořád někdo hádá. Dokoukal jsem to do konce, ale podruhé už k tomu nedojde...škoda.

Zakázaná zóna (2010)

Z tohohle filmu mám trochu rozporuplné pocity. Vizuální zpracování je nádherné - kamera, scenérie, triky (příjemně provedené a v rozumné míře), herci nepřehrávají, zápletka je jednoduchá a uvěřitelná. Celým film působí tak nějak lidsky a atmosférou mě příjemně překvapil. Na druhou stranu mi nesedl trochu moc strohý začátek (úvod do děje zprostředkuje série titulků, které zhruba odpovídají souhrnnému obsahu tady) a podle mně dost useknutý konec (čekal jsem třeba ještě dvouminutový dojezd a najednou byla tma a šly titulky). To jsou ale detaily. Dost jsem váhal, jak bych film co do hvězdiček hodnotil. Moc jsem mu chtěl dát 4, protože si to určitě zaslouží - celý film jsem se nenudil - bylo to všechno příjemné a lidské a oku ladící, ale stejně tak tam pro mně nebylo nic, co by ve mně zanechalo hlubší dojem snad kromě poselství, že příšerky nejsou vlastně zlé a naštvou se většinou jen když jim někdo hází bomby na hlavy (nebo co to vlastně mají). Za mně palec nahoru - film rozhodně stojí za shlédnutí, ale hvězdy jsem nakonec dal jen 3.